Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Karen Filippelli

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Karen Filippelli to drugoplanowa postać z amerykańskiej wersji sitcomu „The Office”, odgrywana przez Rashidę Jones. Początkowo pracuje jako przedstawiciel handlowy w lokalnym oddziale (Stamford) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru. Później, po fuzji dwóch oddziałów, zostaje przeniesiona do Scranton. Spotyka się wówczas ze sprzedawcą Jimem Halpertem. Jest sympatyczną, sprytną i ambitną osobą, co ostatecznie pozwala jej osiągnąć sukces w życiu.


WYGLĄD


Karen to raczej niska, szczupła, atrakcyjna brunetka o śniadej cerze. Ma długie włosy i fryzurę z grzywką. Najczęściej ubiera się formalnie, w jasną koszulę oraz ciemną kamizelkę, marynarkę oraz spodnie. Często widzimy ją też bez marynarki.


BIOGRAFIA


Sezon 3


Karen pojawia się w trzecim sezonie jako przedstawiciel handlowy oddziału w Stamford. Kiedy, po przeniesieniu ze Scranton, trafia tam Jim Halpert, od razu wpada jej w oko. Przez kilka odcinków wyraźnie zbliżają się do siebie, grają razem w Call of Duty, próbują znaleźć paczkę chipsów „Herr's Chips”, a po tym, jak Jim upija się z Andym Bernardem w szóstym odcinku, Karen odwozi go do domu. Po ogłoszeniu zamknięcia oddziału w Stamford dziewczyna postanawia wraz z innymi pracownikami przenieść się do Scranton. Dla większości z nich zderzenie z szaleńczym temperamentem menadżera Michaela Scotta jest jednak zbyt trudne i szybko odchodzą z firmy. Ostatecznie z ekipy ze Stamford pozostają tylko Karen, Jim i Andy.


W Scranton tworzy się trójkąt miłosny Karen – Jim – Pam Beesly. Ta ostatnia wcześniej odrzuciła Jima, ponieważ była zaręczona z Royem. Teraz sytuacja uległa zmianie. Powoduje to początkowo napięcie i konflikty pomiędzy Karen i Pam, ale szybko zostają przyjaciółkami. Razem organizują konkurencyjną wobec przyjęcia Angeli imprezę bożonarodzeniową. Kiedy Filippelli chce zamieszkać bliżej Jima, a ten jest bardzo sceptyczny wobec takiego pomysłu, to właśnie Pam przekonuje go do zmiany zdania. Ich relacja jest jednak ufundowana na nieszczerości, ponieważ Karen nie ma pojęcia, że Beesly ciągle czuje coś do Jima. W momencie, kiedy ujawnia się ze swoim uczuciem, nie ma mowy o dalszej przyjaźni. W finale sezonu Jim i Karen ubiegają się o stanowisko wiceprezesa do spraw sprzedaży w centrali Dunder Mifflin w Nowym Jorku. Ostatecznie zgarnia je Ryan Howard, a Jim zrywa z Karen. W wywiadzie dla ekipy dokumentalnej mówi, że następnego dnia po prostu zastał jej biurko puste.


Sezony 4-7


W czwartym sezonie okazuje się, że Karen została kierownikiem regionalnego oddziału Dunder Mifflin w Utica. Dowiadujemy się tego z powodu próby przejęcia przez nią jednego z pracowników ze Scranton, Stanleya Hudsona. Michael Scott, Dwight Schrute i Jim jadą do niej w ramach zemsty, choć sam Halpert bardzo nie chce w tym uczestniczyć. Ostatecznie zostaje w samochodzie, jednak Karen widzi go. Kiedy potem próbuje z nią porozmawiać, ta po prostu go ignoruje.


W piątym sezonie filia w Scranton osiąga najlepsze wyniki. Michael i Pam przybywają do oddziału w Utica w ramach cyklu wykładów, podczas których menadżer ma opowiadać o swoich metodach na sukces. Karen jest wówczas w ósmym miesiącu ciąży. Ma także męża, dermatologa o imieniu Dan. Co ciekawe, zachowuje się dość przyjaźnie wobec Pam, co sprawia jej niezwykłą ulgę.


W siódmym sezonie pojawia się w epizodycznej roli w wyprodukowanym przez Michaela filmie pt. „Threat Level Midnight”.


 

Pełna biografia »

Karen Filippelli - powiązania postaci

Karen Filippelli
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Rashida Jones

Karen Filippelli - Opinie

8 + 3 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne