Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Creed Bratton

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Creed Bratton to drugoplanowa postać z amerykańskiej wersji sitcomu „The Office”, odgrywana przez aktora o tym samym imieniu i nazwisku. Jest to prawdopodobnie najstarszy pracownik regionalnego oddziału (Scranton) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru. Co ciekawe, nie został nigdy oficjalnie zatrudniony przez tę firmę. Po prostu przyszedł pewnego dnia, zachowywał się tak, jakby pracował i tak już został.


Choć przez większość serialu wydaje się po prostu zdziwaczałym staruszkiem, czasem bywa ponadprzeciętnie wulgarny, obleśny, napastliwy, a nawet groźny.


Jest nieuleczalnym kleptomanem, w jednym z wywiadów przyznaje wprost: ”Och, kradnę rzeczy cały czas. To po prostu coś, co robię. Przestałem się tym przejmować dawno temu”.


WYGLĄD


Creed to dojrzały mężczyzna, w zależności od sezonu: z rzadkimi, siwymi włosami lub wygolony na łyso. Najczęściej ubiera marynarki o szarych lub brązowych odcieniach, jasne koszule i krawaty w kraciaste wzory. Czasem potrafi jednak dosłownie przerazić swoim strojem, np. na imprezę halloweenową przychodzi w koszuli ochlapanej krwią, twierdząc, że nie miał pojęcia jaka jest data.


BIOGRAFIA


Jest to jedna z najbarwniejszych i najbardziej zapadających w pamięć postaci, mimo że na przestrzeni całego serialu pojawia się najrzadziej spośród stałych pracowników biura. O jego przeszłości dowiadujemy się rozmaitych, sensacyjnych informacji. Trudno czasem wywnioskować, które są prawdziwe, które koloryzowane, a które po prostu zmyślone. Według różnych relacji Creed miałby być m. in. hippisem, bezdomnym, grać w zespole The Grass Roots, kraść armii amerykańskiej LSD, sprzedawać narkotyki oraz handlować mięsem zagrożonych gatunków. 


Przez większość czasu nie wiemy jakie dokładnie stanowisko zajmuje, jednak w pewnym momencie okazuje się, że jest specjalistą ds. zapewnienia jakości. Po odejściu Michaela, przez krótki okres, w wyniku zamieszania związanego z zarządzaniem w Scranton, Creed zostaje nawet tymczasowym menadżerem. 


Prawdopodobnie prowadzi co najmniej podwójne życie. Wielokrotnie mamy okazję przekonać się o jego mniejszych lub większych konfliktach z prawem, przez które doigra się w finałowym sezonie.


W pewnych kręgach fanowskich rozpowszechniła się teoria, którą trudno jednak poddać weryfikacji, jakoby Creed Bratton był prawdziwym „Dusicielem ze Scranton”.


 

Pełna biografia »

Creed Bratton - powiązania postaci

Creed Bratton
Fot: s_bukley / Shutterstock.com
Aktor: Creed Bratton

Creed Bratton - Opinie

2 + 6 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne