Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Dorota Wezół

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Dorota Wezół to drugoplanowa bohaterka serialu „Ranczo”. W rolę tę wcieliła się Beata Olga Kowalska. Czasem nazywana jest „Doktorową” lub „Wezółową”, ze względu na funkcję lub nazwisko jej męża, Mieczysława Wezóła, jedynego lekarza w Wilkowyjach. Jest to kobieta atrakcyjna, pewna siebie, twarda i bezkompromisowa oraz niezwykle zazdrosna o swojego męża, choć sama nie ma większego problemu ze zdradzaniem go.


WYGLĄD


Wezółowa to dość wysoka, atrakcyjna kobieta w średnim wieku. Ma szczupłą sylwetkę, krągłe kształty, ciemnobrązowe oczy oraz czarne włosy, czasem pofarbowane na brąz. Często nakłada wyrazisty makijaż, w którym wyróżniają się zwłaszcza czerwone usta. Lubi nosić mocno wydekoltowane bluzki, a jednymi z jej ulubionych kolorów są czarny, biały i czerwony. Jest również miłośniczą apaszek.


BIOGRAFIA


Niewiele wiadomo o przeszłości Doroty. Jeśli można jej wierzyć, w młodości była świetnie zapowiadającą się śpiewaczką operową, jednak porzuciła karierę dla męża i wyjechała z nim na prowincję. To pod jej silnym wpływem doktor Wezół porzucił marzenia o seksuologii i został internistą. Od pierwszego sezonu widzimy, że jest osobą szalenie zazdrosną – zabrania mężowi uczęszczać na angielski do atrakcyjnej Lucy. W drugim sezonie zmienia jednak zdanie. Po spotkaniu ze znajomymi, pracującymi w szkockim szpitalu, postanawia wysłać Mieczysława za granicę. Połączone siły wójta i księdza sprawiają, że daje się wplątać w ich intrygę. Mąż nakrywa ją w dwuznacznej sytuacji z polonistą Witebskim, który robi Dorocie zdjęcia w seksownym ubraniu. Wezół uderza go w nos i niszczy aparat. Kobieta stwierdza po wszystkim, że zasługuje na karę w postaci paru klapsów, a doktor zostaje w Wilkowyjach. W trzecim sezonie romansuje jednak z Witebskim w okresie, gdy ten prowadzi audycję radiową dla kobiet, a w czwartej serii potajemnie spotyka się z wójtem w lesie. 


W piątym sezonie, po tym jak jej mąż skręcił kostkę, wmawia mu, że jest doktorem Housem. Zakazuje się golić, ubiera go w podobny sposób i nakłania do zbliżonego sposobu działania. W wyniku tych interwencji Wezół zaczyna faktycznie zachowywać się jak House i ze skleconym naprędce zespołem diagnostycznym rozwiązuje zagadkę tajemniczych omdleń wójta Kozioła. 


W ósmym sezonie wraca wątek jej śpiewu. Kiedy dowiaduje się, że ksiądz Maciej planuje założyć przykościelny chór, jest oburzona, że nikt nie zapytał jej o poradę. Uważa się za jedyną kompetentną w tej dziedzinie osobę w gminie. Ostatecznie łączy siły z księdzem Maciejem. Rozkręcają chór gospel, który inauguruje działalność podczas mszy z udziałem biskupa Sądeckiego.


 

Pełna biografia »

Dorota Wezół - powiązania postaci

Dorota Wezół
Fot: Serecki / Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)
Aktor: Beata Olga Kowalska

Dorota Wezół - Opinie

7 + 1 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne