Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Phyllis Vance

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Phyllis Vance (z domu Lapin) to drugoplanowa bohaterka amerykańskiej wersji sitcomu „The Office”, odgrywana przez Phyllis Smith. Jest przedstawicielem handlowym w lokalnym oddziale (Scranton) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru. Cicha, przyjazna, uwielbia plotki. Wobec niektórych bohaterów zachowuje się jak mama. Zazwyczaj w sytuacjach konfliktowych dąży do ugody. Potrafi być jednak także mściwa, na przykład wobec Angeli Martin z działu księgowości, z którą nieustannie ściera się w temacie planowania firmowych imprez. Można przypuszczać, że Phyllis była w tej samej klasie w liceum z Michaelem Scottem, menadżerem oddziału, choć Michael wydaje się dużo młodszy. Pomimo tego faktu szef często ją obraża, zwracając uwagę zwłaszcza na nadwagę i brak seksapilu. 


Prawdopodobnie w liceum prowadziła dość rozwiązły tryb życia, czego efektem była nieplanowana ciąża. Dziecko oddała do adopcji.


Wychodzi za mąż za Boba Vance'a, właściciela firmy Vance Refrigeration.


Ma cukrzycę. Być może cierpi również na depresję.


WYGLĄD


Phyllis jest kobietą w wieku około 60 lat. Ma krótkie, czarne (najprawdopodobniej farbowane) włosy. Nosi okulary korekcyjne. Uwielbia biżuterię, zwłaszcza naszyjniki. Poprzez swój styl ubioru Phyllis jeszcze bardziej się postarza. Najczęściej wybiera swetry w odcieniach różu bądź fioletu oraz długie spódnice. Ma znaczną nadwagę.


BIOGRAFIA


Sezony 1-4


Phyllis pojawia się w serialu jako postać epizodyczna, jeden z pracowników biurowych oddziału Dunder Mifflin w Scranton. Zdobywa nagrodę Dundie w kategorii „Busiest Beaver” (Najbardziej Zapracowany Bóbr), która w wyniku błędu zostaje podpisana „Bushiest Beaver” (Najbardziej Krzaczasty Bóbr). Pojawia się także już na początku wątek związku Phyllis z Bobem Vancem, który przychodzi jako jej partner na przyjęcie bożonarodzeniowe, wysyła do biura ogromne bukiety kwiatów i wielkiego pluszowego misia na Walentynki.


W wielu scenach wychodzi na jaw, że Phyllis bardzo podoba się Jim Halpert. Mówi wprost, że jest seksowny czy słodki.


W końcu Phyllis wychodzi za Boba Vance'a. Angażuje Michaela do opieki nad jej ojcem, poruszającym się na wózku inwalidzkim. Ma nadzieję, że w ten sposób zapewni sobie sześciotygodniowy miesiąc miodowy. Podkrada większość pomysłów Pam, dotyczących jej odwołanego ślubu (na przykład ten sam wzór zaproszenia z inicjałami P&R, oznaczającymi w tym wypadku „Phyllis i Robert” zamiast „Pam i Roy”).


W jednym z odcinków nakrywa Angelę na seksie z Dwightem, pomimo faktu, że jest już ona zaręczona z Andym. Staje się to dla Phyllis argumentem, za pomocą którego może szantażować Angelę i stanąć wreszcie na czele Komitetu Planowania Imprez.


Sezony 5-9


W Komitecie Planowania Imprez trwa eskalacja konfliktu pomiędzy Phyllis i Angelą. Vance wyraźnie mści się na swojej koleżance za lata bycia pogardzaną. W pewnym momencie Angela ma już tego dosyć, łamie się, gdyż stwierdza, że Phyllis i tak nie wyjawi jej sekretu – kosztowałoby ją to pozycję przewodniczącej komitetu. Phyllis mówi jednak w końcu wszystkim, że Angela regularnie zdradza Andy'ego z Dwightem. Andy nie słyszy tego i śpiewa później radosną piosenkę bożonarodzeniową, co sprawia, że kobieta czuje się podle po tym, co zrobiła.


Po aferze wokół Komitetu Planowania Impreza Michael powierza kierowanie nim Dwightowi i Jimowi. Ostatecznie komitet zostaje rozwiązany przez nowego dyrektora, Charlesa Minera, który nie jest miłośnikiem trwonienia w ten sposób czasu przez swoich pracowników.


Z czasem Phyllis zaczyna podejrzewać swojego męża o zdradę. Sama śmieje się jednak ze swoich oskarżeń i stwierdza, że kiedy wypowiada się je na głos, brzmią niedorzecznie.


W wyprodukowanym przez Michaela filmie pt. „Threat Level Midnight” gra pannę młodą.


Ryan używa jej wizerunku na etykietach jego domowej roboty pesto, ponieważ twierdzi, że Phyllis ma idealny "mamusiowaty wygląd".


Vance robi parę rękawiczek na drutach jako prezent pożegnalny dla Michaela. Jest także członkinią nowopowstałego Komitetu Planowania Imprez (do którego należy również Angela).


W odcinku pt. „Search Committee” ujawnia, że w liceum oddała dziecko do adopcji. Przez jakiś czas uważa, że sekretarka Erin może być jej córką, ponieważ zgadza się wiek. Ostatecznie okazuje się to nieprawdą.


W odcinku pt. „Angry Andy” przyznaje, że nie miała orgazmu do 42. roku życia, a kiedy już to się udało, trwał dopóki nie skończyła 44 lat.


Po tym, jak Jim zabiera ją i Stanleya na drogi obiad, zgadzają się pokryć część obowiązków Halperta, podczas gdy będzie on przebywał w Filadelfii.


 

Pełna biografia »

Phyllis Vance - powiązania postaci

Phyllis Vance
Fot: s_bukley / Shutterstock.com
Aktor: Phyllis Smith

Phyllis Vance - Opinie

3 + 6 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne