Fot: Krzysztof Stefaniak / Shutterstock.com

Mike Hannigan

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Mike, odtwarzany przez Paula Rudda, jest chłopakiem, a następnie mężem Phoebe. Jest rozwiedziony ze swoją byłą żoną. Chociaż poznają się przez przypadek, od razu przypadają sobie do gustu. Łączy ich miłość do muzyki, wrażliwość i pewnego rodzaju awangardowość. Mike jest z zawodu prawnikiem, ale rzucił karierę, by realizować się w wymarzonym zawodzie pianisty. Na razie gra on na etacie w barze karaoke oraz bierze różne dorywcze prace. Jego rodzina jest bardzo bogata. Bohater umie świetnie grać w tenisa stołowego, ma też zdolności plastyczne (tworzy piękny baner, który ma witać dziecko Moniki i Chandlera).


WYGLĄD


Mike jest przystojnym, wysokim mężczyzną, o trochę dłuższych, czarnych włosach.


BIOGRAFIA


Poznajemy Mike'a, gdy Joey wywołuje jego imię w kawiarni Central Perk. Dochodzi do tego dlatego, że chłopak obiecał przyprowadzić dla Phoebe na randkę w ciemno przyjaciela z dawnych lat o imieniu Mike. Ponieważ jednak owy przyjaciel nie istnieje, przyciśnięty do muru Joey postanawia znaleźć kandydata na szybko, wykrzykując publicznie jego imię do skutku. Szczęśliwie się składa, że w Central Perk akurat przesiaduje Mike, który godzi się wybrać na podwójną randkę, jako partner Phoebe.


Mike dopasowuje się do Phoebe między innymi dzięki swojej dziwaczności. Na przykład zmienia imię na Crap Bag, a jego świadkiem na ślubie jest pies. Nietuzinkowości dodaje mu też fakt, że przecież rzucił dobrze opłacalną, acz nużącą pracę na rzecz pasji.


W momencie, gdy Phoebe dowiaduje się o braku chęci ponownego ożenku u Mike'a, jest zmuszona z nim zerwać. Mężczyzna szybko jednak rozumie swój błąd, prędko przybywa na Barbados i oświadcza się dziewczynie, uprzedzając w tym Davida - byłą miłość Phoebe. Mike i Phoebe ostatecznie biorą ślub w ostatnim sezonie. Odbywa się on na zewnątrz kawiarni Central Perk i uczestniczą w nim tylko najbliźsi – przyjaciele (i pies pana młodego). Choć nie wiadomo, jak potoczyły się późniejsze losy pary, Phoebe w ostatnim sezonie wspomina o chęci posiadania licznego potomstwa.


 

Pełna biografia »

Mike Hannigan - powiązania postaci

Mike Hannigan
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Paul Rudd

Mike Hannigan - Opinie

5 + 1 =

Przyjaciele - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne