Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Erin Hannon

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Erin Hannon, właśc. Kelly Erin Hannon, to bohaterka amerykańskiej wersji sitcomu „The Office”, odgrywana przez Ellie Kemper. Jest recepcjonistką w lokalnym oddziale (Scranton) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru. Wcześniej stanowisko to zajmowała Pam Beesly. Po raz pierwszy pojawia się w piątym sezonie. Jest miłą, niemal zawsze uśmiechniętą, pełną optymizmu, nieco naiwną dziewczyną. W przeciwieństwie do swojej poprzedniczki, uwielbia pracę na recepcji. Nie wyśmiewa, a wręcz podziwia niektórych pracowników biura.


Została porzucona przez biologiczną matkę i wychowywała się w rodzinach zastępczych. Przez jakiś czas uważa, że Phyllis może być jej zaginioną mamą, ponieważ wiek się zgadza. Okazuje się to jednak nieprawdą.


Łączy ją uczuciowy związek, najpierw z Gabem, potem z Andym, choć oba nie są do końca udane. Przez jakiś czas podkochują się w niej trochę Dwight i Ryan. Ostatecznie idealnym facetem dla Hannon wydaje się być dopiero Pete.


WYGLĄD


Erin to młoda, atrakcyjna dziewczyna o długich, brązoworudych włosach. Zazwyczaj nosi grzywkę. Uwielbia jasne, wesołe kolory. Najczęściej jest ubrana w koszulę bądź bluzkę i spódnicę do kolan. Czasem zakłada również rozpinane swetry, co lekko upodabnia ją do poprzedniej recepcjonistki, Pam.


BIOGRAFIA


W piątym sezonie, po tym, jak Kevin nie radzi sobie w zastępstwie Pam, Charles Miner zatrudnia Erin jako nową recepcjonistkę, która ma na imię Kelly, ale biuro postanowiło nazywać ją drugim imieniem, Erin, aby uniknąć pomyłki z Kelly Kapoor. Podchodzi do pracy z olbrzymim entuzjazmem, co początkowo nieco irytuje Pam, ponieważ nigdy nie traktowała recepcji zbyt poważnie. O względy Erin zabiega też kilku mężczyzn w biurze, zwłaszcza Andy Bernard i Dwight Schrute. Ten drugi wycofuje się jednak wkrótce z rywalizacji. Andy przez bardzo długi czas próbuje flirtować z Erin w dość dziwny sposób, często stawiając ją w niezręcznej sytuacji. Bernard bowiem postanawia, że nie będzie mówił o swoim uczuciu wprost, a jedynie za pomocą różnych sugestii. W efekcie jednak Erin nigdy nie będzie pewna, czy mężczyzna żartuje, zgrywa się czy może mówi poważnie.


Z czasem Hannon odkrywa przedziwne nawyki i przyzwyczajenia menadżera Michaela Scotta. W przeciwieństwie do Pam, chętnie się do nich dostosowuje.


Przez jakiś czas Kevin, za sprawą błędnej podpowiedzi Michaela, mylnie uważa, że recepcjonistka jest nim zainteresowana. W końcu Erin, żeby wyjaśnić sytuację, oficjalnie przyznaje szefowi, że podoba jej się Andy. Po wielu wzajemnych wysiłkach i nieporozumieniach, udaje im się umówić na randkę. Zaczynają się spotykać – w początkowej fazie: potajemnie. Wszystko szybko wychodzi jednak na jaw.


W siódmym sezonie następuje zwrot w życiu uczuciowym recepcjonistki. Zaczyna spotykać się z Gabem, człowiekiem nadzorującym pracę biura z ramienia Sabre, którego wyśmiewa większość starych pracowników, zarówno ze względu na wygląd, jak i na charakter. Związek ten nie sprawia zresztą zbyt szczęśliwego wrażenia. Tymczasem Andy dalej żywi silne uczucie do Erin i na różne sposoby próbuje ją odzyskać.


W jednym z odcinków wychodzi na jaw, że bohaterka traktuje Michaela Scotta jak ojca – szuka u niego akceptacji związku z Gabem. Później staje również w obronie swojego szefa, kiedy przez krótki czas uważa, że relacja z Holly Flax sprawia mu krzywdę.


Z czasem zauważa coraz dobitniej, że Gabe to nieodpowiedni partner dla niej i zrywa z nim. Mężczyzna nie daje jednak za wygraną i nie potrafi się z tym pogodzić. Erin kieruje jednak swoje uczucia znów w kierunku Andy'ego. Uważa, że to jego najbardziej kocha. Andy jednak wciąż czuje się zraniony po tym, jak dziewczyna wcześniej go potraktowała.


Przez jakiś czas Hannon sądzi, że Phyllis może być jej zaginioną mamą. Wyniki testów DNA nie potwierdzają tego.


W ósmym sezonie pomaga Andy'emu poradzić sobie na nowym stanowisku menadżera. Jako jedna z nielicznych w biurze wydaje się być zadowolona z faktu jego awansu. Bernard spotyka się jednak z inną kobietą. Erin ma tego dosyć. Znajduje się w części zespołu Dunder Mifflin, która jedzie z misją specjalną na Florydę. Stwierdza później, że nie wraca stamtąd. Zostaje opiekunką starszej pani. Wówczas jednak Andy zdaje sobie sprawę, że kocha tę dziewczynę i jedzie do Tallahassee, żeby ją odzyskać. Pomimo początkowej niechęci, Erin wraca z nim do Stamford. Na miejscu okazuje się, że stracił pozycję menadżera. Hannon pociesza go.


Po swoim wybuchu agresji, związanym z utratą pracy, Andy zostaje ponownie skierowany na specjalne szkolenie z zakresu radzenia sobie z emocjami. Kiedy wraca, Erin nie do końca podoba się jego nowe oblicze. Jest pewny siebie i zarozumiały. Później postanawia udać się na wielomiesięczny rejs łodzią, lekceważąc zarówno potrzeby biura, jak i swojej dziewczyny. Podczas jego nieobecności recepcjonistką zaczyna poważnie interesować się jeden z nowych pracowników, Pete. Rodzi się między nimi uczucie, które wkrótce zauważa coraz więcej osób z biura. Erin musi jednak jeszcze dojrzeć do zerwania z Andym po jego powrocie. Nie jest to dla niej łatwa decyzja, ale zdobywa się na nią. Dzięki wyemitowanemu dokumentowi o oddziale Dunder Mifflin w Scranton udaje jej się także po wielu latach nawiązać kontakt z biologicznymi rodzicami.


 

Pełna biografia »

Erin Hannon - powiązania postaci

Erin Hannon
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Ellie Kemper

Erin Hannon - Opinie

10 + 9 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne