Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Dyrektorka

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Dyrektorka, właśc. Wiesława Oleś, to drugoplanowa bohaterka serialu „Ranczo”. W rolę tę wcieliła się Ewa Kuryło. Jest dyrektorką szkoły podstawowej w Wilkowyjach. Uczy także matematyki i wiedzy o społeczeństwie. Początkowo jest kobietą wycofaną i nieco stłamszoną przez wójta, którego boi się, gdyż w każdej chwili może ją zwolnić. Całe swoje życie poświęca pracy z dziećmi. Z czasem nabiera pewności siebie, zostaje przewodniczącą rady gminy i rozpoczyna karierę polityczną. Ma męża i dwóch synów, jednak nie poznajemy ich imion.


WYGLĄD


Dyrektorka to niewysoka kobieta koło sześćdziesiątki. Ma szczupłą sylwetkę i długie włosy koloru ciemny blond, które najczęściej nosi spięte. Często się uśmiecha. Ze względu na pełnioną funkcję ubrana jest zazwyczaj formalnie: marynarka lub żakiet, bluzka bez dekoltu oraz długa, obcisła spódnica. Lubi kolor czerwony i niebieski. Czasem pojawia się także w długich sukienkach w kwieciste wzory. Chętnie nosi również biżuterię, zwłaszcza naszyjniki i korale.


BIOGRAFIA


Ukończyła wyższe studia pedagogiczne. Jest nauczycielką z dwudziestoletnim stażem pracy. Odkąd uczy dzieci w Wilkowyjach, musi podporządkowywać się wójtowi Koziołowi. Skutki tego widzimy już w pierwszym sezonie. Wiesława chce skorzystać z przyjazdu Lucy i umożliwić dzieciom naukę angielskiego w szkole. Wójt jest temu zdecydowanie przeciwny, więc „Amerykanka” musi ubiegać się o pomoc u księdza. Na szczęście ten udostępnia w celach edukacyjnych salkę na plebanii. Wówczas dyrektorka przychodzi do Lucy i zapisuje tam na naukę swoje dzieci. Jest również jedną ze współprowadzących spotkanie na temat antykoncepcji. Z okazji tajnego przyjazdu biskupa Sądeckiego, o którym wszyscy w Wilkowyjach wiedzą, uczestniczy w ogólnej szopce i śpiewa wraz z dziećmi przed szkołą „My, Pierwsza Brygada”. 


W trzecim sezonie prosi Lucy o pomoc w nauczaniu dzieci, w efekcie czego zajmują czwarte miejsce w województwie. Szczęśliwa i pijana, chwali się tym na weselu Stacha Japycza i Michałowej. W kolejnych sezonach w przypadku jakiegokolwiek konfliktu opowiada się po stronie Lucy. Przez jakiś czas pełni funkcję przewodniczącej rady gminy. Po zastąpieniu jej przez Kozioła zostaje radną. 


W szóstym sezonie próbuje wprowadzić szereg innowacji w sposobie nauczania. Ze względu na nagłośnienie sprawy przez Czerepacha i byłego wójta szkole zostaje przydzielony specjalny kontroler. Wiesława niezbyt dobrze radzi sobie z tym pod kątem psychicznym. Szuka nawet ucieczki w alkoholu i prosi Więcławską o załatwienie jej etatu w sklepie. W wyniku szczęśliwego zbiegu okoliczności zostaje odznaczona medalem Komisji Edukacji Narodowej i zachowuje dotychczasowe stanowisko.


 

Pełna biografia »

Dyrektorka - powiązania postaci

Dyrektorka
Fot: Sławek / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Ewa Kuryło
Profesja: dyrektorka szkoły podstawowej

Dyrektorka - Opinie

9 + 7 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne