Fot: Stacey Newman / Shutterstock.com

Chłopaki z baraków


6 głosy
Trailer Park Boys
Oceń film
4.33

Jacob Collins

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Jacob Collins to jeden z bohaterów serialu komediowego „Chłopaki z baraków”. W rolę tę wcielił się Jacob Rolfe. W pierwszych kilku sezonach jest postacią powracającą w licznych, mało znaczących rolach. Ulega to zmianie w momencie, kiedy zamieszkuje ze swoim ojcem Philadelphia Collinsem na osiedlu barakowozów Sunnyvale w Kanadzie. Zaczyna wówczas kumplować się z Corym, uczestniczyć w szalonych akcjach tytułowych „chłopaków” –  Ricky'ego, Juliana i Bubblesa – a także wchodzić w romantyczną relację z Trinity, córką Ricka. Ma również dość długi okres niezdrowej fascynacji Julianem, podczas którego naśladuje jego styl ubioru, wygląd i sposób zachowania. 


Od początku serialu Jacob wydaje się postacią słabą, którą łatwo manipulować i wywierać na nią wpływ, o czym świadczyć mogą liczne i łatwe kradzieże w sklepach, w których jest kasjerem i notoryczne zmiany miejsca pracy. Choć nie należy do najbardziej inteligentnych osób, z czasem zaczyna ewoluować i uczyć się na błędach. W duecie z Corym uważa się za mądrzejszego. Zyskuje nieco samoświadomości i pewności siebie. Kiedy dowiaduje się, że będzie ojcem, niemal natychmiast wykonuje małe kroki w kierunku odpowiedzialnego życia, co nie jest jednak łatwe ze względu na charakter przyszłego teścia.


WYGLĄD


Jacob to młody, wysoki chłopak. Ma duże, niebieskie oczy, długi nos i ciemnobrązowe, średniej długości włosy z grzywką. W okresie fascynacji Julianem farbuje się na czarno, zapuszcza lekki zarost, zakłada czarne koszulki oraz próbuje – podobnie jak swój idol – nie rozstawać się z drinkiem w dłoni. Później powraca do swojego zwyczajnego ubioru. Najczęściej widzimy go w jednokolorowych t-shirtach lub koszulkach polo.


BIOGRAFIA


Początkowo pojawia się sporadycznie w różnych rolach. Najczęściej jest sprzedawcą w kilku sklepach – ze względu na nieporadność prawdopodobnie często musi zmieniać miejsce pracy. W jednym ze sklepów w ciągu 5 minut zostaje okradziony osobno przez Ricky'ego i Cyrusa. Widzimy go także jako ucznia w szkole, pracownika stacji benzynowej, pracownika kina oraz zapaśnika-amatora. Pod koniec tego okresu pracuje w pizzerii, w której Julian zatrudnia się jako dostawca.


Później Jacob i jego ojciec Phil Collins (Jacob ma także brata Thomasa) przenoszą się na osiedle barakowozów ze swoim kamperem. Od mniej więcej tego momentu chłopak zaczyna traktować Juliana jak idola, naśladując go we wszystkim, choć w jego szklaneczce z drinkiem brakuje... rumu. Szukając przykrywki dla swoich działań, Ricky, Bubbles i Julian wykorzystują Jacoba oraz dwóch innych uczniów z jego szkoły, dla których chłopak ma być przywódcą. Wraz ze swoją ekipą ma ważną rolę w operacji The Swayzie Express, polegającej na transporcie wyhodowanej przez Ricky'ego trawy do Sebastiana Bacha za pomocą kolejki elektrycznej położonej na dnie rzeki znajdującej się na granicy Kanady z USA. Wysłani w dzicz uczniowie gubią się w lasach oraz stają na granicy odwodnienia i szaleństwa. Nie odpuszczają jednak misji i ostatecznie cudem zostają uratowani. Po tych wydarzeniach Jacob zaczyna krótko spotykać się z Sarah, ale kobiecie przeszkadza jego nadmierna fascynacja Julianem. Później skupia się bardziej na sobie. Wkrótce wychodzi na jaw jego związek z córką Ricka, Trinity, jak również fakt, że dziewczyna jest w ciąży.

Pełna biografia »

Jacob Collins - powiązania postaci

Jacob Collins
Aktor: Jacob Rolfe

Jacob Collins - Opinie

5 + 5 =

Chłopaki z baraków - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne