Teoria wielkiego podrywu - fabuła
„Teoria wielkiego podrywu” (ang. „The Big Bang Theory”) to amerykański serial komediowy, stworzony przez Chucka Lorre i Billa Prady'ego, którzy razem ze Stevenem Molaro stanowią trio producentów i czołowych scenarzystów. Dystrybuowany w latach 2007-2019 przez stację CBS, w Polsce natomiast przez Comedy Central i TVN7. Łącznie powstało 12 sezonów, na które składa się 279 odcinków liczących po ok. 20 minut.
Akcja rozgrywa się w mieście Pasadena w Kalifornii i skupia na pięciu czołowych postaciach. Leonard Hofstadter (Johnny Galecki) i Sheldon Cooper (Jim Parsons) to współlokatorzy, geniusze w dziedzinie fizyki i pracownicy Kalifornijskiego Instytutu Technicznego. Choć mężczyźni są wysoko wykształceni, to w równym stopniu społecznie nieprzystosowani, Sheldon ma w dodatku sporo zachowań pasujących do zespołu Aspergera. Szczególnie zaś nie radzą oni sobie z kobietami. Podobnie sytuacja wygląda u ich najbliższych przyjaciół: inżyniera Howarda Wolowitza z MIT oraz astrofizyka Rajesha Koothrappaliego. Do głównych hobby naukowców należą: komiksy, filmy i seriale science-fiction (zwłaszcza „Star Trek”) oraz gry komputerowe. W uporządkowany i zrutynizowany świat chłopaków wdziera się nagle nowa sąsiadka, Penny (Kaley Cuoco) – piękna kelnerka, która marzy o zostaniu aktorką. Leonard bardzo szybko zaczyna do niej czuć coś więcej...
Top: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Gatunek: Komediowy
Czas trwania: 20 min.
Reżyseria: Mark Cendrowski
Scenariusz: Chuck Lorre, Bill Prady, Steven Molaro i inni
Produkcja: USA
Premiera: 2007
Teoria wielkiego podrywu - ciekawostki
-
Piosenka, którą możemy usłyszeć w czołówce serialu, została napisana i wykonana przez kanadyjski zespół rockowy Barenaked Ladies.
-
Od ósmego sezonu Johnny Galecki, Jim Parsons i Kaley Cuoco otrzymywali milion dolarów za każdy odcinek.
-
W serialu wystąpiło gościnnie wiele znanych osób, m. in. Stephen Hawking (fizyk teoretyczny, idol Sheldona), Wil Wheaton (aktor ze „Star Treka”, wróg Sheldona), James Earl Jones (aktor, który użyczał głosu Darthowi Vaderowi w „Gwiezdnych wojnach”), Steve Wozniak
-
(współtwórca marki Apple) oraz Stan Lee, Charlie Sheen, Buzz Aldrin czy Bill Gates. Macaulay Culkin odrzucił rolę Leonarda Hofstadtera.
-
Dwaj główni bohaterowie noszą imiona na cześć producenta, reżysera i aktora Sheldona Leonarda.
-
W oparciu o przeszłość jednej z głównych postaci powstał spin-off pt. „Młody Sheldon”.
-
Mayim Bialik, która wciela się w rolę Amy, jest jedynym członkiem obsady mającym rzeczywiście doktorat.
Teoria wielkiego podrywu - gdzie obejrzeć
w abonamencie |
Film dostępny w ramach subskrypcji |
Oglądaj |
Teoria wielkiego podrywu - Opinie