Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Oscar Martinez

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Oscar Martinez to drugoplanowy bohater amerykańskiej wersji sitcomu "The Office", odgrywany przez Oscara Nuneza. Razem z Kevinem Malone i Angelą Martin tworzą dział księgowości lokalnego oddziału (Scranton) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru.


Oscar jest gejem. W chwili emisji serialu była to jedna z nielicznych, otwarcie homoseksualnych postaci w amerykańskiej telewizji. Ma również meksykańskie pochodzenie. Zarówno etniczność, jak i orientacja seksualna bohatera, stają się niejednokrotnie pretekstem do żartu dla szefa Oscara, Michaela Scotta, który wydaje się nie mieć świadomości obraźliwego charakteru niektórych tekstów.


Jest racjonalnym, odpowiedzialnym, inteligentnym pracownikiem. Często lubi jednak trochę się wymądrzać i poprawiać pozostałych współpracowników. Pomimo zupełnie odmiennych charakterów, dobrze dogadują się z Kevinem, kolegą z księgowości.


WYGLĄD


Oscar to będący w średnim wieku Amerykanin meksykańskiego pochodzenia. Ma śniadą cerę i krótkie, czarne włosy. Jest średniego wzrostu. Bardzo często pojawia się bez marynarki, w gładkiej koszuli z krawatem, zwykle w odcieniach różu i fioletu, kiedy indziej w koszulach białych lub kraciastych. Czasem występuje również w swetrze.


BIOGRAFIA


Sezony 1-4


Na początku współpracownicy Oscara nie wiedzą o tym, że jest gejem, a menadżer Michael Scott wydaje się to traktować jako żart. W jednym z odcinków drugiego sezonu Oscar bierze zwolnienie zdrowotne, jednak Michael i Dwight podejrzewają, że coś jest nie tak. Najpierw tylko wydzwaniają, jednak później asystent Michaela idzie szpiegować Martineza, który faktycznie okazuje się jedynie udawać, aby pójść na randkę z Gilem, swoim chłopakiem. Dwight nakrywa ich. Choć to niewiarygodne, niczego jednak się nie domyśla.


Michael przypadkowo ujawnia wszystkim, że Oscar jest gejem. W ramach przeprosin i chęci zaakcentowania, że nie jest homofobem, całuje Oscara przy wszystkich na specjalnym spotkaniu w sali konferencyjnej. Po tym wszystkim przydziela mu długi urlop – Oscar i Gil wyjeżdżają na trzymiesięczne wakacje po Europie.


Sezony 5-9


Wkrótce Oscar zrywa z Gilem. Towarzyszy Michaelowi i Andy'emu w podróży służbowej do Kanady, gdzie zaprzyjaźnia się z Andym podczas krótkiej wizyty w barze. W Scranton zaczyna podobać mu się jeden z pracowników magazynu, Matt, z którym dyskretnie próbuje nawiązać kontakt. Jego nadzieje rozwiewa jednak Darryl.


W dziewiątym sezonie okazuje się, że Oscar ma romans z mężem Angeli, senatorem Robertem Liptonem. Jego sekret odkrywa Kevin i Oscar musi dołożyć naprawdę ogromnych starań, żeby sprawa nie wyszła na jaw. Szybko okazuje się jednak, ze Angela też coś podejrzewa. Ostatecznie okazuje się, że senator wykorzystuje zarówno Oscara, jak i Angelę głównie do celów kampanii politycznej i oboje zostawiają go. Martinez opiekuje się potem Angelą, która popada w depresję i poważne problemy finansowe. W finale sam Oscar kandyduje na senatora i zostaje ojcem chrzestnym Philipa Schrute'a.


 

Pełna biografia »

Oscar Martinez - powiązania postaci

Oscar Martinez
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Oscar Nuñez

Oscar Martinez - Opinie

1 + 8 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne