Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Kevin Malone

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Kevin Malone to jeden z bohaterów amerykańskiej wersji sitcomu „The Office”, grany przez Briana Baumgartnera. Wraz z Oscarem Martinezem i Angelą Martin tworzą dział księgowości lokalnego oddziału (Scranton) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru.


Kevin, na co dzień stonowany i mało energiczny, znany jest również z dosadnych i obraźliwych komentarzy wobec współpracowników. Jest powolny i niezbyt inteligentny. Bardzo często myśli o jedzeniu, zwłaszcza jeśli chodzi o słodkości.


Nie wiadomo, jakie pliki przetrzymuje na swoim służbowym komputerze, ale kilka razy panikuje, kiedy okazuje się, że ktoś może to sprawdzić (prawdopodobnie chodzi o pornografię).


Gra na perkusji, jest także głównym wokalistą lokalnego zespołu Scrantonicity. Grupa inspiruje się muzyką The Police, a jej nazwa stanowi hołd dla albumu „Synchronicity”.


Kevin jest fatalnym księgowym, ale czasem potrafi błysnąć zupełnie innymi umiejętnościami, np. całkiem nieźle gra w koszykówkę. Posiada też ponadprzeciętną wiedzę o grach hazardowych i ma do nich zacięcie.


WYGLĄD


Wysoki, otyły mężczyzna w średnim wieku. Wyłysiały, z małymi oczami i podwójnym podbródkiem. Najczęściej ubiera się w garnitury o brązowych kolorach i takież krawaty oraz białe koszule. Czasami potrafi zaskoczyć strojem, zwłaszcza podczas Halloween (pewnego razu przebiera się za Jokera). W kilku odcinkach pojawia się w tupeciku i mówi nawet, że „nienawidzi łysych”.


BIOGRAFIA


Sezony 1-2


Kevin jest jedną z najczęściej pojawiających się postaci drugoplanowych, wiele gagów ma miejsce z jego udziałem. Często wspomina o tym, że Pam jest seksowna, jednak spotyka się przez długi czas ze Stacey – zabiera nawet jej córkę do pracy w trakcie jednego z dni specjalnych. Uwielbia grać z Oscarem w papierową piłkę, którą nazywają „hateball”, gdyż denerwuje to niesamowicie Angelę. Jest także jedynym graczem w „Ile M&Msów potrafisz zmieścić w ustach?”. Roy prosi Kevina, aby Scrantonicity zagrali na jego i Pam weselu.


Sezony 3-4


Narzeczeństwo Pam i Roya zostaje zerwane, ale Scrantonicity grają na weselu Phyllis. Jest to ich trzeci koncert, po weselach basisty i gitarzysty. Niedługo później Kevin i Stacey rozstają się ze sobą – okazuje się, że byli narzeczonymi.


Przez jakiś czas pracownicy Dunder Mifflin zostają zmuszeni do parkowania z dala od biura i pokonywania sporego odcinka drogi na piechotę. Kevin należy do tych z najsłabszą kondycją, więc taka konieczność budzi jego zdecydowany sprzeciw. Wraz z Andym próbują namówić Michaela, aby zwołał „spotkanie pięciu rodzin” – mają na myśli 5 czołowych przedsiębiorców w Scranton. Jako, że szef nie jest co do tego przekonany, sami organizują spotkanie, na którym próbują być bardzo mili, jednak w końcu frustracja Kevina narasta i mężczyzna wybucha, czym paradoksalnie dopina swego.


Sezony 5-9


W kolejnych sezonach Kevin kontynuuje serię wtop i gaf. Kiedy Jim wyjeżdża w podróż poślubną z Pam, odbiera za niego telefony, czym doprowadza do podejrzenia o kradzież karty kredytowej oraz jej blokadę.


Dowiadujemy się także od Michaela, że Malone pierwotnie zgłosił się do pracy w magazynie, jednak Michael zaangażował go do księgowości, bo „coś w nim zobaczył”.


W jednym z odcinków Oscar zestawia głos Kevina z głosem ciasteczkowego potwora, ku uciesze całego biura. Księgowy zgłasza to do Gabe'a, który jednak nie potrafi zainterweniować w skuteczny sposób, w związku z czym Kevin zaczyna go parodiować, rozśmieszając wszystkich dookoła.


W odcinku pt. „The Sting” dołącza do zespołu Andy'ego i Darryla jako perkusista. Sugeruje, że mógłby zaśpiewać piosenkę Andy'ego, ale ten uważa, że głos Kevina lepiej pasowałby do nowatorskiej piosenki o żabach. Kevin wciąż próbuje przekonać Andy'ego, by pozwolił mu zaśpiewać jego piosenkę, ponieważ wierzy, że ma wyjątkowy głos („jak Bob Dylan”). Później zespół wykonuje piosenkę zatytułowaną „Bullfrog in Love” z Kevinem jako wokalistą. 


Po odejściu Michaela dość niespodziewanie znajduje się w „wewnętrznym kręgu” najbardziej zaufanych osób nowego szefa, Deangelo.


Znajduje się również na liście „wygranych” kolejnego menadżera, Roberta Californi, który uważa (zupełnie niesłusznie), że Kevin ma trafne metafory.


Co ciekawe, Kevin dochodzi czasem do wniosku, że „pracuje z samymi idiotami”. Tak jest pod koniec ósmego sezonu, kiedy wszyscy rozczulają się na Andym, zamiast – co Malone uważa za jedyne słuszne wyjście – powiedzieć mu całą prawdę i w ten sposób pomóc uporać się z problemami.


Kiedy Dwight zostaje menadżerem, niemal natychmiast zwalnia Kevina. Podczas wieczoru kawalerskiego Dwighta Jim zabiera wszystkich, obecnych i byłych pracowników biura, do baru, którego właścicielem jest Kevin. Kiedy Malone odmawia im obsługi i każe wyjść, Dwight mówi mu, że został zwolniony tylko z powodu ciągłych błędów w prowadzeniu księgowości. Osobiście tęskni za nim i nadal uważa go za przyjaciela. Kevin wybacza Dwightowi i przytula go, mówiąc mu, że też za nim tęskni. Później uczestniczy w ślubie Dwighta.


 

Pełna biografia »

Kevin Malone - powiązania postaci

Kevin Malone
Fot: s_bukley / Shutterstock.com
Aktor: Brian Baumgartner

Kevin Malone - Opinie

7 + 6 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne