Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Nellie Bertram

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Nellie Bertram to postać z amerykańskiej wersji sitcomu „The Office”, odgrywana przez Catherine Tate. Po raz pierwszy pojawia się gościnnie pod koniec siódmego sezonu jako jedna z kandydatek na stanowisko menadżera lokalnego oddziału (Scranton) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru.


Nellie to pewna siebie kobieta o angielskim pochodzeniu, mówiąca z brytyjskim akcentem. Bywa bezczelna i bezkompromisowa, zwłaszcza na początku swojej obecności w serialu, gdzie jej absurdalne monologi i nielogiczna argumentacja często rozbrajają pozostałych bohaterów, którzy nie wiedzą jak z nią rozmawiać. Niejednokrotnie podejmuje złe decyzje zawodowe. Co ciekawe, ma świadomość swoich niedociągnięć i braków, a winą za to obarcza wychowanie w biednej rodzinie i związane z tym luki w wykształceniu. Kiedy trzeba, potrafi jednak walczyć o swoje i manipulować otoczeniem. Pomaga jej w tym nieprzeciętna charyzma.


Przed przeprowadzką do Scranton była w długim związku z magikiem Henrym, ale nagle rzucił ją dla kelnerki i zniknął z jej życia.


Marzy o adoptowaniu dziecka.


WYGLĄD


Nellie to dojrzała, rudowłosa kobieta średniego wzrostu. Ma długie włosy. Najczęściej ubiera się półformalnie, nosi czerwone, zielone lub fioletowe bluzki z wyraźnie wyciętym dekoltem oraz spódnice do kolan. Czasem pojawia się także w spodniach lub marynarce. W jednym z odcinków przebiera się za Toby'ego Flendersona, tworząc idealną imitację jego stylu i powodując, że mężczyzna zaczyna się nią interesować.


BIOGRAFIA


Po raz pierwszy pojawia się pod koniec siódmego sezonu. Jest przesłuchiwana przed komisją, mającą wyłonić nowego menadżera oddziału Dunder Mifflin w Scranton po odejściu Michaela Scotta. Nie prezentuje żadnych umiejętności, które pozwoliłyby zatrudnić ją na to stanowisko. W wywiadzie dla ekipy dokumentalnej zdradza jednak, że jest dobrej myśli ze względu na przyjaźń z Jo Bennett, właścicielką firmy Sabre, która wykupiła Dunder Mifflin. Ostatecznie nie zostaje zatrudniona.


Nellie powraca w ósmym sezonie jako prezes projektów specjalnych Sabre. Po odrzuceniu jej przez komisję rekrutacyjną zadzwoniła do Jo z pomysłem otworzenia sieci sklepów detalicznych. Projekt ten spodobał się właścicielce i w ten sposób Bertram została zatrudniona do jego koordynacji.


W pewnym momencie Dwight Schrute i Todd Packer rywalizują o funkcję wiceprezesa przy Nellie. Kobieta umiejętnie nimi manipuluje, biorąc pod uwagę nie tylko predyspozycje zawodowe, ale także umiejętność uwodzenia. Ostatecznie walkę wygrywa Dwight, który nie chce uprawiać z nią seksu i stwierdza, że podryw miał być tylko celem samym w sobie. Pijana Nellie bezskutecznie próbuje dobić się do jego drzwi.


Wkrótce okazuje się, że prezes Robert California nie aprobuje pomysłu rozwoju sieci sklepów detalicznych. Planuje zakończyć projekt i zwolnić wiceprezesa – prawdopodobnie nie może wyrzucić Nellie ze względu na przyjaźń z Jo Bennett. W wyniku manipulacji Jima Halperta, który stara się ochronić Dwighta i nie dopuszcza go do ważnej prezentacji, na stanowisko wiceprezesa ostatecznie zostaje mianowany Todd Packer. Chwilę później jest już zwolniony.


Po tym wydarzeniu Nellie jedzie do Scranton i pod nieobecność kierownika regionalnego Andy'ego Bernarda przejmuje jego stanowisko. Kupuje sobie poparcie niektórych pracowników, przyznając im podwyżki. Kiedy Andy wraca na stanowisko po interwencji Davida Wallace'a, który ponownie wykupuje Dunder Mifflin, Nellie zostaje przez niego zatrudniona jako kierownik ds. projektów specjalnych. W międzyczasie zaprzyjaźnia się z Pam Beesly, która odkrywa jej bezskuteczne starania o adoptowanie dziecka. Później Pam pomaga również Bertram przygotowywać się do egzaminu na prawo jazdy, a Nellie załatwia jej możliwość namalowania muralu w magazynie.


W dziewiątym sezonie Nellie rozwija swoje plany adopcyjne. Prosi Andy'ego Bernarda, żeby dał jej rekomendację jako pracodawca. Ten jednak nie zgadza się w zemście za okres, kiedy kobieta przejęła jego stanowisko i nie chciała go oddać. Widząc, że zdenerwowało to bardzo jego dziewczynę Erin, pisze w końcu przychylną rekomendację.


W jednym z odcinków wyraźnie podnieca Toby'ego Flendersona, zakładając kostium, który ma być parodią jego stylu. Wywiązuje się pomiędzy nimi dziwna relacja, a na przyjęciu bożonarodzeniowym dochodzi nawet do namiętnego pocałunku. Nellie jest trochę przerażona, że Toby się w niej zakochał. Mężczyzna zanudza ją zaś opowieściami o procesie Dusiciela ze Scranton i wątpliwościach związanych ze skazaniem na śmierć człowieka, który być może jest niewinny. Bertram zachęca go do konfrontacji z domniemanym dusicielem, z której Toby wychodzi ledwo żywy. Na tym kończy się uczucie, a po powrocie Toby'ego kobieta zaczyna nim pogardzać.


W finale serialu dowiadujemy się, że Nellie mieszka w Polsce, którą nazywa „Scranton Unii Europejskiej”. Podkrada również porzucone przez Ryana dziecko. Oficjalnie ma skontaktować się z odpowiednią instytucją, ale zdradza do kamery, że jeśli Ryan będzie chciał odzyskać synka, musi szukać go w Europie.


 

Pełna biografia »

Nellie Bertram - powiązania postaci

Nellie Bertram
Fot: Super Festivals from Ft. Lauderdale, USA / Wikimedia Commons (CC BY 2.0)
Aktor: Catherine Tate

Nellie Bertram - Opinie

4 + 1 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne