Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Mieczysław Wezół

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Mieczysław Wezół to jeden z bohaterów serialu „Ranczo”. W rolę tę wcielił się Wojciech Wysocki. Wezół jest jedynym lekarzem w gminie Wilkowyje. To człowiek niespokojny, rachityczny, znerwicowany, niewierzący we własne umiejętności. Można nawet przypuszczać, że Mieczysław przeżywa kryzys wiary w medycynę. Mimo wszystko mieszkańcy Wikowyj darzą go zaufaniem i często przychodzą do doktora po porady. Ma atrakcyjną żonę Dorotę, która bardzo pilnuje, żeby nie spotykał się z innymi kobietami, choć sama czasem z kimś romansuje. Wezół panicznie boi się współmałżonki.


WYGLĄD


Wezół to średniego wzrostu mężczyzna koło sześćdziesiątki. Ma oliwkowe oczy, wyraźne zmarszczki na czole i czarne, choć z biegiem lat coraz mocniej posiwiałe, włosy z dużymi zakolami. Na lewej ręce nosi zegarek. Ubrany zazwyczaj w elegancki sposób: koszule, marynarki i beżowe płaszcze. Ze względu na wykonywany zawód często widzimy go w przestrzeni gabinetowej. Chodzi wówczas w białym, lekarskim kitlu, a na szyi ma zawieszony stetoskop.


BIOGRAFIA


Studiował medycynę i był jednym z lepszych studentów na roku, zwłaszcza w dziedzinie anatomii. Interesowała go specjalizacja z seksuologii lub patologii. Wraz z poznaniem zazdrosnej Doroty, która w przyszłości miała wyjść za niego, porzucił te plany i został internistą. W pierwszym sezonie planuje wyjazd za granicę i prosi Lucy o lekcje angielskiego, jednak żona kategorycznie się temu sprzeciwia. Zwalcza także epidemię grypy w gminie za pomocą ziół od Babki. Kiedy Kusy postanawia zerwać wreszcie z nałogowym piciem, prosi Wezóła o śmiertelną wszywkę. Potem nie wytrzymuje i sięga po butelkę, uważając, że popełnia w ten sposób samobójstwo. Okazuje się jednak, że doktor wszył mu jedynie witaminy. 


W drugim sezonie powraca wątek wyjazdu Mieczysława, tym razem do Szkocji. Pod wpływem wizyty znajomego z zagranicy Dorota zmienia zdanie i dochodzi wreszcie do lekcji angielskiego. Wójt nie może jednak pozwolić na opuszczenie Wilkowyj przez Wezóła, co staje się na tyle poważną kwestią, że łączy nawet siły z księdzem. Opracowują dwa plany postępowania. Pierwszy polega na ostrzeżeniu Doroty przed zdradą małżeńską, jednak kobieta wymyśla sprytny sposób na zabezpieczenie się. Wówczas do akcji wkracza Witebski, który namawia Wezółową na kilka zdjęć w seksownym stroju. W wyniku dobrze zaplanowanej intrygi doktor dowiaduje się o tym i nakrywa ich. Uderza polonistę w nos i niszczy jego aparat, a po wszystkim postanawia zostać w Wilkowyjach. 


W czwartym sezonie ma romans z wójtową. Jednocześnie jego żona potajemnie spotyka się z wójtem. W piątym sezonie wchodzi w konflikt z aptekarzem Polakowskim, który w wyniku nieporozumienia na jakiś czas przejmuje jego kompetencje i udziela ludziom porad lekarskich. Ostatecznie panowie wyjaśniają sobie wszystko i dochodzą do porozumienia, a nawet zaczynają ze sobą współpracować. Kiedy Wezół skręca kostkę, żona wmawia mu, że jest jak doktor House ze znanego serialu. Ubiera go w ten sam sposób, zakazuje się golić i zachęca do podobnych metod działania. Co ciekawe, Mieczysław drogą dedukcji, wraz ze skleconym na szybko zespołem diagnostycznym, rozwiązuje wówczas zagadkę dziwnych omdleń Pawła Kozioła.


 

Pełna biografia »

Mieczysław Wezół - powiązania postaci

Mieczysław Wezół
Fot: Ja Fryta / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Wojciech Wysocki
Profesja: lekarz

Mieczysław Wezół - Opinie

8 + 8 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne