Fot: Krzysztof Stefaniak / Shutterstock.com

Gunther

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Gunther jest menadżerem w kawiarni Central Perk, w której regularnie przebywają przyjaciele. Ma pochodzenie holenderskie i zna język niderlandzki. Jego postać odtwarza James Michael Tyler. Jest pracownikiem bardzo skupionym na swojej pracy. Jego najczęstszym zajęciem, oprócz obsługiwania gości, jest spoglądanie w stronę Rachel. Gunther bowiem, choć jest zabawny, jest w dużej mierze postacią tragiczną – przez wiele lat nieszczęśliwie zakochaną w Rachel. Przez cały serial ukrywa swe uczucia, aż w końcu decyduje się wyznać prawdę w finałowym odcinku.


WYGLĄD


Bohater jest niskim, łysiejącym, jasnym blondynem o sympatycznej aparycji. Jego „jasne jak słońce” włosy nieraz stają się obiektem żartów. Zazwyczaj ubiera się w kolorowe koszule i pasujące do nich barwne, pstrokate krawaty. Gunther jest uznawany za raczej nieatrakcyjnego w oczach przyjaciół. Mimo to zdarzają się osoby, które uważają jego niekonwencjonalną urodę za atrakcyjną. Jest to np. Phoebe i mama Rachel.


BIOGRAFIA


O tym, że Gunther jest zakochany w Rachel, dowiadujemy się w trzecim sezonie. Mężczyzna często marzy i fantazjuje o związku z Rachel i przyznaje, że jedną z zalet jego pracy, jest możliwość ciągłej obserwacji dziewczyny. Jego zachowanie czasem graniczy wręcz z obsesją. Dzieje się tak w momentach, gdy jest chorobliwie zazdrosny o partnerów Rachel (w tym o Rossa) lub gdy informuje Emily, że Rachel jest jego dziewczyną. Gdy Gunther dowiaduje się o zdradzie Rossa, nie waha się ani chwili, by poinformować o tym Rachel. Jego zazdrość objawia się też, gdy mężczyzna nie wpuszcza do kawiarni chłopaka, z którym umawia się bohaterka, zupełnie bez powodu. Gdy Joshua nie przyjmuje oświadczyn Rachel, bohater prosto w twarz mówi mu, że jest idiotą. 


Gunther jest w stanie zrobić dla Rachel wszystko. Gdy dziewczyna prosi go, by ponownie przyjął Joeya do pracy, mimo rażących błędów, jakie ten ma na sumieniu, zgadza się bez mrugnięcia okiem. Kiedy nikt nie chce odkupić od Rachel kota Sfinksa, robi to właśnie Gunther, w nadziei, że bohaterka będzie go odwiedzać. 


Rachel przez cały czas trwania serialu nie zauważa, że Gunther darzy ją uczuciem – jest nawet przekonana, iż jest gejem. Gdy, w ostatnim odcinku, mężczyzna wyznaje jej uczucia, kobieta mówi mu, że ona też go kocha, ale nie w ten sam sposób co on. Obiecuje też, że zawsze będzie o nim pamiętać. 


 

Pełna biografia »

Gunther - powiązania postaci

Gunther
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: James Michael Tyler
Profesja: menadżer kawiarni

Gunther - Opinie

8 + 6 =

Przyjaciele - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne