Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Tomasz Witebski

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Tomasz Witebski to jeden z bohaterów serialu „Ranczo”. W rolę tę wcielił się Jacek Kawalec. Tomasz to polonista w szkole w Wilkowyjach. Na różnym etapie trwania serialu jest ponadto redaktorem lokalnych gazet, szefem Telewizji Wilkowyje oraz pisarzem. Witebski jest człowiekiem bardzo inteligentnym, choć mało przebojowym, wycofanym, stłamszonym zarówno przez wójta, jak i przez księdza, którzy mają największy wpływ na lokalną społeczność. Łatwo nim manipulować. Jest również nieco tchórzliwy i mało ambitny, skupia się tylko na swoich drobnych korzyściach. Przez jakiś czas błędnie uważa, że ma szanse u Lucy i nieporadnie próbuje ją poderwać. Jego charakter ulega przemianie po kuracji u „babki”, czyli miejscowej zielarki. Staje się odważny i niezależny. Zaczyna rozwijać talent literacki. Zakochuje się z wzajemnością we włoskiej policjantce o imieniu Francesca.


WYGLĄD


Witebski to przystojny, zadbany mężczyzna w średnim wieku. Ma szczupłą sylwetkę, krótkie, czarne włosy (choć na jakiś czas zapuszcza dłuższe) i niebieskie oczy. Zazwyczaj gładko ogolony, ewentualnie z kilkudniowym zarostem. Najczęściej ubrany w koszulę albo koszulkę polo oraz marynarkę lub modną kurtkę. W jego garderobie przeważają kolory: szary, niebieski i czerwony. 


BIOGRAFIA


Nie wiadomo, czy pochodzi z Wilkowyj – jego matka mieszka w Radzyniu Podlaskim. W czasie studiów polonistycznych dorabiał przy remontach. Na pewno uczy w miejscowej szkole od dłuższego czasu. 


Po przyjeździe Lucy do Wilkowyj jest zauroczony kobietą i na fali tego uczucia rozbudza się w nim ambicja dziennikarska. Za zgodą wójta zakłada gazetę o nazwie „Wieść Gminna”. Pomimo obietnic, że będzie to niezależne pismo, szybko okazuje się, że włodarz chce mieć nad wszystkim pełną kontrolę. Denerwuje to księdza, który zleca Witebskiemu założenie konkurencyjnej gazety – „Wieści Parafialne”. Nie może się to dobrze skończyć i wkrótce oba pomysły upadają, a Tomasz traci dwie posady. Nauczony doświadczeniem, zakłada jednak kolejne, tym razem w pełni niezależne pismo o nazwie „Głos Wilkowyjski”, w którym podejmuje tematykę społeczną. 


W trzecim sezonie wchodzi w spółkę z Czerepachem i wydaje z nim „Lustro Gminy” oraz staje na czele „Radia Wilkowyje”. Kiedy wychodzi na jaw, że radio działało w oparciu o informacje zebrane za pomocą podsłuchów montowanych w domach mieszkańców, traci posadę w szkole oraz mieszkanie. Popada w depresję. Pomoc znajduje u „babki”, miejscowej zielarki, która leczy go i uczy pewności siebie. Po kuracji, uduchowiony Witebski zakłada niezależne radio w którym prowadzi audycję pt. „Zrozumieć kobietę”, przy okazji uwodząc mieszkanki Wilkowyj. Pracuje także nad powieścią. 


Na prawdziwą miłość przyjdzie mu jeszcze trochę poczekać. Okaże się nią włoska policjantka Francesca. Tomasz jest w niej szalenie zakochany, choć przeraża go myśl o małżeństwie. W końcu jednak zdobywa się na oświadczyny, które zostają przyjęte. Niedługo po ślubie w życiu młodych małżonków pojawia się dziecko.


 

Pełna biografia »

Tomasz Witebski - powiązania postaci

Tomasz Witebski
Fot: Fryta 73 from Strzegom / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Jacek Kawalec
Profesja: polonista

Tomasz Witebski - Opinie

10 + 3 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne