Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Roy Anderson

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Roy Anderson to drugoplanowy, a następnie epizodyczny bohater amerykańskiej wersji sitcomu „The Office”, odgrywany przez Davida Denmana. Jest pracownikiem magazynowym lokalnego oddziału (Scranton) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru. W momencie rozpoczęcia serialu od ponad trzech lat zaręczony z sekretarką Pam Beesly. Kumpluje się z brygadzistą magazynowym, Darrylem Philbinem. Roy jest prostym robotnikiem. Czasami bywa grubiański, chamski i samolubny.


WYGLĄD


Roy to młody, wysoki, barczysty, dobrze zbudowany szatyn o niebieskich oczach. Czasem pojawia się z kilkudniowym zarostem. Najczęściej nosi dżinsowe spodnie i pracowniczą koszulę z krótkim rękawem, z logo Dunder Mifflin oraz imieniem. Pod koszulą zwykle ma widoczną podkoszulkę, którą nosi z podwiniętymi rękawami.


BIOGRAFIA


Sezony 1-2


Roy pojawia się w serialu od pierwszego sezonu jako wieloletni narzeczony Pam. Widzimy wyraźnie, że ich związek nie należy do najbardziej udanych, a silne niegdyś uczucie zdecydowanie wygasło. Mimo wszystko Roy i Pam prawdopodobnie dalej się kochają. Anderson wiele razy widzi, że Jim Halpert flirtuje z jego narzeczoną, twierdzi jednak, że mu to nie przeszkadza. Próbuje przekuć to na plus – po tym jak Pam spędza dużo czasu z Jimem jest mniej gadatliwa w towarzystwie samego Roya.


Magazynier często się nudzi, a szczególnie nie lubi firmowych imprez. W odcinku pt. „The Fire” zdradza swoją sympatię dla Angeli z działu księgowości. Co ciekawe, Angela również wypowiada się o Andersonie w superlatywach. Opisuje go w różnych sytuacjach jako silnego faceta z charakterem.


Roy nie rozumie zupełnie (w przeciwieństwie do Jima) zamiłowań artystycznych Pam. Zdecydowanie sprzeciwia się udziałowi swojej narzeczonej w specjalnym programie szkoleniowym firmy, który pomógłby jej rozwinąć talent. Bez konsultacji z Pam wybiera zespół Kevina, Scrantonicity, do grania na ich weselu.


Sezon 3


W trzecim sezonie Pam zrywa zaręczyny. Roy jest załamany, przestaje o siebie dbać, zaczyna pić i zostaje aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu. Potem wychodzi jednak na prostą i próbuje odzyskać dawną narzeczoną. Na weselu Phyllis zamawia „ich piosenkę” („You Were Meant For Me”). Tańczą, a potem razem wychodzą z imprezy.


W odcinku pt. „Business School” wpada na chwilę z bratem na wystawę artystyczną Pam. Komplementuje jej sztukę, jednak bez zrozumienia czy zaangażowania. Ważniejsze jest dla niego, żeby szybko wrócili do domu. Wkrótce Pam zrywa z nim ponownie. Po tym, jak wyznaje, że podczas firmowej imprezy z kasynem pocałowała Jima, rozwścieczony Roy zaczyna demolować bar, w którym siedzą. Dla Pam to ostateczny sygnał, żeby zakończyć tę relację raz na zawsze.


Roy jest jednak dalej wściekły na Jima i mówi, że zamierza go zabić. Kiedy jednak próbuje zaatakować Halperta w biurze, w jego obronie staje Dwight z gazem pieprzowym. Roy zostaje zwolniony. Wraca później, aby odebrać wypłatę i przeprasza Jima. Tego dnia spotyka się jeszcze sam na sam z Pam i wyjaśniają sobie kilka kwestii.


Sezony 5-9


W kolejnych sezonach Roy pojawia się już jedynie epizodycznie. Kiedy dowiaduje się od Jima, że on i Pam są zaręczeni, gratuluje mu. Jest jednak także nieco sceptyczny wobec ich związku po informacji, że dziewczyna spędza całą noc z przyjaciółmi w Nowym Jorku, zamiast z nowym narzeczonym. W siódmym sezonie pojawia się w epizodycznej roli zakładnika w wyprodukowanym przez Michaela filmie pt. „Threat Level Midnight”. W dziewiątym sezonie zaprasza Jima i Pam oraz kilku innych pracowników Dunder Mifflin na swoje wesele. Wszyscy są zdziwieni, kiedy okazuje się, że Roy zmienił się na lepsze. Jest właścicielem dobrze prosperującej firmy, zajmującej się żwirem. Wiedzie luksusowe życie. Dziękuje Jimowi, że przyczynił się do jego rozstania z Pam. Na weselu gra także na pianinie piosenkę dla swojej żony.


 

Pełna biografia »

Roy Anderson - powiązania postaci

Roy Anderson
Fot: s_bukley / Shutterstock.com
Aktor: David Denman

Roy Anderson - Opinie

10 + 1 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne