Fot: s_bukley / Shutterstock.com

David Wallace

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


David Wallace to bohater epizodyczny amerykańskiej wersji sitcomu „The Office”. Postać tę gra Andy Buckley. Wallace pojawia się w drugim sezonie jako nowy dyrektor finansowy (CFO) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru. Wszyscy bohaterowie mówiąc o nim posługują się wyłącznie pełnym imieniem i nazwiskiem. David Wallace jest zamożnym człowiekiem. Pracuje w centrali firmy w Nowym Jorku. Mieszka w domku na przedmieściach z żoną Rachel i dwójką dzieci. Jest statecznym, rozsądnym mężczyzną, a mimo to toleruje wiele dziwactw menadżera Michaela Scotta, jak również wysoko ceni kilku pracowników ze Scranton, np. Jima Halperta.


WYGLĄD


David Wallace to dojrzały, wysoki, postawny, barczysty mężczyzna. Ma śniadą cerę i czarne włosy z lekkimi zakolami. Chodzi w okularach. Najczęściej ubrany w garnitury o ciemnych odcieniach i białe, beżowe lub niebieskie koszule. Obowiązkowo z krawatem. W luźniejszej stylizacji zobaczymy go dopiero w momencie załamania nerwowego po zwolnieniu. Pojawia się wówczas m.in. w żółtej bluzie z kapturem i napisem "Suck It".


BIOGRAFIA


Sezony 1-5


W drugim sezonie poznajemy Davida Wallace'a jako nowego dyrektora finansowego Dunder Mifflin. Pracuje w centrali w Nowym Jorku, natomiast w Scranton pojawia się jedynie, aby przekazać jakieś ważne informacje lub przeprowadzić istotną rozmowę. Należy do niego wiele istotnych decyzji, jak ta o zwolnieniu Jan (bezpośredniej przełożonej Michaela) i powołaniu Ryana Howarda na to stanowisko.


David potrafi czasem inteligentnie rozgryźć swoich pracowników od strony psychologicznej. Pomimo iż w czwartym sezonie wychodzi na jaw, że Michael nie był poważnie brany pod uwagę jako kandydat na stanowisko Jan, w procesie Jan (z którą Scott jest przecież w związku) vs. Dunder Mifflin udaje mu się przekonać menadżera, aby stanął po stronie firmy. Po wszystkim przeprasza go za niewłaściwe traktowanie.


W piątym sezonie, po zwolnieniu Ryana, zostaje zatrudniony na jego stanowisko Charles Miner. Nowy styl zarządzania kompletnie nie pasuje Michaelowi, który jedzie do centrali, aby wygarnąć wszystko Wallace'owi. Pomimo uspokajania przez Davida, Michael rezygnuje i zakłada własną firmę, którą niedługo później Dunder Mifflin musi wykupić.


Sezony 6-9


W szóstym sezonie David Wallace ustanawia Michaela i Jima jako współmenadżerów w Scranton. 


W wyniku pogłębiających się problemów finansowych Dunder Mifflin sprzedaje firmę korporacji Sabre, sam tracąc przy okazji posadę. Kiedy Michael odwiedza go, chcąc ponarzekać na nowy sposób zarządzania w Scranton, Wallace znajduje się w dziwnym stanie. Zamiast szukać nowej pracy, próbuje opracować projekt zabawkowego odkurzacza o nazwie "Suck It", który pomagałby sprzątać bałagan po dzieciach. Michael jest wyraźnie zaniepokojony stanem Davida.


Wallace opowiada ekipie kręcącej film dokumentalny, że przyczynił się do rozpowszechniania informacji o pożarach drukarek Sabre, które przyczyniły się do zdyskredytowania nowego właściciela jego dawnej firmy na rynku. Pojawia się wówczas w żółtej bluzie z kapturem z napisem "Suck It" i próbuje opowiadać o swoim nowym projekcie.


W ósmym sezonie nowym menadżerem jest Andy Bernard, który następnie zostaje zwolniony. Przypadkiem spotyka Davida Wallace'a, który wydaje się być w znakomitej formie. David mówi mu, że sprzedał swój najnowszy wynalazek "Suck It" za 20 milionów dolarów amerykańskiej armii. Andy przekonuje go do wykupienia i uratowania przed upadkiem Dunder Mifflin, a sam powraca w ten sposób na stanowisko regionalnego menadżera w Scranton.


W ostatnim sezonie Andy nadużywa zaufania wszystkich, traci szacunek i nie może już dłużej kierować oddziałem. David postanawia nagrodzić Dwighta, który przez lata marzy o tej posadzie i pracuje najciężej ze wszystkich. Jest zresztą według Wallace'a najlepszym kandydatem.


W finale Oscar prosi go o wsparcie swojej kampanii wyborczej.


 

Pełna biografia »

David Wallace - powiązania postaci

David Wallace
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Andy Buckley

David Wallace - Opinie

8 + 7 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne