Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Solejukowa

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Solejukowa, właśc. Kazimiera Solejuk, to jedna z bohaterek serialu „Ranczo”. W rolę tę wcieliła się Katarzyna Żak. Jest żoną Macieja Solejuka, z którym ma siedmioro dzieci: Marianka, Szymka, Kasię, Rysia, Zbyszka, Muńka i Jana. To prosta, skromna, pobożna, wiejska kobieta. Posiada jednak ponadprzeciętną inteligencję i zdolności przedsiębiorcze, ale cechy te przez długi czas nie mogą się rozwinąć z powodu staroświeckiego podejścia do małżeństwa jej despotycznego męża – kobieta powinna siedzieć w domu, gotować i zajmować się dziećmi. Nawet w tak trudnych warunkach Solejukowa jest w stanie osiągnąć sukces, zwłaszcza kiedy Lucy przekonuje ją, że można. Umiejętność gotowania przekuwa w biznes, a pomagając dzieciom przy lekcjach uczy się jednocześnie niemieckiego i angielskiego, następnie włoskiego i francuskiego. Pomimo trudnej sytuacji i nędzy, w jakiej długi czas przyszło jej żyć, nie traci optymizmu. Kocha swoje dzieci ponad wszystko. Z biegiem lat poszerza również wykształcenie. Jej mąż przyjmuje to wszystko ze sceptycyzmem i dezaprobatą.


WYGLĄD


Wizerunek Solejukowej na przestrzeni całego serialu ulega znaczącej zmianie. Poznajemy ją jako uciemiężoną, zapracowaną, wiejską kobietę w średnim wieku, która nie ma czasu o siebie zadbać. Ma niebieskie oczy i włosy koloru jasny blond. Nie nosi makijażu. Niemal zawsze chodzi w długich kieckach, swetrach i chuście na głowie. Wraz ze wzrostem statusu majątkowego zmienia nieco styl ubioru i zaczyna dbać o urodę – widzimy wówczas, że jest naprawdę piękną kobietą, czym zaskakuje nawet swojego męża.


BIOGRAFIA


Urodziła się w Wilkowyjach. Pochodziła z biednej rodziny – jej mama była analfabetką. Prawdopodobnie jeszcze jako nastolatka wyszła za mąż za Macieja Solejuka i zaszła w ciążę. Od początku nie miała łatwego życia z mężem, który jeszcze w czasach PRL-u wielokrotnie lądował w więzieniu za włamania i kradzieże. Podczas jednej z odsiadek Kazimiera miała romans – wszystko wskazuje za to, że z Hadziukiem, przyjacielem Solejuka. Mężczyzna jednak także ją potem zdradzał. Od zawsze miał również nadmierne zamiłowanie do alkoholu, zdarzało mu się też bić żonę i dzieci.


Przez długie lata Solejukowa nie myśli w ogóle o sobie, stara się utrzymać dom i mieć czym nakarmić dzieci. Pod wpływem przyjazdu do Wilkowyj Lucy, z małą pomocą Hadziukowej zakłada firmę produkującą pierogi, w której zatrudnia swojego męża jako dystrybutora. Działalność szybko się rozrasta, a z biegiem czasu wychodzi na jaw, że Solejukowa ma duże zdolności lingwistyczne – podczas pomocy dzieciom w zadaniach domowych nauczyła się kilku języków. Za namową Kusego pisze też książkę kucharską o pierogach. Z czasem zaczyna bardziej dbać o swój wygląd, zdaje także maturę i robi licencjat z filozofii. Nigdy nie zapomina jednak o swoim mężu i dzieciach.


 

Pełna biografia »

Solejukowa - powiązania postaci

Solejukowa
Fot: Sławek / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Katarzyna Żak
Profesja: gospodyni domowa, następnie właścicielka firmy produkującej pierogi

Solejukowa - Opinie

10 + 8 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne