Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Pam Beesly

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Pam Beesly, właśc. Pamela Morgan Halpert (z domu Beesly), to jedna z pierwszoplanowych postaci w amerykańskiej wersji sitcomu „The Office”, odgrywana przez Jennę Fischer. Z początku jest recepcjonistką w lokalnym oddziale (Scranton) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru. Odchodzi z firmy razem z menadżerem Michaelem Scottem, aby utworzyć wraz z Ryanem Howardem Michael Scott Paper Company. Po wykupie ich firmy przez Dunder Mifflin i powrocie do starego biura zostaje sprzedawcą i zajmuje biurko obok swojego ukochanego, Jima Halperta.


Pam jest początkowo cicha, sympatyczna i nieśmiała. Przyjaźni się z Jimem. Powierza mu swoje sekrety. Razem uwielbiają także robić sobie żarty z ich kolegi Dwighta Schrute'a. Z czasem Beesly nabiera więcej charyzmy i przebojowości.


Ma zainteresowania artystyczne – uwielbia malować. Wątek rozwoju pojawia się stosunkowo wcześnie i wielokrotnie powraca w serialu.


Na początku zaręczona jest z pracownikiem magazynowym, Royem Andersonem, którego później porzuca. Związuje się z Jimem, z którym bierze ślub i ma dwoje dzieci.


WYGLĄD


Pam to młoda, atrakcyjna szatynka średniego wzrostu. Ma długie, często rozpuszczone lub jedynie podpięte, włosy. Najczęściej widzimy ją ubraną skromnie i schludnie. W kolorystyce ubrań dominują jasne barwy. Typowym zestawem Pam jest biała koszula, różowy sweter i beżowa spódnica. Czasem pojawia się też w marynarce lub sukience.


BIOGRAFIA


Sezony 1-3


Na początku serialu Pam i Roy spotykają się od ośmiu lat, natomiast zaręczeni są od trzech. Bycie recepcjonistką dziewczyna traktuje jako chwilową pracę, ale tymczasowo nie ma innego pomysłu na życie. Pomimo licznych złośliwości czynionych jej przez Michaela Scotta, nie potrafi mu się odgryźć. Zaprzecza także jakimkolwiek romantycznym uczuciom do Jima, którego próbuje traktować jak przyjaciela. Z czasem sama zdaje sobie sprawę, że nieco się w ten sposób oszukuje. Kiedy Jim wyznaje jej w końcu miłość w odcinku pt. „Casino Night”, nie odwdzięcza się tym samym. Później Halpert przychodzi ją jednak pocałować i wówczas odwzajemnia pocałunek.


W trzecim sezonie Pam nabiera pewności siebie. Zrywa zaręczyny z Royem. Zaczyna chodzić na zajęcia plastyczne, czego były narzeczony jej zabraniał. Kupuje sobie także nowy samochód. Jim już wcześniej opuszcza oddział w Scranton, gdyż bliskość Pam, z którą nie może być, jest dla niego zbyt bolesna. Po fuzji oddziałów Stamford i Scranton wraca do swojego starego biura. Pam nie spodziewa się, że w międzyczasie chłopak zaczął umawiać się z Karen Filippelli. Pomiędzy tą trójką wytwarza się wyraźne napięcie, ale przez jakiś czas Beesly próbuje utrzymać z Karen przyjacielskie stosunki i nawet pomaga jej w relacji z Jimem. Tymczasem Roy próbuje odzyskać swoją byłą, przekonując ją, że się zmienił. Pam daje się nabrać, jednak kiedy opowiada o pocałunku z Jimem w noc kasyna, wściekły Anderson demoluje bar, w którym się znajdują. Jest to dla niej wyraźny sygnał, aby raz na zawsze zakończyć tę znajomość. Potem Roy próbuje jeszcze zaatakować Jima w biurze, po czym zostaje zwolniony. Po jakimś czasie spotykają się z Pam na kawę i wyjaśniają sobie kilka spraw. O wznowieniu relacji nie ma jednak mowy.


Beesly rozwija także pasję artystyczną. Wystawia swoje prace podczas pokazu sztuki, jednak spotyka się z krytyką współpracownika Oscara Martineza („prawdziwa sztuka wymaga odwagi”), który nie jest świadomy tego, że dziewczyna wszystko słyszy. Postanawia być bardziej szczera z wszystkimi, co zaowocuje wyznaniem miłości Jimowi. Na wystawę przybywa również menadżer Michael Scott, który jest zachwycony obrazem przedstawiającym filię Dunder Mifflin w Scranton. Kupuje go i wiesza w biurze. Wkrótce Pam ujawnia swoje uczucia do Jima przy wszystkich pracownikach. Staje się to przyczyną odrzucenia przez niego posady w Nowym Jorku i zerwania z Karen, która następnego dnia opuszcza Scranton.


Sezony 4-9


W czwartym sezonie Jim i Pam oficjalnie się spotykają. Dziewczyna dowiaduje się również, że została przyjęta na trzymiesięczny kurs do Pratt Institute, szkoły artystyczno-projektowej, która ma siedzibę na Brooklynie – konieczne są więc dojazdy. Jimowi trudno bez niej wytrzymać. Ponadto od dłuższego czasu próbuje się oświadczyć, co z różnych przyczyn nie dochodzi do skutku. W końcu robi to w czasie ulewnego deszczu, na postoju, w drodze pomiędzy Scranton a Nowym Jorkiem. Stwierdza, że nie mógł już dłużej czekać. Oświadczyny zostają przyjęte, a Jim i Pam wkrótce biorą ślub. Potem Beesly ma okazję uczestniczyć w kursie jeszcze przez trzy miesiące, jednak rezygnuje z niego.


W wyniku zmiany kadry zarządzającej w Dunder Mifflin, Michael Scott, który nie zgadza się z nowymi wytycznymi, odchodzi z firmy. Pam postanawia opuścić biuro wraz z nim i zostaje sprzedawcą w nowo założonej przez niego firmie. Kiedy później David Wallace wykupuje ich i bohaterowie powracają do starego biura, Pam nie ma zamiaru być dłużej recepcjonistką. Zostaje sprzedawcą i zajmuje biurko obok Jima. Wkrótce rodzi im się także pierwsze dziecko, córeczka o imieniu Cecelia.


W siódmym sezonie Pam dochodzi nowa funkcja. Zostaje administratorką biura. W odcinku pożegnalnym Michaela przez cały dzień załatwia pilne sprawy i nie ma czasu się z nim zobaczyć. Dzięki Jimowi dociera tuż przed odlotem i jest ostatnią osobą z biura, którą szef widzi przed opuszczeniem Scranton. W ósmym sezonie młodemu małżeństwu rodzi się kolejne dziecko – syn Phillip. Wiąże się to z mnóstwem nowych obowiązków i chronicznym niewyspaniem.


W dziewiątym sezonie Jim postanawia, początkowo w tajemnicy przed Pam, rozwinąć z przyjaciółmi z dawnych lata własną firmę, Athlead. Nie wystarcza mu praca w Dunder Mifflin, która nie spełnia jego ambicji. Wiąże się to z ciągłymi wyjazdami i wystawia ich związek na poważną próbę. Pam zbliża się wówczas do dźwiękowca ekipy dokumentalnej, Briana, którego traktuje jak bliskiego przyjaciela i czasem zwierza mu się ze swoich problemów w związku. Brian jest w dziewczynie ewidentnie zakochany. Ostatecznie jednak małżeństwo Jima i Pam wydaje się tak silne, że przetrwa wszystko.


 

Pełna biografia »

Pam Beesly - powiązania postaci

Pam Beesly
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Jenna Fischer

Pam Beesly - Opinie

7 + 4 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne