Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Kelly Kapoor

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Kelly Kapoor, właśc. Kelly Rajnigandha Kapoor, to bohaterka amerykańskiej wersji sitcomu „The Office”, odgrywana przez Mindy Kaling. Jest przedstawicielką obsługi klienta w lokalnym oddziale (Scranton) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru. Jest biurową gadułą, a jej ulubione tematy to mężczyźni, randki i celebryci. Z pochodzenia Hinduska – w istocie często zdradza niewiedzę na temat swojego kraju i religii. Ma tendencję do wdawania się w jednostronne rozmowy i monologowania na błahe tematy, co niemal zawsze budzi dezaprobatę Toby'ego Flendersona z działu kadr, z którym dziewczyna dzieli aneks biurowy. Uwielbia robić zakupy online.


Przez większość serialu tkwi w dysfunkcyjnym i nieco toksycznym związku z Ryanem Howardem, który zdaje się nie zwracać na nią większej uwagi. W momencie, kiedy zrywają ze sobą, zawiera przelotną i krótką znajomość z Darrylem Philbinem. Miłością jej życia, nie wiedzieć czemu, pozostaje jednak Ryan.


WYGLĄD


Kelly to młoda, niewysoka brunetka o śniadej cerze. Lubi wyrazisty makijaż i biżuterię, zwłaszcza kolczyki. Jej ulubionymi kolorami są bordowy i różowy – pojawia się w takich sukienkach, żakietach, spódnicach, swetrach i bluzkach. W pracy czasem ma na sobie strój formalny, czasem nieformalny. Często nosi buty na małym obcasie.


BIOGRAFIA


Sezony 1-4


W pierwszym sezonie Kelly nie jest jeszcze wygadaną, pyskatą dziewczyną. Zazwyczaj staje się ofiarą stereotypowych, rasistowskich żartów menadżera Michaela Scotta. Z czasem robi się coraz bardziej butna i zdecydowana, pokazuje także zdolności manipulacyjne. Od początku jest także zainteresowana Ryanem Howardem, młodym pracownikiem tymczasowym, z którym szybko nawiązuje romans. Pomimo tego, że chłopak nie jest nią specjalnie zainteresowany, Kelly potrafi planować ich ślub i jak najszybciej chciałaby mieć z nim dzieci.


Wkrótce dowiadujemy się, że rodzice Kelly krytykują wybór Ryana. Uważają, że chłopak jest nieprzyszłościowy, nie myśli poważnie o małżeństwie i zbyt mało zarabia. Woleliby, żeby wybrała odnoszącego sukcesy Hindusa.


Chociaż Kapoor wydaje się osobą niedojrzałą i nieodpowiedzialną, wykazuje spore umiejętności w uspokajaniu zirytowanych klientów przez telefon. Próbuje przeszkolić innych pracowników w tym zakresie.


Kiedy Ryan dostaje pracę w centrali Dunder Mifflin w Nowym Jorku, zrywa z nią. Kelly jest załamana, przez większość czasu płacze, nie rozmawia z innymi. Na początku czwartego sezonu jest już jednak w związku z Darrylem Philbinem, brygadzistą z magazynu. Ciągle jednak myśli o Ryanie i wydaje się, że „używa” Darryla jednie po to, aby wywołać zazdrość u byłego chłopaka. Philbin również wkrótce to zauważa. Z biegiem czasu okazuje się, że kompletnie do siebie nie pasują.


Sezony 5-9


W piątym sezonie Kelly zrywa z Darrylem (który jest z tego w zasadzie zadowolony) i wraca do Ryana. Szybko jednak chłopak oznajmia jej, że chce zakończyć związek i wyjechać do Tajlandii. Zdezorientowana Kelly daje mu pieniądze na podróż i zgadza się na ostatni seks przed jego wyjazdem. Nie przeszkadza to jej spotykać się z nim ponownie od początku szóstego sezonu. Ciągle ma jednak wątpliwości co do szczerości uczucia Ryana – wątpliwości jak najbardziej uzasadnione. Dalej jednak tkwią w tej relacji. W pewnym momencie, pod koniec siódmego sezonu, ogłaszają, że pobrali się przed tygodniem pod wpływem chwili i właśnie biorą rozwód. Potem nadal się spotykają.


Przełom następuje w ósmym sezonie. Pam Beesly, widząc, że relacja Kelly i Ryana prowadzi donikąd, umawia ją z pediatrą swojej córki, Ravim. Kapoor zaczyna z nim chodzić. Wkrótce dochodzi do zaręczyn. Kelly rzuca pracę w Dunder Mifflin i przeprowadza się z narzeczonym do Oxfordu w stanie Ohio, gdzie znajduje się Uniwersytet Miami. Błędnie uważa, że tak naprawdę leci do Miami na Florydzie.


W odcinku finałowym Ravi jest jej mężem. Ryan wpadł z inną dziewczyną i ma małe dziecko. W wyniku drobnej manipulacji udaje mu się zostawić je do opieki Raviemu. Przekonuje dziewczynę, że są dla siebie stworzeni. Wówczas Kelly i on uciekają razem z wesela Dwighta i Angeli.


 

Pełna biografia »

Kelly Kapoor - powiązania postaci

Kelly Kapoor
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Mindy Kaling

Kelly Kapoor - Opinie

6 + 3 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne