Fot: Krzysztof Stefaniak / Shutterstock.com

Judy Geller

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Judy Geller jest matką dwojga głównych bohaterów - Moniki i Rossa. Jej mężem jest Jack Geller, z którym wspólnie mieszka na przedmieściach Nowego Jorku. Stanowią oni dobraną parę i bardzo się kochają. Z kilku sytuacji wynika, że ich życie miłosne jest wciąż pełne pasji i uniesień. Judy jest osobą dość pewną siebie i lekko zadufaną w sobie. Jest wyjątkowo krytyczna w stosunku do swojej córki, śmiejąc się z niej lub rzucając mimochodem ironiczne komentarze pod jej adresem. Uważa, że Monica nigdy nie wyjdzie za mąż i nie ma co liczyć na wnuki z jej strony. Judy zdecydowanie faworyzuje Rossa, jako z pozoru idealnego, niezwykle uzdolnionego syna. Życie w cieniu brata nieraz sprawia Monice przykrość. Prawdopodobnie przyczyną zachowania Judy względem Moniki jest fakt, że jej własna matka również była wobec niej bardzo krytyczna i pozbawiona cieplejszych do niej uczuć. 
W rolę Judy wciela się Christina Pickles.


WYGLĄD


Judy jest bardzo elegancką kobietą w średnim wieku. Zawsze widzimy ją w dopracowanej fryzurze, eleganckich kostiumach i bogatej biżuterii. Jest ciemną blondynką o dość krótkich włosach.


BIOGRAFIA


Zazwyczaj, gdy Judy pojawia się w serialu, mamy do czynienia z docinkami w stronę córki. Z wielkim zaskoczeniem przyjmuje do wiadomości fakt, że jej syn nie jest aż tak idealny, jak jej się wydawało. Bohaterka nie przepadała za Chandlerem, który jej zdaniem był nieodpowiednim przyjacielem dla jej syna. Jednak gdy dowiaduje się, że Monicę i Chandlera łączy miłość, akceptuje to. Podobnie trudne było dla Judy zaakceptowanie związku córki z wieloletnim przyjacielem rodziny – Richardem. Kobieta bardzo lubi Rachel, traktuje ją jak córkę i cieszy się, że jest ona przyjaciółką Moniki oraz matką jej wnuczka. Poleca nawet Rossowi, by oświadczył się Rachel w szpitalu. Wręcza mu w tym celu pierścionek zaręczynowy, będący rodzinną pamiątką. Ross nie korzysta jednak z rad mamy.


 

Pełna biografia »

Judy Geller - powiązania postaci

Judy Geller
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Christina Pickles
Synowie: Ross Geller
Córki: Monica Geller-Bing

Judy Geller - Opinie

10 + 8 =

Przyjaciele - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne