Fot: Ron Adar / Shutterstock.com

The Boys - fabuła

Akcja serialu dzieje się w rzeczywistości, w której superbohaterowie istnieją naprawdę. Zrzesza ich korporacja Vought International, która dba przede wszystkim o ich wizerunek i bogaci się na fantastycznej franczyzie, robiąc ze swoich podopiecznych celebrytów. Najlepsi z najlepszych wchodzą w skład grupy zwanej Siódemką, której przewodzi najsilniejszy superbohater – Ojczyznosław (Homelander). W tym świecie żyje też niepozorny Hughie – młody, nieśmiały chłopak, zwyczajny pracownik sklepu z elektroniką, planujący przyszłość ze swoją dziewczyną. Gdy ta w brutalny sposób ginie z winy jednego z członków Siódemki, a korporacja próbuje wszystko zatuszować, narasta w nim rozpacz i poczucie bezsilności. Wtedy na jego drodze staje Rzeźnik (Butcher) – przepełniony nienawiścią do superbohaterów i mający własne porachunki z Ojczyznosławem przywódca tytułowych The Boys. Ekipa Rzeźnika planuje ujawnić światu prawdziwe oblicze Vought i superbohaterów, w tym ich prawdziwą genezę, która jest największą tajemnicą korporacji.


Top: Ron Adar / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - The Boys obsada

The Boys - obsada

Pełna obsada »
The Boys
Kategoria: Seriale
Gatunek: Sci-Fi i Fantasy, Sensacyjny
Czas trwania: 60 min.
Scenariusz: Eric Kripke
Produkcja: USA
Premiera: 2019

The Boys - ciekawostki

 1. Plany nakręcenia „The Boys” wielokrotnie pojawiały się i znikały. W latach 2008-2016 kilkakrotnie zaczynały pracę nad nimi studia Paramount Pictures i Columbia Pictures. W 2016 roku Cinemax miało już wyznaczoną obsadę i całą ekipę filmową. Pod koniec 2017 roku Amazon ogłosił, że powstanie 8-odcinkowy serial, prace nad nim trwały kilka miesięcy, potem zostały przerwane. Serial ostatecznie miał premierę dopiero w lipcu 2019 roku.

 2.  10 września 2020 roku na ekranach zadebiutował krótkometrażowy film „Butcher”, którego akcja rozgrywa się między pierwszą a drugą serią, zaś tydzień później postacie z „The Boys” pojawiły się w internetowym serialu „Death Battle” Amazona.

 3.  4 marca 2022 roku miała miejsce premiera animowanego spin-offu serialu, zatytułowanego „The Boys Presents: Diabolical”. Powstaje również serial, który będzie rozgrywał się w szkole superbohaterów.

 4.  W serialu zostały złagodzone wszystkie sceny z seksem, narkotykami czy przemocą, które w komiksie prezentują się zdecydowanie ostrzej.

 5.  Elisabeth Shue gra w serialu postać Madelyn Stillwell. W komiksie postać ta to... mężczyzna.

 6.  Kostium Gwiezdnej wzorowany jest na stroju Edny, bohaterki słynnej animacji „Iniemamocni”.

 7. Sześć pierwszych komiksów „The Boys” wydawało Wildstorm powiązane z DC Comics. Potem w wydawnictwie uznano, że tematyka i treści dla dorosłych są drastyczne i nie do przyjęcia. Komiks miał przestać się ukazywać. Jego twórcy odzyskali jednak do niego prawa i zawarli umowę z Dynamite Entertainment, dzięki czemu mogli wydać w sumie aż 72 zeszyty.

 8.  Wspomniane Dynamite Entertainment kontynuowało „The Boys”, wydając sześć zeszytów „Herogasm”, które skupiają się na erotycznych wyczynach głównych bohaterów.

 9.  Ekranowy Mroczny Cień uczulony jest na orzeszki arachidowe. Takie samo uczulenie jest przypadłością grającego go Nathana Mitchella.

 10.  Pospieszny w serialu jest Afroamerykaninem, zagrał go Jessie T. Usher. W komiksie jednak bohater ten jest białym mężczyzną.


 11. The Boys - kiedy 4. sezon?


  Wiadomo, że powstanie 4. sezon serialu, na razie nie znamy jednak daty premiery.

The Boys - gdzie obejrzeć

10,99 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach abonamentu
Oglądaj

The Boys - Opinie

8 + 3 =

The Boys - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne