Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Gabe Lewis

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Gabriel Lewis, właśc. Gabriel Susan Lewis, to bohater amerykańskiej wersji sitcomu „The Office”, odgrywany przez Zacha Woodsa. Po raz pierwszy pojawia się w szóstym sezonie, gdzie jest dyrektorem korporacji Sabre ds. rozwijających się regionów. Później, po przejęciu przez Sabre firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru, zostaje oddelegowany do pracy w oddziale w Scranton. Zakochuje się tam w recepcjonistce Erin Hannon, o której względy rywalizuje z menadżerem Andym Bernardem.


Jest fanem horrorów oraz niepokojącego kina, zawierającego nieprzyjemne materiały, zmontowane bez żadnej fabuły, ponieważ jakakolwiek narracja byłaby już zbyt komfortowa dla widza.


Gabe jest osobą neurotyczną, cichą, niepewną siebie. Lubi schlebiać swoim przełożonym. Pozwala na zmuszanie go do pracy w trudnych warunkach i wykonywanie nadgodzin. Ma trudne relacje ze współpracownikami. Jego próby zdobycia szacunku i posłuchu spełzają na niczym. Gabe nie posiada bowiem żadnych uprawnień i instrumentów do kontrolowania pracy oddziału. W efekcie tamtejsi pracownicy często robią sobie z niego żarty.


WYGLĄD


Gabe jest bardzo wysokim i niezwykle chudym, krótko ostrzyżonym brunetem o niebieskich oczach. Jego postura, w połączeniu z niepewnymi ruchami oraz nerwowym sposobem wypowiadania się, jest często obiektem kpin kolegów z biura. Najczęściej ubiera się nudno i formalnie, w garnitur o brązowym lub szarym kolorze oraz koszulę i krawat.


BIOGRAFIA


Po raz pierwszy pojawia się w szóstym sezonie, w odcinku pt. „Sabre”. Reprezentuje wówczas korporację oraz swoją szefową, Jo Bennett. Jest witany przez pracowników Dunder Mifflin owacją na stojąco. Wkrótce po przybyciu organizuje spotkanie konferencyjne, na którym pokazuje materiał promocyjny firmy Sabre, zajmującej się sprzedażą drukarek. Filmik ten jest z udziałem Christiana Slatera. Następnie przedstawia niektóre z nowych zasad firmy, w tym: stosowanie metalowych pojemników na napoje, mniej tygodni wakacji oraz blokowanie witryn marnujących czas, takich jak YouTube i Twitter, co spotyka się ze słabym przyjęciem przez pracowników.


W kolejnych odcinkach widzimy, że jest wyraźnie wykorzystywany przez Jo Bennet. Nosi jej torebki oraz wyprowadza psy na spacer. Kiedy Jo oferuje Darrylowi Philbinowi pracę w biurze oraz gabinet Gabe'a, ten nie ma nawet śmiałości zaprotestować. Z powodu konieczności wykonywania nadgodzin oraz bycia stale na zawołanie Jo, nigdy również nie umawia się na randki, a w zasadzie nie ma życia prywatnego.


W odcinku pt. „Secretary's Day”, kiedy Oscar rozpowszechnia nagranie, porównujące głos Kevina z głosem Cookie Monster, Kevin skarży się Gabe'owi. Starając się potwierdzić swój raczkujący i słaby autorytet, Gabe zakazuje mówienia o filmie. Nie przeszkadza to jednak Pam i Jimowi prywatnie kpić z Kevina na przyjęciu. W odwecie Gabe zawiesza wypłatę Pam za nieprzestrzeganie jego rozkazów, następnie Jima za jej obronę, a na końcu Dwighta za oklaskiwanie wcześniejszych kar. Później dzwoni jednak do korporacji i odkrywa, że nie ma uprawnień do zawieszania pracowników, a nawet do udzielania reprymendy. Wraca do biura, próbując podstępnie zmusić wszystkich do zapomnienia o incydencie. Pam i Jim łączą siły, w efekcie czego otrzymują „płatne dwudniowe wakacje”. Potem Gabe próbuje jeszcze kpić z Kevina, ale ten w końcu bierze odwet, parodiując Lewisa ku uciesze całego biura.


W siódmym sezonie Gabe zaczyna spotykać się z recepcjonistką Erin Hannon. Wcześniej poprosił jednak Andy'ego Bernarda, byłego dziewczyny, o zgodę. Andy mimo wszystko nie może się z tym pogodzić i próbuje odzyskać Erin, przez długi czas nieskutecznie. W jednym z odcinków Gabe i Erin organizują w mieszkaniu imprezę ze wspólnym oglądaniem „Glee” dla współpracowników, a Andy daje upust swojej rozpaczy. Ogólnie ich związek wydaje się na pozór udany, ale wkrótce wychodzi na jaw, że jest to głównie wrażenie Lewisa. Dziewczyna z czasem zaczyna go unikać, jednak on nie rozumie aluzji. W końcu zrywa z nim podczas odbierania nagrody Dundie. Gabe jest w szoku i nie może w to uwierzyć. Popada później w lęk przed tym, że Andy i Erin wrócą do siebie. Wielokrotnie napastuje Bernarda w tej sprawie i próbuje wywierać na nim presję. Bezskutecznie, gdyż ostatecznie za jakiś czas znów są razem. Kiedy Jo Bennett dowiaduje się o jego związku oraz emocjach z nim związanych, postanawia przenieść Gabe'a z powrotem do biura na Florydzie.


W ósmym sezonie bohater powraca jednak do Scranton. Pracuje w absurdalnym systemie, według którego poniedziałki, środy i piątki ma spędzać właśnie tam, a wtorki i czwartki na Florydzie. Jest na liście „przegranych” nowego szefa, Roberta Californi i jak wielu innych pracowników w żenujący sposób próbuje mu się podlizywać. Podczas imprezy halloweenowej niepokoi pozostałych swoimi dziwnymi zainteresowaniami filmowymi. Bezskutecznie próbuje także zalecać się do Val, nowej pracownicy w magazynie, z którą flirtuje również Darryl.


W dziewiątym sezonie dowiadujemy się, że po tym jak David Wallace ponownie wykupił Dunder Mifflin, Gabe został zwolniony z Sabre, wylądował na ulicy i przez jakiś czas balansował na granicy niebezpiecznej niedowagi. Tymczasem Andy i Erin ponownie zerwali ze sobą. Bernard sprowadza wówczas Lewisa, żeby zemścić się na Erin. Gabe faktycznie niemalże molestuje dziewczynę, narzucając się jej w bardzo nachalny sposób. Potem znika jednak z serialu na dobre.


 

Pełna biografia »

Gabe Lewis - powiązania postaci

Gabe Lewis
Fot: Ga Fullner / Shutterstock.com
Aktor: Zach Woods

Gabe Lewis - Opinie

5 + 5 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne