Fot: Shutterstock

Emily Cooper

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Emily jest energiczną, pozytywnie nastawioną do świata młodą Amerykanką, specjalistką od mediów społecznościowych. Rozpoczyna rok życia w Paryżu, gdzie ma zająć się rozwinięciem kampanii reklamowych tamtejszej agencji, podlegającej firmie w Chicago. Zawodowo - pełna entuzjazmu i zaangażowania w to, co robi. Nigdy nie poddaje się przeciwnościom losu. Prywatnie – oczarowana Paryżem, a paryscy mężczyźni – oczarowani jej młodzieńczą urodą. 


WYGLĄD


Młoda, długowłosa, atrakcyjna dziewczyna. Ubiera się głównie w sukienki, chyba że biega (a robi to każdego ranka), wtedy wskakuje w sportowe ciuchy. Czasem zakłada beret w kolorze czerwonym, żeby poczuć się bardziej francusko. Nosi też kapelusze i kolorowe apaszki.


BIOGRAFIA


Emily Cooper, młoda i zaufana pracownica jednej z chicagowskich agencji marketingowych, otrzymuje polecenie zajęcia się kampaniami reklamowymi realizowanymi przez paryskie biuro firmy Savoir. Ta francuska agencja została wykupiona przez firmę w Stanach, nowy właściciel decyduje więc, że należy wprowadzić w niej nieco „amerykańskiego punktu widzenia”. Zadaniem Emily jest głównie skuteczna promocja działań paryskiej agencji poprzez media społecznościowe. O ile propozycję rocznego wyjazdu do Francji Emily przyjmuje z entuzjazmem (w końcu chodzi o Paryż!), o tyle jej chłopak podchodzi do tego z rezerwą. Nie uśmiecha mu się tak długie rozstanie ze swoją dziewczyną. 


Po przylocie do Paryża, w drodze do wynajętego mieszkania, Emily zachwyca się miastem, choć na miejscu czekają ją niemiłe niespodzianki: burkliwa gospodyni kamienicy i klatka schodowa bez windy, więc dotarcie z bagażem na piąte piętro nie należy do najwygodniejszych. Wszystkie te trudy rekompensuje jednak wspaniały widok z okna i sama świadomość bycia w Paryżu. „Mieszkam tu! Powiedziałam to na głos i nie wierzę samej sobie” - wykrzykuje podekscytowana Emily. 


Kiedy jednak zjawia się w nowym miejscu pracy, szybko przekonuje się o różnicach kulturowych wynikających z podejścia do pracy Amerykanów i Francuzów. „Wy, Amerykanie, żyjecie, by pracować, my pracujemy, by żyć” - usłyszy od jednego z francuskich kolegów. „Ale praca mnie uszczęśliwia” - odpowiada na to Emily. „Praca cię uszczęśliwia? - dopytuje z niedowierzaniem mężczyzna i kwituje to stwierdzeniem: „Może nie wiesz, co to znaczy być szczęśliwą?”. 


Na przyszłe zadania Emily i jej powód przyjazdu do Paryża załoga tamtejszego biura patrzy z dystansem, mówiąc ironicznie, że przyjechała nauczyć ich swoich amerykańskich sztuczek. Zacieśnieniu relacji koleżeńskich nie sprzyja także instrukcja korporacyjna, która z chicagowskiego biura została nadana mailem. „Jak można dać coś takiego Francuzom?” - wykrzykuje jedna z koleżanek Emily. 


Najmniej przychylnie nastawioną do Emily osobą jest jej szefowa, Sylvie, która podkreśla, że wspólna praca nie oznacza jeszcze tego, że zostaną przyjaciółkami. Na pytanie Emily, dlaczego tak jest, odpowiada: „Przyjeżdżasz do mojego miasta, wchodzisz do mojego biura, nie znasz francuskiego, traktujesz Paryż jak park rozrywki, a po roku wrócisz do siebie...”. 


Nie znajdując porozumienia w nowym zespole, Emily cieszy się jednak sympatią przypadkowo spotkanych mieszkańców Paryża: dziewczyny pochodzącej z Szanghaju, która w stolicy Francji pracuje jako niania oraz przystojnego Gabriela, szefa kuchni pobliskiej restauracji. Emily poznaje go wskutek pomyłki, kiedy przyzwyczajona do odliczania pięter na sposób amerykański (gdzie, odmiennie niż w Europie, nie ma pojęcia parteru) wsuwa klucz w zamek nie swojego mieszkania, lecz zajmowanego przez sąsiada z piętra niżej. W dodatku pomyłka taka przytrafia jej się dwukrotnie. 


Gabriel wyraźnie interesuje się Emily, zresztą z wzajemnością. Jest też bardzo pomocny w rozwiązywaniu problemów zawodowych Emily. Kiedy spoczywa na niej obowiązek rezerwacji miejsca na ważną kolację biznesową, Gabriel w ostatniej chwili ratuje ją wolnym stolikiem w restauracji, w której pracuje. Kolejny raz przychodzi jej z pomocą, kiedy Emily nie radzi sobie z nadpobudliwą, młodą amerykańską aktorką, która przyjechała do Paryża, aby wystąpić w reklamie. 


Emily od początku zauważa przychylne nastawienie Gabriela, a między nimi zaczyna coś iskrzyć. Jednak Emily nie czuje się z tym dobrze. Poznaje bowiem dziewczynę Gabriela, Camille, a ta darzy ją dużą sympatią. Proponuje jej nawet wyjazd na weekend do rodzinnej winnicy i omówienie kontraktu na promocję produkowanego tam szampana. Umowa dochodzi do skutku, ale Emily jest tam bohaterką niezręcznej sytuacji. Spędza bowiem noc z bratem Camille, który, jak się potem okazało, nie jest jeszcze pełnoletni.


Pierwsze sukcesy zawodowe Emily (idące w parze z popełnianymi przez nią gafami towarzyskimi) sprawiają, że nastawienie Sylvie do niej nieco się zmienia. Ale nie na długo. Kolejne nieporozumienia powodują zawodowe burze i wymagają od Emily wyjątkowo śmiałych posunięć, aby naprawić słabnącą markę klientów. Jej największym wyzwaniem staje się poprawienie wizerunku znanego projektanta mody. Udaje jej się to po wielu nieszablonowych działaniach, a sukces okazuje się być spektakularny. 


Życie prywatne Emily jest jednak pełne niepewności. Z rozterkami, związanymi z charakterem jej relacji z Gabrielem (zostaną przyjaciółmi czy zwiążą się mocniej?) producenci serialu zostawiają nas w końcówce pierwszego sezonu. 

Pełna biografia »

Emily Cooper - powiązania postaci

Emily Cooper
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Lily Collins

Emily Cooper - Opinie

2 + 1 =

Emily w Paryżu - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne