Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Stanley Hudson

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Stanley Hudson to drugoplanowa postać w amerykańskiej wersji sitcomu "The Office", którą odgrywa Leslie David Baker. Jest sprzedawcą w lokalnym oddziale (Scranton) firmy Dunder Mifflin, zajmującej się dystrybucją papieru. Przedstawiany jako poważny, wiecznie zrzędliwy i niezadowolony pracownik. Znany z lenistwa, którego najbardziej charakterystycznym przejawem jest rozwiązywanie krzyżówek w pracy i na różnych spotkaniach w sali konferencyjnej. Cechuje go także ogólna niechęć do życia, a jego jedynym i ostatecznym celem w Dunder Mifflin jest przejście na emeryturę.


Hudson ma dobre stosunki z większością swoich kolegów i koleżanek z pracy, zwłaszcza z Phyllis Vance, z którą dzieli biurko i często je obiad (choć czasem też naśmiewa się z niej). Nie lubi jednak swojego szefa, Michaela Scotta, który często niezręcznie wypowiada się na tematy dotyczące Afroamerykanów, wciągając Stanleya w obszar najbardziej pospolitych stereotypów. Menadżer wgapia się również często w zdjęcie jego córki, które Hudson trzyma na biurku.


Stanley jest rozwiedziony, ma drugą żonę i dzieci. Prawdopodobnie jest cukrzykiem.


WYGLĄD


Stanley to facet w wieku przedemerytalnym, dość wysoki, ze znaczną nadwagą, rzadkimi, czarnymi włosami i twarzą niemal zawsze wykrzywioną w grymasie niezadowolenia, znudzenia, bądź szeroko uśmiechniętą (np. dzięki możliwości wcześniejszego skończenia pracy). Posiada wiele rodzajów garniturów, koszul i krawatów, zawsze starannie dobranych. Czasem zakłada pod marynarkę gruby sweter. Potrafi zaskoczyć pozytywnymi, jasnymi kolorami, co tym bardziej kontrastuje z jego zwyczajowym nastrojem. Dryg do stylowego ubioru i pewnej ekstrawagancji w tym zakresie jeszcze bardziej ujawnia się, gdy bohater ląduje na Florydzie.


BIOGRAFIA


Sezony 1-4


W pierwszych sezonach Stanley jest postacią w zasadzie epizodyczną. Zaakcentowana zostaje jego niechęć do pracy i nienawiść do Michaela. Jedyny dzień w roku, jaki sprawia mu radość, to „Dzień Precla”, kiedy każdy pracownik otrzymuje darmowy precel. Stanley nie pozwala również nikomu zbliżyć się do swojej córki – Ryan dostaje za to srogą reprymendę. Jesteśmy wreszcie świadkami utarczki Michaela ze Stanleyem,  kiedy to szef nie może już wytrzymać niesubordynacji swojego pracownika. Stanley stwierdza finalnie, że nie szanuje Michaela, ale nie powinien tego ostentacyjnie pokazywać.


Sezony 5-9


W drugiej połowie serialu postać Stanleya zostaje nieco poszerzona. Ćwiczenia „bezpieczeństwa pożarowego” Dwighta doprowadzają go do ataku serca. Wraca ze szpitala do pracy tylko dlatego, że „jest zbyt stary, aby znaleźć inną”. 


Za sprawą Michaela wychodzą również na jaw romanse Stanleya, które następnie szef stara się ukryć poprzez rozprzestrzenianie plotek na temat innych pracowników i obniżenie swojej wiarygodności.


Zauważywszy, że Hudson w biurze nie zwraca uwagi na to, co dzieje się wokół niego, Jim przeprowadza test: pracownicy przebierają się w dziwne stroje i opowiadają różne dyrdymały. Dla Stanleya wszystko wydaje się w porządku, spostrzega jedynie, że zegar na ścianie spóźnia się o 5 minut i powinien natychmiast wyjść z pracy.


Kiedy nadarza się okazja służbowego wyjazdu na Florydę, Stanley korzysta z niej. Na miejscu wynajmuje kabriolet i spotyka się z różnymi kobietami. Wydaje się wieść życie tak szczęśliwe, jak nigdy dotąd. W Scranton wraca do swojego zrzędliwego „ja”.


Ostatecznie rozwodzi się z żoną, przeprowadza do małej wioski na Florydzie i zaczyna zajmować rzeźbieniem ptaków w drewnie.


 

Pełna biografia »

Stanley Hudson - powiązania postaci

Stanley Hudson
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Leslie David Baker

Stanley Hudson - Opinie

6 + 10 =

Biuro - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne