Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Jim Halpert

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Jim Halpert, właśc. James Duncan Halpert, to jedna z pierwszoplanowych postaci w amerykańskiej wersji sitcomu "The Office", odgrywana przez Johna Krasinskiego. Jim jest młodym sprzedawcą w regionalnym oddziale (Scranton) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru. Inteligentny, spokojny, nieco ironiczny chłopak, mający niezłe osiągnięcia jako sprzedawca. Uwielbia robić żarty swojemu koledze z pracy, Dwightowi Schrutowi. Często wkręca go w wyimaginowane sytuacje i problemy, pieczołowicie wykreowane i zaplanowane z dużym wyprzedzeniem. Mimo wielu lat wzajemnej niechęci i robienia sobie na złość, koniec końców panowie zostają najlepszymi przyjaciółmi i potrafią wstawić się za sobą w trudnych momentach. Jim wydaje się również jedną z nielicznych osób, która rozumie dobre intencje menadżera Michaela Scotta. Bardzo często stara się mu pomóc wybrnąć z opresji lub przynajmniej nie sprawiać przykrości.


Do kobiety swojego życia, Pam, zwraca się często po nazwisku (Beesly), jednak zazwyczaj ma to wymowę pieszczotliwą. Po tym jak Jim raz kupuje sobie kanapkę z tuńczykiem, jeden ze współpracowników, Andy Bernard, nadaje mu ksywkę „Big Tuna”, której następnie używa przez kilka sezonów jako jedyny bohater serialu.


WYGLĄD


Jim to wysoki szatyn o chłopięcej twarzy, w pierwszych sezonach z wiecznie rozczochraną, niepoukładaną fryzurą, później zwykle zaczesany do tyłu. Zawsze gładko ogolony. Szeroko uśmiechnięty, być może najczęściej spośród wszystkich postaci kierujący emocjonalną mimikę wprost do kamery. Najczęściej widywany w niebieskich koszulach i pod krawatem, czasem również w marynarce. Jim niechętnie zmienia swój styl, w przeciwieństwie do pozostałych pracowników zazwyczaj nie uczestniczy w halloweenowych przebierankach lub robi to w najprostszy możliwy sposób. W innym kostiumie możemy go jednak zobaczyć w bardzo wyjątkowych sytuacjach, np. w jednym z odcinków parodiuje Dwighta, imitując całkowicie jego wygląd.


BIOGRAFIA


Sezony 1-2


Przez pierwszych kilka sezonów poznajemy go głównie w relacji z Dwightem Schrutem, któremu często działa na nerwy poprzez niewybredne żarty (np. umieszczanie jego przyrządów biurowych w galarecie). Z czasem coraz większego kolorytu nabiera także w jego historii wątek romansowy. Jim jest beznadziejnie zakochany w sekretarce Pam Beesly, zajmującej miejsce niedaleko jego biurka, zaręczonej z Royem i traktującej swojego kolegę z pracy wyłącznie jako dobrego przyjaciela. Staje się to bezpośrednią przyczyną zmiany przez Jima oddziału i wylądowania w Stamford, gdzie na jakiś czas zapomina o Pam i związuje się z Karen Filippelli


Sezony 3-8


Po fuzji dwóch oddziałów Scranton i Stamford w trzecim sezonie, sytuacja zatacza jednak koło. Jim wraca do swojego starego biura, zostaje również wówczas zastępcą dyrektora regionalnego, a później współmenadżerem wraz ze swoim dotychczasowym szefem Michaelem Scottem. Przekonuje się niebawem, że kobietą jego życia jest tylko i wyłącznie Pam. Wkrótce starania mężczyzny zostają nagrodzone, bowiem Pam zrywa z Royem. Jim i Pam zostają wreszcie parą, zaręczają się, biorą ślub i mają dwoje dzieci: Cece i Philipa. W ten sposób wątki dwóch dużych postaci zostają połączone, a ciężar historii i humor przesuwają się w ich kontekście w obszar problemów małżeńskich oraz zagadnień związanych z trudnością łączenia pracy z wychowywaniem dzieci.


Sezon 9


Jim i Pam tworzą naprawdę silną parę, która jest w stanie sprostać wielu przeciwnościom. W pewnym momencie następuje jednak zwrot akcji, na który widzowie są przygotowywani od dłuższego czasu. Jim, poza byciem pogodnym i łagodzącym spory pracownikiem oraz wzorowym mężem i ojcem, jest również osobą szalenie ambitną. Od lat doskwiera mu poczucie zmarnowanego życia na posadzie zdecydowanie poniżej jego ambicji. Kiedy więc pojawia się atrakcyjna oferta ze strony kolegów z dawnych lat, aby współtworzyć nowoczesną firmę Athlead, zajmującą się marketingiem sportowym, postanawia wykorzystać ją, początkowo w tajemnicy przed żoną. Wiąże się to z ciągłymi wyjazdami do Filadelfii i wystawia młode małżeństwo na poważną próbę.


 

Pełna biografia »

Jim Halpert - powiązania postaci

Jim Halpert
Fot: s_bukley / Shutterstock.com
Aktor: John Krasinski

Jim Halpert - Opinie

8 + 7 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne