Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Andy Bernard - Biuro


40 głosy
The Office
Oceń film
4.80

Andy Bernard

BIOGRAFIA Ed Helms

CHARAKTERYSTYKA


Andy Bernard, właśc. Andrew Baines Bernard, to jeden z pierwszoplanowych (od trzeciego sezonu) bohaterów sitcomu „The Office”. Postać odgrywana jest przez Eda Helmsa. Andy początkowo pracuje w filii w Stamford, jednak po fuzji dwóch oddziałów przenosi się do Scranton wraz z Jimem Halpertem i Karen Filippelli. Po tym, jak Jim przychodzi jednego dnia do pracy z kanapką z tuńczykiem, nadaje mu ksywkę „Big Tuna”. Do końca serialu jest jedyną osobą, która jej używa, nie czując potrzeby wyjaśnienia innym kontekstu. Andy przez długi czas pracuje w Scranton na stanowisku sprzedawcy, jednak w pewnym momencie udaje mu się awansować na kierownika regionalnego.


Ma problemy z agresją, przez które raz zostaje skierowany na specjalne szkolenie, a za drugim razem traci posadę. Ogólnie jest osobą niepewną swoich umiejętności, często zachowującą się dziwacznie, nadekspresyjnie. Bywa arogancki i egocentryczny. Do pewnego stopnia można tłumaczyć to trudną relacją z rodzicami, którzy zawsze faworyzowali jego brata.


Angażuje się w długi, ale nieszczęśliwy związek z księgową Angelą Martin. W nieco głębszą relację udaje mu się wejść z recepcjonistką Erin Hannon, jednak i w tym wypadku nie kończy się to szczęśliwie.


Studiował na Uniwersytecie Cornell, a także śpiewał w tamtejszym zespole a capella o nazwie „Here Comes Treble". Oba te fakty często lubi podkreślać.


Andy Bernard - powiązania postaci Biuro

Andy Bernard
Andy Bernard - Biuro Fot: s_bukley / Shutterstock.com
Aktor: Ed Helms

Andy Bernard - Opinie

10 + 1 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne