Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Toby Flenderson

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Toby Flenderson to drugoplanowy bohater amerykańskiej wersji sitcomu "The Office", odgrywany przez Paula Liebersteina, jednego ze współscenarzystów. Toby jest przedstawicielem działu kadr lokalnego oddziału (Scranton) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru. Toby jest osobą bardzo łagodną, cichą, raczej niezdolną do wyrażania własnych opinii, unikającą konfrontacji z ludźmi, co kontrastuje z jego stanowiskiem. Wydaje się nieco przytłoczonym rzeczywistością i smutnym człowiekiem, do czego na pewno przyczynił się bolesny rozwód. Dyskretnie podkochuje się w sekretarce Pam Beesly. Menadżer Michael Scott spośród wszystkich swoich pracowników najbardziej gardzi właśnie Tobym, który nieustannie działa mu na nerwy, najczęściej poprzez napominanie o zakazach i obowiązkach, a poprzez to psucie dobrej zabawy. Wybuch złości Michaela, kiedy Toby wraca do pracy po długiej nieobecności spowodowanej wypadkiem, to jedna z najbardziej znanych scen, funkcjonująca także odrębnie jako mem.


Flenderson ma siostrę i brata oraz córkę o imieniu Sasza.


WYGLĄD


Toby to facet w średnim wieku, dość wysoki i chudy, gładko ogolony. Ma przerzedzone blond włosy i wyraźnie zaakcentowane zmarszczki na czole. Często przyjmuje lekko przygarbioną postawę ciała. Mówi w charakterystyczny, niepewny sposób, urywając czasem wypowiedź w połowie zdania. Zazwyczaj ubrany w brązowy garnitur i czerwony krawat oraz białą lub kremową koszulę. Niekiedy pojawia się w okularach.


BIOGRAFIA


Sezony 1-4


Na początku serialu Toby'ego poznajemy głównie poprzez konfliktową relację z Michaelem Scottem. W jednym z odcinków menadżer jest wściekły, że nie może zwolnić Flendersona, ponieważ ten jest zatrudniany przez nadrzędne, a nie lokalne szefostwo Dunder Mifflin. Michael dyskredytuje Toby'ego przy każdej możliwej okazji, często przypominając jego rozwód. Kiedy Flenderson organizuje dla pracowników spotkanie na temat molestowania seksualnego w miejscu pracy, szef celowo przerywa je, wchodząc z dmuchaną lalką.


Kiedy Pam zrywa z Roy’em, Toby próbuje zaprosić ją na randkę, ze zdenerwowania nie potrafi jednak wypowiedzieć słów. Na ślubie Phyllis pojawia się z piękną kobietą, choć Kevin podejrzewa, że to wynajęta panna do towarzystwa. Randka Toby'ego łapie bukiet, po czym obejmują się i całują. Wyglądają na szczęśliwych, jednak wątek ten nie jest kontynuowany, a bohater w dalszym ciągu nieudolnie próbuje poderwać Pam. Po tym jak Flenderson zauważa, że Jim i Pam całują się w biurze, wysyła do wszystkich służbową notatkę o okazywaniu uczuć w miejscu pracy, którą Michael nieopatrznie bierze do siebie, myśląc, że chodzi o jego seks z Jan. Doprowadza to do oficjalnego przyznania się Jima i Pam, że są razem. Na tym tle wyrasta mały konflikt pomiędzy Tobym a Jimem. W odcinku pt. „Goodbye, Toby” Flenderson realizuje w końcu swoje wcześniejsze plany i rezygnuje z pracy jako przedstawiciel HR. Wyjeżdża na Kostarykę. Na pożegnanie dostaje od Michaela kamień z notatką "Suck on this!", jednak kiedy Pam to widzi, namawia Michaela na oddanie przynajmniej swojego zegarka. Toby jest również zadowolony, że udaje mu się zrobić pamiątkowe zdjęcie z Pam.


Sezony 5-9


W trzecim dniu pobytu na Kostaryce Toby ulega wypadkowi na tyrolce i trafia do szpitala ze złamaną szyją. W odcinku pt. „Frame Toby” okazuje się, że Flenderson od tygodnia jest w biurze, a Michael tego nie zauważył. Kiedy pracownicy mówią to Michaelowi, szef myśli, że to żart, dopóki nie zobaczy Toby'ego. Krzyczy wówczas: „Nie Boże! Proszę, nie! Nie!”. Prosi Davida Wallace'a o pozbycie się niechcianego pracownika, ale przełożony mówi, że nie może zwalniać ludzi bez powodu. Michael próbuje więc zastawić na Flendersona różne pułapki. Bezskutecznie.


W momencie kiedy Oscar i Meredith przychodzą do pracy niewłaściwie ubrani (Meredith wyraźnie odsłania piersi), Toby po raz pierwszy wydaje się być zdecydowany i odwołuje tzw. Casual Fridays.


Okazuje się także, że Flenderson pracuje od dawna nad tajemniczą powieścią kryminalną.


Toby na długi czas znika z serialu, ponieważ musi wziąć urlop, aby być sędzią przysięgłym w słynnej sprawie "Dusiciela ze Scranton". Wraca dopiero tuż przed odejściem Michaela. Podczas gali rozdania nagród Dundies mówi, że ława wydała wyrok skazujący, ale on sam ma teraz wątpliwości. W ostatnim sezonie ciągle towarzyszy mu przekonanie, że skazał niewinnego człowieka. Po raz kolejny zakochuje się nieszczęśliwie – tym razem w Nellie Bertram. Kobieta zachęca go jednak do porozmawiania z „dusicielem”, skora ta sprawa go tak gryzie. W końcu Toby składa skazanemu wizytę w areszcie. Ledwo wychodzi z niej żywy i odpuszcza sobie teorię o domniemanej niewinności.


W finale zostaje zwolniony z Dunder Mifflin i przenosi się do Nowego Jorku, gdzie próbuje szczęścia jako powieściopisarz.


 

Pełna biografia »

Toby Flenderson - powiązania postaci

Toby Flenderson
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Paul Lieberstein

Toby Flenderson - Opinie

5 + 9 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne