Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Peter Miller

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Pete Miller, właśc. Peter Miller, to drugoplanowy bohater amerykańskiej wersji sitcomu „The Office”. Postać tę odgrywa Jake Lacy. Pete, wraz z Clarkiem Greenem, pojawiają się dopiero w dziewiątym sezonie serialu jako młodzi, nowo zatrudnieni przedstawiciele obsługi klienta w lokalnym oddziale (Scranton) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru.


Pete pochodzi z Vermont. Interesuje się boksem, tenisem i NASCARem. Jego ulubiona drużyna baseballowa to Boston Red Sox.


Niektórzy pracownicy zauważyli wyraźne podobieństwo Pete'a i Clarka do dwóch innych sprzedawców, Jima Halperta i Dwighta Schrute'a. Doprowadziło to do tego, że zaczęto nazywać ich odpowiednio: „New Jim” i „Dwight Junior”.


WYGLĄD


Pete w założeniu ma stanowić młodszą wersję Jima Halperta i w istocie jest do niego podobny. To młody, wysoki, przystojny szatyn. Włosy najczęściej nosi w nieładzie, czasem z grzywką zaczesaną na czoło. Ubiera się dość nudno, bezpiecznie, formalnie – w koszulę z krawatem, zwykle w odcieniach niebieskiego. Raczej nie zakłada marynarki.


BIOGRAFIA


Pojawia się w dziewiątym sezonie. Razem z Clarkiem są nowym przedstawicielami obsługi klienta w Scranton i z tego powodu, przynajmniej początkowo, trzymają się razem. Przez wielu pracowników biura są uważani za nowego Jima i Dwighta, którzy po natychmiastowym uznaniu tego podobieństwa za niedorzeczne, z czasem zauważają pewne cechy wspólne. Pete przypomina Jimowi o jego własnych marzeniach i ambicjach, które porzucił w toku wieloletniej pracy w Dunder Mifflin. Tym bardziej skłania go to do rozkręcenia własnej, nowej firmy wraz z dawnymi przyjaciółmi.


Początkowo to Clark wydaje się bardziej zainteresowany Erin, a Pete staje nawet po stronie Andy'ego Bernarda, próbując ratować jego związek. To sam Andy wpycha Erin w ręce Millera, nie mając tego świadomości, ponieważ prosi go, żeby zabrał dziewczynę na burgera. Na pierwszym spotkaniu sam na sam Erin i Pete wyraźnie dobrze się bawią przy jedzeniu.


Jest jednym z nielicznych pracowników (obok Jima), którzy nie chcą przebierać się w Halloween.


W odcinku pt. „The Target” jest inicjatorem budowy ogromnej wieży ze skarg kierowanych do biura. W zabawę angażuje się mnóstwo współpracowników. Kiedy Kevin chce zniszczyć konstrukcję, wszyscy występują przeciwko niemu. Pete staje jednak w jego obronie, przypominając, że cała budowla powstała na błędach biura. Budzi to podziw Erin.


Podczas imprezy bożonarodzeniowej Miller jest zszokowany, że Erin nie widziała nigdy „Szklanej pułapki”, ponieważ on zna każdą linijkę tekstu. Postanawiają razem obejrzeć film. W międzyczasie dziewczyna dostaje od Andy'ego sms-a z informacją, że zostanie na Bahamach jeszcze dodatkowe trzy tygodnie. Jest jej strasznie przykro. Płacze i pozwala się przytulić, zaznaczając jednak, że ciągle jest dziewczyną Bernarda. To zdarzenie wyraźnie jednak zbliża do siebie Pete'a i Erin. Wkrótce plotki o ich romansie zaczynają krążyć po biurze. To powoduje, że dziewczyna dystansuje się i zaczyna traktować go jak przyjaciela, zwłaszcza po powrocie Andy'ego z rejsu.


W odcinku pt. „Couples Discount” Erin postanawia zerwać z Andym, ale nie potrafi tego zrobić. Mówi o tym Pete'owi. Chłopak jedynie uśmiecha się i stwierdza, że po prostu chce, żeby była szczęśliwa. Recepcjonistka nagle zdaje sobie sprawę, że chce z nim być, całuje go, wchodzi do gabinetu menadżera i ostatecznie zrywa z Andym.


Para zaczyna spotykać się w tajemnicy przed Bernardem. Ten jednak wkrótce odkrywa, że jego była pisze z jakimś Petem. Problem polega na tym, że menadżer z powodu długiej nieobecności w biurze nie pamięta imion nowych pracowników. Wkrótce jednak odkrywa, o co chodzi. Chce zwolnić Millera, jednak nie może tego zrobić bez powodu. Postanawia zemścić się na wszelkie możliwe sposoby, m. in. zatrudnia jego byłą na fikcyjne stanowisko jedynie po to, żeby wprowadzić dyskomfort. Ostatecznie nie udaje mu się jednak osiągnąć nic więcej.


Na weselu Dwighta i Angeli Pete i Erin tańczą razem, można więc przypuszczać, że ciągle tworzą szczęśliwy związek.


 

Pełna biografia »

Peter Miller - powiązania postaci

Peter Miller
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Jake Lacy

Peter Miller - Opinie

2 + 9 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne