Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Halina Kozioł

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Halina Kozioł to jedna z bohaterek serialu „Ranczo”. W rolę tę wcieliła się Violetta Arlak. Halina bardzo często bywa określana przydomkami pochodzącymi od zawodu jej męża Pawła Kozioła, np. „Wójtowa” czy „Prezesowa”. Jest to kobieta o twardym charakterze, sprytna, przebiegła i inteligentna. Stara się trzymać w ryzach cały dom oraz swojego męża – należy do grona nielicznych osób, których wójt prawdziwie się obawia, a nawet czasem słucha. Ma dużo więcej cierpliwości niż mąż w kwestii wychowania krnąbrnej córki Klaudii. Przez większość życia pełni funkcję gospodyni domowej, jednak przemiany społeczne związane z pojawieniem się Lucy w Wilkowyjach dosięgają także ją – zaczyna angażować się w politykę. Nie jest wierna Pawłowi. Zdradza go z doktorem Wezółem, a następnie z magistrem Polakowskim.


WYGLĄD


Halina to kobieta w średnim wieku o pełnych kształtach i niebieskich oczach. Ma średniej długości, kręcone, farbowane na jasny blond włosy. Często podkreśla strojem swoje walory, zwłaszcza obfity biust. Stosuje mocny makijaż. Ubiera się kolorowo, najczęściej można zobaczyć ją w barwie różowej, czerwonej lub niebieskiej. Lubi biżuterię, a nieodłącznym dopełnieniem jej stroju są korale na szyi lub wykwintne naszyjniki.


BIOGRAFIA


Od urodzenia mieszka w Wilkowyjach. Poślubiła Pawła Kozioła i w młodym wieku urodziła mu córkę. Prawdopodobnie posiada wykształcenie średnie. W przeszłości mąż był o nią chorobliwie zazdrosny. W momencie rozpoczęcia serialu Halina żyje w cieniu swojego mężczyzny, pełniąc obowiązki gospodyni domowej oraz zajmując się wychowaniem Klaudii. Często powściąga emocje i znosi rozmaite wybuchy złości Pawła, ale również pomaga mu w zarządzaniu gminą, jak tylko może – czasem zdarza się, że kluczowa dla jakiejś decyzji jest jedna plotka, o której wójt akurat nie słyszał. W awaryjnej sytuacji potrafi także pójść po pomoc do księdza, co przychodzi jej dużo łatwiej niż mężowi, pozostającemu w ciągłym konflikcie z miejscowym proboszczem. Zabiegając o dobro córki, nakłania Pawła do pogodzenia się z bratem, liczy bowiem na to, że ten zostawi Klaudii w spadku swoje oszczędności.


Ambicje Haliny sięgają jednak wyżej niż można by przypuszczać. Pokazuje to już w trzecim sezonie, kiedy robi kurs na prawo jazdy. Początkowo nie idzie jej zbyt dobrze i potrąca wiele zwierząt gospodarstwa domowego: kury, kaczki, kozę. W końcu jednak, dzięki uporowi, udaje jej się zdobyć „papierek”. Kiedy odkrywa, że mąż romansuje z Wezółową, postanawia bez skrupułów dowartościować się i zaczyna zdradzać go z doktorem Wezółem. Po tym jak Lucy wygrywa wybory na wójta, zostaje jej zastępczynią. Razem z księgową Lodzią trzy kobiety rządzą wówczas gminą. Paweł Kozioł nie może tego znieść i wyprowadza się z domu.


 

Pełna biografia »

Halina Kozioł - powiązania postaci

Halina Kozioł
Fot: Ja Fryta from Strzegom / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Violetta Arlak
Profesja: początkowo gospodyni domowa, potem zastępczyni wójta
Córki: Klaudia Kozioł

Halina Kozioł - Opinie

4 + 10 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne