Bernie - fabułaBernie - opis fabułyBernie Tiede to sympatyczny, wesoły i pomocny mężczyzna, który mieszka w małym miasteczku Carthage w Teksasie. Jest on uwielbiany przez mieszkańców, którzy cenią go za jego dobroć i zaangażowanie w lokalną społeczność.

Spotkanie z Marjorie NugentPewnego dnia Bernie poznaje Marjorie Nugent, bogatą wdowę, która jest znana z tego, że jest bardzo wymagająca i nieprzyjemna. Bernie postanawia pomóc Marjorie w jej codziennych obowiązkach i zaczyna spędzać z nią coraz więcej czasu.

Zniknięcie MarjoriePo kilku miesiącach Marjorie znika bez śladu. Mieszkańcy miasteczka są zaniepokojeni i zaczynają szukać jej. Wkrótce okazuje się, że Bernie jest odpowiedzialny za jej zniknięcie.

Proces BerniegoBernie zostaje aresztowany i oskarżony o morderstwo. Jego proces staje się głośny w całym stanie. Mieszkańcy miasteczka są podzieleni - część z nich wierzy, że Bernie jest niewinny, a część uważa, że jest winny.

ZakończeniePodczas procesu Bernie przyznaje się do winy, ale twierdzi, że zabił Marjorie w samoobronie. Sąd uznaje go za winnego, ale dzięki wsparciu mieszkańców miasteczka, Bernie otrzymuje niski wyrok. Po wyjściu z więzienia Bernie wraca do swojego miasteczka, gdzie jest nadal uwielbiany przez mieszkańców.
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Bernie obsada
Bernie
Kategoria: Filmy
Gatunek: Komediodramat, Kryminał
Czas trwania: 104 min.
Reżyseria: Richard Linklater
Scenariusz: Skip Hollandsworth, Richard Linklater
Produkcja: USA
Premiera: 16 czerwca 2011 (świat)

Bernie - gdzie obejrzeć

7 zł
za film
Film dostępny o 1 zł taniej dla klientów Orange
Oglądaj

Bernie - Opinie

1 + 10 =

Bernie - polecane w tej kategorii

Bernie - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne