Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Holly Flax

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Holly Flax to drugoplanowa bohaterka amerykańskiej wersji sitcomu „The Office”, odgrywana przez Amy Ryan. Pojawia się w serialu od czwartego sezonu, kiedy to zostaje pracownikiem działu kadr w lokalnym oddziale (Scranton) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru. Holly przejmuje posadę Toby'ego Flendersona, który wyjeżdża na Kostarykę. Szybko zaprzyjaźnia się z menadżerem Michaelem Scottem, szefem oddziału. Łączą ich podobne cechy osobowości i poczucie humoru, chociaż Flax wydaje się być bardziej racjonalna. Jest jednak dużo bardziej pobłażliwa dla wybryków Michaela, niż Toby.


WYGLĄD


Holly to niska blondynka w średnim wieku. Ma niebieskie oczy i średniej długości włosy. Najczęściej ubrana formalnie, elegancko i schludnie – biała koszula w paski, szara marynarka, spódnica do kolan, czarne buty na szpilkach. Często się uśmiecha.


BIOGRAFIA


Sezon 4


Holly przybywa do Scranton w czwartym sezonie, żeby zastąpić Toby'ego, który wyjeżdża na Kostarykę. Michael Scott nie mógłby sobie wyobrazić lepszej zmiany. Zamiast znienawidzonego pracownika przybywa bowiem kobieta, w której szalenie się zakochuje. Od początku iskrzy między tą dwójką, gdyż Holly posiada podobne poczucie humoru, co stanowi zjawisko dość niespotykane. Czasem jako jedyna śmieje się z żartów Michaela, np. z udawania głosu mistrza Yody. Dla Michaela Holly jest „najlepszą rzeczą, jaka przydarzyła się tej firmie od czasu II wojny światowej”.


Dwight zaszczepia w niej przekonanie, że Kevin Malone jest opóźniony w rozwoju, w co Holly wierzy aż do piątego sezonu. Bywa wówczas przesadnie miła dla Kevina, co ten odczytuje jako seksualne zainteresowanie.


Sezon 5


Holly nie od razu poddaje się podrywowi Michaela, jednak również Scott nie zawsze poprawnie odczytuje jej sygnały. Kiedy kobieta zostaje wystawiona przez instruktora jogi, próbuje w zamian wyciągnąć menadżera na koncert, ale on odkupuje bilety i rozrywa je na kawałki. Michael ma jeszcze w międzyczasie niezałatwione sprawy z Jan, ciągle łudzi się, że ma jakieś prawo do jej dziecka. Rani tym nieco Holly. W końcu opamiętuje się i zaprasza ją na randkę.


Holly i Michael zaczynają potajemnie się spotykać, jednak ich związek wychodzi na jaw. Nie podoba się to dyrektorowi finansowemu Davidowi Wallace'owi. Kobieta zostaje ponownie przeniesiona do Nashua. Początkowo ona i Scott planują kontynuować relację na odległość, jednak już podczas pierwszej podróży zdają sobie sprawę, że to niemożliwe. Są zmuszeni zakończyć związek.


Kiedy Michael przyjeżdża do Nashua z Pam Beesly, żeby wygłosić wykład, postanawia spotkać się z Holly. Dowiaduje się jednak, że ma ona nowego faceta. Jest to A.J., jeden ze sprzedawców. Przed opuszczeniem biura Michael wącha jej sweter i odcina jeden z rękawów. Zauważa również na pulpicie plik zatytułowany „Dear Michael” i kopiuje go na swój dysk. Do pliku zagląda jednak tylko Pam, po czym przeczytawszy list, kasuje go. Mówi, że Michael ma ciągle szanse u Holly, choć nie jest jasne, czy Beesly nie kłamie.


Holly i Michael widzą się ponownie na pikniku firmowym Dunder Mifflin. Kobieta ciągle spotyka się ze sprzedawcą z Nashua. Świetnie bawi się jednak z Michaelem, przygotowują skecz i przypadkiem zdradzają tajemnicę firmy o zamknięciu oddziału w Buffalo. Michael wierzy po tym dniu, że w końcu się między nimi poukłada.


Sezon 7


Pod koniec sezonu szóstego Michael, który właśnie uratował wizerunek firmy, prosi szefową, Jo Bennett, o ponowne sprowadzenie Holly do Scranton. Holly powraca w odcinku pt. „Classy Christmas”. Ponownie ma zastąpić Toby'ego, który zostaje oddelegowany jako sędzia przysięgły podczas słynnej sprawy „dusiciela ze Scranton”. Zazdrosny Michael nie zaczyna jednak zbyt dobrze – niszczy jej lalkę, będącą prezentem od chłopaka. Z czasem jednak A.J. idzie w odstawkę (Flax zależy na zaręczynach, a jemu wyraźnie nie). Holly i Michael odnawiają przyjaźń i ponownie zaczynają się spotykać. Jako, że współpracownikom przeszkadza ich publiczne okazywanie sobie uczuć, postanawiają zamieszkać razem. Holly sprawia, że Michael staje się coraz bardziej dojrzały – potrafi krytycznie spojrzeć na swoje dzieło filmowe, zrywa relację z grubiańskim Packerem. 


Wkrótce Holly zdaje sobie sprawę, że jej starzejący się rodzice potrzebują pomocy i rozważa przeprowadzkę do Kolorado. Nie chce tego jednak robić Michaelowi. Pod koniec odcinka pt. „Garage Sale” Scott prowadzi ją przez różne miejsca biurowca, który były istotne w rozwoju ich romantycznej relacji. Później oświadcza się w obecności wszystkich pracowników biura. Wszystko odbywa się pośród świec, które uruchamiają zraszacze. Holly reaguje śmiechem, oznaczającym zgodę. Zaraz potem Michael oświadcza, że przenosi się z nią do Kolorado.


W dziewiątym sezonie dowiadujemy się, że Holly i Michael mają kilkoro dzieci.


 

Pełna biografia »

Holly Flax - powiązania postaci

Holly Flax
Fot: s_bukley / Shutterstock.com
Aktor: Amy Ryan

Holly Flax - Opinie

2 + 7 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne