Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Grace i Frankie - fabuła

Właścicielka firmy kosmetycznej Grace Hanson i malarka Frankie Bergstein znają się od lat, jednak nie pałają do siebie wielką sympatią. Różnią je światopogląd i styl życia, tworzą także całkowicie odmienne związki. Kobiety zmuszone są do sporadycznego kontaktu, ponieważ ich mężowie – Robert Hanson oraz Sol Bergstein – wspólnie prowadzą kancelarię prawną. Pewnego dnia mężczyźni zapraszają małżonki na kolację, na której przyznają się do łączącego ich dwudziestoletniego romansu. Niespodziewane wyznanie zbliża do siebie główne bohaterki.


Top: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Grace i Frankie obsada

Grace i Frankie - obsada

Barry - Grace i Frankie
Barry
Peter Cambor
Brianna Hanson - Grace i Frankie
Brianna Hanson
June Diane Raphael
Coyote Bergstein - Grace i Frankie
Coyote Bergstein
Ethan Embry
Frankie Bergstein - Grace i Frankie
Frankie Bergstein
Lily Tomlin
Grace Hanson - Grace i Frankie
Grace Hanson
Jane Fonda
Mallory Hanson - Grace i Frankie
Mallory Hanson
Brooklyn Decker
Pełna obsada »
Grace i Frankie
Kategoria: Seriale
Gatunek: Komediowy
Czas trwania: 30 min.
Scenariusz: Marta Kauffman, Howard J. Morris
Produkcja: USA
Premiera: 2015

Grace i Frankie - ciekawostki

 1. Ostatni, siódmy sezon, miał premierę podzieloną na... dwa lata: pierwsze 4 odcinki ukazały się w sierpniu 2021 roku, a kolejnych 12 dopiero 29 kwietnia 2022 roku. To oczywiście efekt pandemii Covid-19, kiedy to produkcję wstrzymano na ponad rok.

 2.  W serialu Robert, grany przez Martina Sheena, zostaje wciągnięty w marsz gejowskich aktywistów. W życiu prywatnym aktor był aresztowany prawie 70 razy za udział w protestach dotyczących praw mniejszości, ochrony przyrody czy też przeciwko wojnie.

 3.  Jane Fonda, jedna z ikon kina, po raz pierwszy w „Grace i Frankie” zagrała wiodącą rolę serialową. To na tyle inny typ aktorstwa od kinowego, że wzięła specjalne lekcje, które miały ją przygotować do tej roli.

 4.  Serial reżyserowało w sumie aż 37 osób! Najwięcej odcinków na koncie mają Rebecca Asher (15) i Ken Whittingham (12).

 5.  Lois Smith, która gra matkę Roberta, jest tylko o 10 lata starsza od odtwórcy roli syna, Martina Sheena.

 6.  W serialu Grace i Frankie przeprowadzają się do pięknego domu na plaży La Jolla w San Diego. W rzeczywistości dom ów stoi na Broad Beach w Malibu, a jego cena przekracza 30 milionów dolarów.

 7.  Jane Fonda i Lily Tomlin mogą się poszczycić jedną z najdłużej trwających przyjaźni w historii Hollywood – panie zaprzyjaźniły się już w 1980 roku na planie filmu „Od dziewiątej do piątej”.

 8.  W serialu Frankie ma adoptowanego czarnoskórego syna, w rzeczywistości to Jane Fonda, ekranowa Grace, ma adoptowaną córkę Afroamerykankę.

 9.  Lily Tomlin (Frankie) jest lesbijką, żyje ze swą partnerką Jane Wagner już ponad 50 lat (od 2013 roku są małżeństwem)! Panie poznały się w 1971 roku i od tej pory są razem.

 10.  


  Grace i Frankie - czy będzie 8. sezon?


  Producenci przyznali oficjalnie, że, w myśl zasady „trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść”, nie powstanie kolejny, ósmy sezon. Pojawiały się natomiast pomysły na spin-off, w którym główną rolę grałaby Brianna.

Grace i Frankie - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Grace i Frankie - Opinie

1 + 7 =

Grace i Frankie - polecane w tej kategorii

Grace i Frankie - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne