Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Istredd

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Istredd to jeden z drugoplanowych bohaterów serialu „Wiedźmin”. W rolę tę wcielił się Royce Pierreson. Istredd jest czarodziejem, zaangażowanym w romantyczną relację z Yennefer w trakcie jej pobytu w Aretuzie. Trudno jednak ocenić, na ile jego uczucia są prawdziwe, ponieważ działa na zlecenie Stregobora, który nakazał mu wyciągnięcie z dziewczyny informacji na temat jej przeszłości.


WYGLĄD


Istredd wygląda młodo. Ma śniadą cerę, niebieskie oczy, czarne, kręcone włosy. Zazwyczaj nosi długie, zapięte pod szyję szaty w kolorze zielonym lub jasnobrązowym, z charakterystycznym, długim rzędem guzików oraz bufiastymi rękawami. Początkowo widzimy go gładko ogolonego, natomiast po latach, podczas spotkania z Yennefer, ma czarny zarost na twarzy.


BIOGRAFIA


Sezon I


Po raz pierwszy czarodziej spotyka Yennefer jeszcze przed rozpoczęciem przez nią szkolenia. Użyła wówczas po raz pierwszy portalu. Poinformował ją, że została naznaczona i wysłał bezpiecznie do domu. Potem Istredd spotyka się z nią często podczas szkolenia w Aretuzie. Wspiera ją i pociesza po licznych niepowodzeniach. Pomaga jej także czytać w swoich myślach. W pewnym momencie pokazał Yennefer czaszki elfów, którzy zbudowali Aretuzę. To oni pierwsi pokazali ludziom, jak zmieniać chaos w magię, a potem zostali wymordowani. W ten sposób człowiek mógł przepisać historię na swoją korzyść. Wówczas Yennefer ujawnia, że jej ojciec był półelfem. Z powodu jego krwi została dotknięta deformacją kręgosłupa i przeklęta, ponieważ nikt się w niej nie zakocha. Po tych słowach Istredd pocałował dziewczynę, chcąc wyprowadzić ją z błędu. Potem ujawnił Stregoborowi informację o dziedzictwie przyszłej czarodziejki. Dowiadujemy się w ten sposób, że nawiązał kontakt z Yennefer na jego zlecenie.


W dniu inicjacji Istredd i Yennefer uprawiają seks przed publicznością, będącą tak naprawdę iluzją. Dziewczyna dzieli się swoimi obawami, związanymi z profesją czarodziejki. Kiedy wychodzi na jaw jej sekret, wiadomo, że stało się to za pośrednictwem Istredda. Zostaje przez to skierowana nie do Aedrin, jak od początku chciała, a do Nilfgaardu. Czarodziej przeprasza ją i chce naprawić swój błąd – Bractwo zaproponowało mu miejsce w specjalnej kapitule badawczej. Sugeruje, że mogłaby pojechać z nim. Yennefer pragnie jednak władzy. Przechodzi bolesną metamorfozę fizyczną, zjawia się na balu czarodziejek i uwodzi króla Vilfurila. Zdobywa w ten sposób miejsce w Aedrin, ku niezadowoleniu Istredda.


Pracując w Nazairze, na terenie wykopalisk prowadzonych w Nilfgaardzie, Istredd po latach ponownie spotyka się z Yennefer. Czarodziejka zdradza, że tęskniła za nim. Miała wielu kochanków, ale nikt nigdy nie widział w niej tego, co Istredd. Pyta, czy to, o czym rozmawiali kiedyś podczas potajemnych spotkań w jaskini, jest jeszcze możliwe. Ma na myśli wspólne życie. Próbuje go pocałować, jednak Istredd odsuwa się. Dla niego minęło zbyt wiele lat. Chce poświęcić się swojej pracy.


 

Pełna biografia »

Istredd - powiązania postaci

Istredd
Fot: Cubankite / Shutterstock.com
Aktor: Royce Pierreson

Istredd - Opinie

6 + 3 =

Wiedźmin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne