Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Darryl Philbin

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Darryl Philbin to początkowo drugoplanowa, następnie pierwszoplanowa postać z amerykańskiej wersji sitcomu „The Office”, odgrywana przez Craiga Robinsona. Darryl zaczyna jako brygadzista magazynu w lokalnym oddziale (Scranton) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru. Z czasem zostaje jednym z pracowników biurowych. Często irytuje go Michael Scott, menadżer oddziału. Darryl jest odpowiedzialnym pracownikiem i zarządza potencjalnie niebezpiecznym miejscem, gdzie nietrudno o uszczerbek na zdrowiu. Michael widzi to zupełnie inaczej i regularnie lekceważy zasady bezpieczeństwa w magazynie. Zakłóca harmonogram pracy, opóźnia magazynierom terminowe wysyłki, wprowadza chaos. To rodzi mnóstwo konfliktów. Z pozostałymi współpracownikami, zarówno biura, jak i magazynu, Philbin ma raczej przyjazne stosunki.


W dalszej części serialu bohater prezentuje się jako osoba kreatywna, mająca innowacyjne pomysły, które pozwalają mu awansować w Dunder Mifflin. Zostaje także pozytywne odebrany przez kierownictwo nowej firmy Jima Halperta.


Jest rozwiedziony. Ma córkę o imieniu Jada. Przez krótki czas spotykał się z Kelly Kapoor.


WYGLĄD


Darryl to wysoki, barczysty, potężnie zbudowany, młody mężczyzna. Jest czarnoskóry, ma zwykle krótko obcięte czarne włosy i kilkudniowy zarost. W okresie pracy w magazynie nosi typową dla tamtejszych robotników koszulę z logo Dunder Mifflin oraz swoim imieniem. Później, kiedy zostaje pracownikiem biurowym, ma na sobie zazwyczaj koszulę (najczęściej w kolorze szarym, białym lub niebieskim) z rozpiętym pod szyją guzikiem. Bardzo rzadko, w sytuacjach oficjalnych można zobaczyć go w pełnym garniturze i pod krawatem. Ma znaczną nadwagę.


BIOGRAFIA


Sezony 1-4


Przez pierwsze sezony Darryl nie odgrywa zbyt znaczącej roli. Zaznacza swoją obecność głównie poprzez konflikty z Michaelem, związane ze skrajną nieodpowiedzialnością menadżera i niepoważnym traktowaniem przez niego zarówno magazynu, jak i robotników tam pracujących. W jednym z odcinków wychodzi na jaw, że Philbin musi chodzić przez jakiś czas o kulach, bo Michael celowo kopnął drabinę, na której on akurat pracował. Swojego szefa nazywa, jako jeden z nielicznych, „Mike”. Uczy go także tekstów i gestów, jakimi pozornie posługuje się czarnoskóra społeczność, choć w gruncie rzeczy bardziej naśmiewa się w ten sposób z Michaela.


Kiedy po powrocie Michaela i Jan z wakacji Darryl staje się przypadkowym odbiorcą pikantnych fotografii Jan, rozsyła je wszystkim dookoła, wyraźnie dając do zrozumienia Scottowi, że nie współczuje mu w tej kłopotliwej sytuacji.


W czwartym sezonie nawiązuje intymną relację z Kelly Kapoor. Szybko zauważa jednak, że Kelly okazuje mu najwięcej uczucia, kiedy Ryan Howard, jej były, jest w pobliżu.


Sezony 5-7


Darryl kontynuuje związek z Kelly, choć widzi już wyraźnie, że jest to dla niej tylko pretekst, aby wzbudzić zazdrość Ryana. Niebawem zresztą para rozstaje się. W odcinku pt. „Employee Transfer” pomaga przeprowadzić Holly Flax do Nashua i przewozi jej rzeczy swoim wozem. Przez całą trasę musi jednak znosić rozpacz Michaela z powodu rozstania z Holly. W drodze powrotnej udaje mu się go pocieszyć zaimprowizowanym bluesem.


Kiedy Oscarowi zaczyna podobać się nowy pracownik magazynowy, Matt, Philbin staje po jego stronie. Pomaga zaaranżować spotkanie, choć służy również przyjacielską poradą – uważa, że ta relacja nie ma przyszłości, ponieważ Oscar i Matt nie mają ze sobą nic wspólnego.


Darryl robi pozytywne wrażenie na Jo Bennett, właścicielce firmy Sabre, która wykupuje Dunder Mifflin. Jo załatwia mu własne, osobne biuro (nie musi dzielić wspólnej przestrzeni z innymi), które niegdyś należało do Jima.


W odcinku pt. „Costume Contest” jeden z pomysłów Darryla (polegający na tym, aby pracownicy magazynu przedstawiali klientom oferty sprzedaży, kiedy dokonują dostaw) okazuje się strzałem w dziesiątkę. Michael jest wściekły na korporację, ponieważ wcześniej Philbin przedstawił mu tę ideę, a on ją odrzucił – mimo wszystko trafiło to do Jo Bennett. Sytuacja prowadzi do eskalacji konfliktu pomiędzy menadżerem a pracownikiem, w którym Darryl w końcu wygarnia mu, że nigdy go nie doceniał i nic mu nie zawdzięcza – zatrudnił go poprzedni kierownik Ed Truck, a awansowała Jo.


Kiedy Michael odchodzi z biura, daje Philbinowi jedyny egzemplarz swojej niedokończonej książki pt. „Somehow, I Manage”. W finale siódmego sezonu Darryl jest jednym z kandydatów na nowego menadżera w Scranton. Stanowiska ostatecznie nie zdobywa.


Sezony 8-9


W ósmym sezonie pracownicy magazynu wygrywają ogromną sumę i wszyscy zwalniają się z pracy. Darryl jest załamany, ponieważ zanim awansował na stanowisko w biurze, grał razem z nimi. W końcu jednak godzi się z tym faktem i zatrudnia nową ekipę.


Z czasem Darrylowi zaczyna bardzo podobać się nowa pracownica magazynu, Val. Coraz wyraźniej z nią flirtuje. Val ma jednak bardzo zazdrosnego chłopaka, Brandona. Wydaje się, że starania bohatera wkrótce zostają wynagrodzone, w kilku sytuacjach, np. na weselu Roya, Val i Darryl wyglądają jak para. Wkrótce jednak, kiedy dostaje ofertę pracy w Athlead, nowej firmie Jima, co wiąże się z wyjazdem na stałe do Filadelfii, zrywa z nią. Jako że udaje, iż wiele go to kosztowało, część pracowników biura doprowadza do ponownego zejścia się pary (ku wyraźnemu niezadowoleniu Philbina).


W finale okazuje się, że zajmuje wysoką pozycję w Athlead. Wróciła do niego także była żona, Justine.


 

Pełna biografia »

Darryl Philbin - powiązania postaci

Darryl Philbin
Fot: s_bukley / Shutterstock.com
Aktor: Craig Robinson

Darryl Philbin - Opinie

7 + 8 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne