Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Marilka

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Marilka to jedna z epizodycznych bohaterek serialu „Wiedźmin”. W rolę tę wcieliła się Mia McKenna-Bruce. Marilka jest córką wójta Blaviken i jego żony Libushe. Prosta, wiejska dziewczyna, ciekawa świata i pragnąca wydostać się z rodzinnej miejscowości. Jednocześnie wydaje się być pod silnym wpływem czarodzieja Stregobora, przez którego zostaje wynajęta do zwabienia wiedźmina Geralta z Rivii.


WYGLĄD


Jest ładną, młodą dziewczyną o brązowych, spiętych z tyłu włosach. Ma duże, niebieskie oczy i okrągłą twarz. Ubrana w niebieską bluzkę o stalowym odcieniu, długą, jasnobrązową spódnicę i białą bluzkę. Na szyi zawieszony wisiorek.


BIOGRAFIA


Sezon I


Marilka została wynajęta przez Stregobora, by zwabić do niego Geralta z Rivii. Spotkała wiedźmina w tawernie i zainteresowała go, twierdząc, że ma zapłatę za zabitą na pobliskim bagnie kikimorę. Poleciła mu jednak udać się do czarodzieja, zwanego „Mistrz Irion”, który rzekomo jest skłonny wyłożyć niezłą sumę za drobiazgi, jakich potrzebuje do eliksirów. Podobno odkupił od niej w tym celu zmarłego psa. Prowadząc Geralta do wieży Stregobora, zadaje mu liczne pytania na temat potworów, które zabił.


Później widzimy ją jako zakładniczkę Renfri, która wypuszcza jednak w końcu dziewczynę i walczy z wiedźminem. Ostatecznie przegrywa i zostaje zabita. Pojawia się wtedy Stregobor, który chce zabrać jej ciało na wieżę i dokonać sekcji. Córka wójta przynosi w tym celu wózek. Geralt wyraża wyraźny sprzeciw. Czarodziej podburza wówczas mieszkańców miasteczka, z Marliką na czele, przeciwko wiedźminowi. Zaczynają rzucać w niego kamieniami. Chcąc uniknąć kolejnego rozlewu krwi, musi uciekać. Dziewczyna mówi mu na koniec, żeby odszedł i nigdy więcej nie wracał.


 

Pełna biografia »

Marilka - powiązania postaci

Marilka
Aktor: Mia McKenna-Bruce

Marilka - Opinie

1 + 4 =

Wiedźmin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne