Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Ryan Howard

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Ryan Howard jest jednym z bohaterów amerykańskiej wersji sitcomu "The Office". Rolę tę odgrywa B. J. Novak. Pojawia się już w pierwszym odcinku jako nowy pracownik tymczasowy i z racji tego zyskuje przydomek "Temp". Jego osobowość ulega zmianie w miarę rozwoju akcji. Na początku jest jedynie chłopakiem, któremu trochę trudno odnaleźć się w nowym miejscu. Nie pomaga w tym szef, który z jednej strony wysługuje się Ryanem przy różnych prostych zadaniach, a z drugiej darzy go nadspodziewanie dużym uczuciem i traktuje jak najlepszego przyjaciela, co często budzi sporą niezręczność. Z czasem Ryan lepiej poznaje biuro i staje się bardziej wyrachowany.


W bohaterze zakochana jest Kelly Kapoor, jednak Ryan przez długi okres po prostu ją zbywa, a czasami wykorzystuje. Jest w tym związku stroną zdecydowanie pasywną, zupełnie niezaangażowaną – przynajmniej do czasu, kiedy dziewczyna nie znajduje sobie kogoś innego.


Jest dobrze wykształcony.


WYGLĄD


Ryan to średniego wzrostu szatyn, z bujną czupryną i wyraźnymi, krzaczastymi brwiami. W pewnym momencie robi sobie blond pasemka. Zazwyczaj dokładnie ogolony, czasem jednak pojawia się również z zarostem. Najczęściej w garniturze, koszuli (odcienie białe, niebieskie, fioletowe) i krawacie, zdarza mu się także założyć sweter. W niektórych odcinkach pojawia się w okularach korekcyjnych. Kiedy awansuje na stanowisko w Nowym Jorku, zaczyna ubierać się w zdecydowanie ciemniejsze barwy.


BIOGRAFIA


Sezony 1-4


Przez pierwsze dwa sezony postać Ryana jest niemal epizodyczna. Definiuje go przede wszystkim niezadowolenie z pracy oraz relacje z Michaelem Scottem i Kelly Kapoor. Jest sarkastyczny i niezbyt interesuje się pozostałymi współpracownikami. Do zakochanej w nim Kelly odnosi się raczej obojętnie, pomimo że oficjalnie są w związku, natomiast nadmierna serdeczność szefa budzi najczęściej niezręczność i zakłopotanie. Ryan nie chce zostać długo w Dunder Mifflin. Wiele postaci nie zna nawet jego imienia, zwracając się do niego po prostu „Temp”.


Kiedy zostaje mu zaoferowana praca w Nowym Jorku na miejsce Jan, a więc w roli bezpośredniego przełożonego Michaela, przyjmuje ją bez wahania i natychmiast zrywa z Kelly. Staje się protekcjonalny, opryskliwy i nad wyraz ambitny. Zaczyna używać wielu typowych sloganów biznesowych. Otwiera nową stronę internetową firmy, która po początkowym sukcesie zaczyna sprawiać problemy. Lubi chwalić się swoim bogactwem, ale coraz mniej dba o wizerunek. Pod koniec czwartego sezonu zostaje aresztowany za wprowadzanie w błąd akcjonariuszy firmy. Okazuje się także, że miał problemy z narkotykami.


Sezony 5-6


W piątym sezonie Ryan zaczyna wychodzić na prostą, jego kara zostaje zamieniona na prace społeczne, przestaje brać narkotyki. Namawia Kelly, żeby rozstała się z nowym chłopakiem i wróciła do niego. Potem jednak znowu z nią zrywa, wyjeżdża do Tajlandii i znika na długo. Odnajduje go dopiero Michael, który szuka współpracowników do nowej firmy po opuszczeniu Dunder Mifflin. Ryan ma wówczas blond pasemka i pracuje na kręgielni. Dołącza do Michaela, a potem za sprawą wykupu firmy znów ląduje w starym biurze w Scranton. W wyniku problemów budżetowych zostaje zdegradowany do poziomu pracownika tymczasowego.


Później kontynuuje związek z Kelly, choć bezskutecznie próbuje też poderwać nową recepcjonistkę – Erin. Trwa w zadawnionym konflikcie z Jimem i wielokrotnie chce mu zaszkodzić.


Sezony 7-9


W siódmym sezonie namawia współpracowników do zainwestowania w jego firmę „WUPHF.com”, będącą formą portalu społecznościowego, służącego do komunikacji. Wychodzi jednak szybko na jaw, że ma 9 dni na sprzedaż albo jego firma upadnie. Jedyna oferta pojawia się (ze względu na nazwę domeny) ze strony Funduszu Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Waszyngtońskiego, co jest równoznaczne z porażką pomysłu. Jednym z głównych inwestorów jest Michael, który postanawia dać Ryanowi szansę na uratowanie sytuacji. Okazuje się, że szef nie jest nim bezgranicznie zauroczony i dostrzega liczne jego wady, a mimo to wierzy w umiejętności chłopaka. Ryan musi jednak w końcu zaakceptować porażkę i sprzedaje domenę.


W sezonie ósmym ma do wygłoszenia ważną prezentację, jednak panikuje, ponieważ nie ma w pobliżu żadnej z kobiet jego życia – ani matki, ani Kelly.


W sezonie dziewiątym Kelly ma nowego faceta, Raviego. Ryan znów znika na jakiś czas. Powraca dopiero na ślub Dwighta i Angeli, jak się okazuje – z dzieckiem, które zostawiła mu była dziewczyna. Dzięki sprytowi daje Raviemu dziecko do opieki, przekonuje szybko Kelly, że na zawsze powinni być ze sobą i razem uciekają ze ślubu.


 

Pełna biografia »

Ryan Howard - powiązania postaci

Ryan Howard
Fot: s_bukley / Shutterstock.com
Aktor: B. J. Novak

Ryan Howard - Opinie

3 + 3 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne