Fot: Shutterstock

Antoine Lambert

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Antoine Lambert to jeden z kluczowych klientów paryskiej agencji Savoir. Jest właścicielem Maison Lavaux, firmy produkującej luksusowe perfumy. O umiejętnościach Antoine’a, jako autora kompozycji zapachowych, mówi się, że to „najlepszy nos Francji”. Antoine ma żonę, imieniem Catherine. Łączy go romans z Sylvie Grateau, szefową Emily w agencji Savoir. Antoine jest eleganckim mężczyzną, bardzo szarmanckim i uprzejmym wobec kobiet. Ma oszczędny i wyważony sposób wypowiadania się. 


WYGLĄD


Szef paryskiej wytwórni perfum jest przystojnym mężczyzną, podobającym się kobietom. Nosi drogie, gustowne garnitury. Ma dłuższe, ciemne, falowane włosy, które zaczesuje do tyłu. Nosi zarost. Dba o swój wygląd i zawsze prezentuje się z klasą.


BIOGRAFIA


Antoine Lambert powierza promocję swoich perfum agencji Savoir. Częścią działań reklamowych jest między innymi przyjęcie, na którym zostaje zaprezentowana nowa marka perfum. Na tej imprezie Antoine poznaje Emily, a jej „amerykańskie” spojrzenie na prowadzenie kampanii wzbudza jego zainteresowanie. Wydaje się, że interesuje się także nią samą, przysyła jej bowiem pewnego razu prezent: elegancką bieliznę. Choć później wyjaśnia, że nie zrobił tego zakupu dla siebie, lecz dla niej, dając tym samym do zrozumienia, że nie zamierza podrywać Emily. Bielizna ma się spodobać nie jemu, lecz ma sprawić, by Emily nabrała pewności siebie. „Chciałem, żebyś poczuła się silna i seksowna, gotowa zawojować świat. A nawet Paryż” – wyjaśnił jej, przepraszając jednocześnie za to, że prezent mógł wydać się Emily kłopotliwy. Być może, jak to określił, oboje mają różne pojęcie granic. 


Do kolejnej różnicy w interpretowaniu sytuacji dochodzi  między Antoine’em a Emily podczas kręcenia zdjęć do filmu promującego nowy zapach perfum, produkowanych przez firmę Antoine’a. W reklamie tej zupełnie naga modelka przechadza się między ubranymi w garnitury mężczyznami, którzy wodzą za nią łakomym wzrokiem. Reklama nie spodobała się Emily, bo, jej zdaniem, ma seksistowski wydźwięk i tak zostanie odebrana przez odbiorców filmu. Antoine nie zgadza się z nią i używa określenia seksowna zamiast seksistowska, przedstawiając całą sytuację w odmienny sposób. Tłumaczy Emily, że nagość jest tu sprawą umowną, a jego modelka nie jest naga, tylko ubrana w zapach perfum oraz że, budząc w mężczyznach pożądanie, chce tego właśnie, by czuć się podziwianą i mieć nad mężczyznami władzę. W tym spojrzeniu na całą sytuację wspiera go Sylvie, szefowa w agencji Savoir i kochanka Antoine’a. 


Intymne relacje między Antoine’em a Sylvie są w agencji tajemnicą poliszynela, zwłaszcza, że do kłótni między kochankami dochodzi tam pewnego dnia niemal otwarcie. To stwarza zagrożenie dla wzajemnych interesów, bowiem dalsza współpraca zawodowa obojga przedsiębiorców stoi pod znakiem zapytania. Sytuację ratuje Emily, wymyślając pewien fortel i przedstawiając pomysł na stałe dostawy perfum z Maison Lavaux dla sieci hoteli, których właścicielem jest pewien młody amerykański biznesmen.


Antoine zostaje więc nadal klientem agencji, lecz związek między nim a Sylvie wyraźnie się rozluźnia i to za sprawą kobiety. Sylvie czuje się niewygodnie w takim układzie, zwłaszcza, że ich związek zawsze będzie stał w cieniu małżeństwa Antoine’a.


W końcówce sezonu Antoine do swojego głównego biznesu dokłada małą cegiełkę – decyduje się zainwestować w restaurację, w której kucharzem (i to świetnym) jest Gabriel, chłopak, który podkochuje się w Emily.


 

Pełna biografia »

Antoine Lambert - powiązania postaci

Antoine Lambert
Fot: s_bukley / Shutterstock.com
Aktor: William Abadie

Antoine Lambert - Opinie

3 + 10 =

Emily w Paryżu - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne