Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Angela Martin

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Angela Martin to postać z amerykańskiej wersji sitcomu "The Office", grana przez Angelę Kinsey. Wraz z Kevinem Malone i Oscarem Martinezem tworzą dział księgowości lokalnego oddziału (Scranton) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru. Angela jest starszą księgową i przewodniczącą Komitetu Planowania Imprez. Często jako jedyna próbuje zachować profesjonalizm w miejscu pracy, żenuje ją niesubordynacja współpracowników. Jest zadziorną ortodoksyjną kobietą, która lubi mieć wszystko uporządkowane i skontrolowane.


Wielka miłośniczka kotów, których ma co najmniej 12 na przestrzeni całego serialu. Jej ulubieńcami są: Sprinkles, Princess Lady i Garbage. Imiona pozostałych to m. in. Ember, Milky Way, Diane, Lumpy, Petals, Mr. Ash, Phillip, Bandit i Comstock. Zdarza się, że Angela w pracy podgląda, co robią jej koty i komunikuje się z nimi za pośrednictwem mikrofonu.


W trakcie całej serii łączą ją poważniejsze związki uczuciowe z trzema mężczyznami: Dwightem Schrutem, Andym Bernardem i senatorem Robertem Liptonem.


Kilkukrotnie mówi o tym, że jest wegetarianką.


WYGLĄD


Angela to drobna, niska blondynka o średniej długości blond włosach. Zazwyczaj nosi je spięte w kucyk lub rozpuszczone. W jej ubiorze przeważają spódnice do kolan, golfy oraz swetry. Lubi wyglądać profesjonalnie i schludnie, często więc zakłada jakąś elegancką koszulę. Jej garderoba posiada szeroką gamę kolorystyczną. Pomimo powściągliwości w stroju i zachowaniu, kiedy chce, Angela potrafi również zaskoczyć seksownym kostiumem (np. przebrana za pielęgniarkę w Halloween).


BIOGRAFIA


Sezony 1-3


Angela od początku prezentuje się jako skrupulatna, obowiązkowa, nieco sztywna kobieta. Ciągle kłóci się ze swoimi kolegami z księgowości: Oscarem i Kevinem. Jest również przewodniczącą Komitetu Planowania Imprez i traktuje tę rolę szalenie poważnie. Nawiązuje romans z Dwightem, który nazywa ją "małpką". Oboje bardzo dbają o to, żeby ich relacja nie wyszła na jaw i organizują potajemne spotkania, także w godzinach pracy i na terenie firmy.


Dowiadujemy się również, że Angela poszukuje ubrań dla "dużych, kolonialnych lalek", żeby pasowały do jej figury.


Sezony 4-5


W czwartym sezonie Dwight przypadkowo zabija kota Angeli, którym miał się opiekować. Chociaż daje jej w zamian innego kociaka, wydarzenie to powoduje koniec romansu. Dwight próbuje ją odzyskać, ale bezskutecznie. Angela zaczyna spotykać się z Andym. Po jakimś czasie mężczyzna oświadcza się jej, a ona, choć niechętnie, mówi "tak". Wkrótce jednak Phyllis przyłapuje Angelę na seksie z Dwightem. Pomimo planowania ślubu z Andym, nie jest w stanie zapomnieć o dawnym kochanku. W międzyczasie Andy bezskutecznie szuka miejsca na ślub i wesele, ponieważ kobieta wszystkie odrzuca. W końcu decydują się na Schute Farm, czyli farmę buraczaną Dwighta. Phyllis szantażuje Angelę, że ujawni sekret o jej romansie. Zostaje w ten sposób nową szefową Komitetu Planowania Imprez. Po jakimś czasie Angela ma jednak tego dosyć i prowokuje Phyllis, nie sądząc, że będzie miała odwagę powiedzieć wszystkim. Ku jej zaskoczeniu Phyllis wyjawia tajemnicę, ale Andy'ego nie ma w biurze. Mężczyzna dowiaduje się następnego dnia. Mają odbyć z Dwightem pojedynek o względy Angeli, ale obaj stwierdzają, że już jej nie chcą.


Sezony 6-9


Po tym jak Dwight zaczyna mieć obsesję na punkcie własnego dziecka i długo namawia ją na urodzenie mu potomka, Angela podpisuje z nim umowę na "5 prób prokreacji". Nie zostają one jednak nawet wykorzystane, a kobieta zaczyna spotykać się z senatorem Robertem Liptonem, z czego jest wyraźnie dumna. Wkrótce przyjmuje też oświadczyny, staje się jego żoną i na początku ósmego sezonu jest w ciąży. Synowi nadaje imię Philip, na cześć jednego z kotów. Dwight uważa, że to jego dziecko. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że senator jest gejem. Wkrótce pewność na ten temat zyskuje współpracownik Angeli, Oscar, który wdaje się z nim w romans. Robert Lipton okazuje się koniec końców wyrachowanym człowiekiem, który dla celów politycznych wykorzystuje i Oscara, i Angelę. Po wszystkim kobieta jest załamana, kompletnie przestaje o siebie dbać, zaczyna mieć coraz większe problemy finansowe. Pomocną dłoń wyciąga do niej Oscar, u którego na jakiś czas znajuje lokum. Nie jest jej łatwo również z tego powodu, że Dwight ma nową dziewczynę. Ostatecznie jednak znowu pojawia się między nimi uczucie, Angela wyjawia Dwightowi, że jest prawdziwym ojcem Philipa. Zaręczają się i pobierają, ich ślub i wesele na farmie stanowi finał serialu.


 

Pełna biografia »

Angela Martin - powiązania postaci

Angela Martin
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Angela Kinsey

Angela Martin - Opinie

6 + 9 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne