Fot: Shutterstock

Co robimy w ukryciu


3 głosy
What We Do in the Shadows
Oceń film
5.00

Co robimy w ukryciu - fabuła

Amerykański serial komediowy z elementami horroru, nakręcony w stylu mockumentu (wzorowana na dokumencie satyra). Głównymi bohaterami są trzy stare „klasyczne” wampiry, Nandor, Laszlo i Nadja, a także wampir energetyczny Colin i służący Nandora, Guillermo. Wszyscy oni mieszkają w cichej okolicy na Staten Island, a ich nieformalnym przywódcą, jako najstarszy, jest Nandor. On to też dostaje pewnego dnia wiadomość, że odwiedzi ich nie byle jaki gość, a mianowicie Baron Afanas, prastary wampir z Europy. Podczas spotkania Baron kreśli plany zdobycia władzy nad światem ludzi, co wzbudza entuzjazm krwiopijców, a także Guillermo, którzy marzy, że pewnego dnia jego pan zmieni go w prawowitego wampira. Sytuacja jednak komplikuje się, gdy Guillermo odkrywa, że wśród jego potomków był... Van Helsing, a więc największy i najbardziej zagorzały wróg „dzieci nocy”! Wampirom dają się we znaki wilkołaki, trudno im także nawiązać potrzebny sojusz z liderem krwiopijców z Manhattanu, Simonem. Na dodatek mają coraz bardziej dość staromodnego i nierozumiejącego współczesnego świata Barona.


Top: Shutterstock
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Co robimy w ukryciu obsada

Co robimy w ukryciu - obsada

Arjan - Co robimy w ukryciu
Arjan
Arj Barker
Baron Afanas - Co robimy w ukryciu
Baron Afanas
Doug Jones
Chermaine Rinaldi - Co robimy w ukryciu
Chermaine Rinaldi
Marissa Jaret Winokur
Colin Robinson - Co robimy w ukryciu
Colin Robinson
Mark Proksch
Derek - Co robimy w ukryciu
Derek
Chris Sandiford
Dżin - Co robimy w ukryciu
Dżin
Anoop Desai
Pełna obsada »
Co robimy w ukryciu
Kategoria: Seriale
Gatunek: Horror, Komediowy
Czas trwania: 25 min.
Reżyseria: Kyle Newacheck, Yana Gorskaya i inni
Scenariusz: Jemaine Clement i inni
Produkcja: USA
Premiera: 2019

Co robimy w ukryciu - ciekawostki

  1. Serial został oparty na kinowym nowozelandzkim filmie pod tym samym tytułem (z kolei film fabularny powstał na podstawie krótkometrażówki z 2005 roku). Osobny serial na jego podstawie nakręcono także na antypodach, mowa o „Sekcji paranormalnej”. Dodatkowo powstały 3 filmy krótkometrażowe, a w planach jest kinowa kontynuacja „Co robimy w ukryciu”, roboczo nazwana „Jesteśmy wilkami”, a skupiająca się dla odmiany na wilkołakach.

  2. Grający Laszlo Matt Berry cierpi na... lęk wysokości. Trochę to utrudnia pracę, gdy bohater zmienia się w nietoperza, a aktor musi grać podwieszony na linach.

  3.  Większość materiału powstawała z oczywistych powodów w godzinach nocnych. Twórcy i aktorzy wspominali, że co chwila zapadali w drzemki, a każdy szukał jakiegoś kąta, gdzie można by się położyć.

  4.  Mark Proksch, grający wampira energetycznego Colina, improwizował większość swych dialogów, które miały na celu znudzić do bólu i nastawić pesymistycznie słuchaczy. Producent Jemaime Clement wyznał, że aktor mógł tak nudzić bez końca...

  5.  W siódmym odcinku pierwszej serii, „Procesie”, obejrzymy niezwykły gościnny wstęp znanych odtwórców wampirzych ról. W Radzie Wampirów zasiadają bowiem Tilda Swinton („Tylko kochankowie przeżyją”), Evan Rachel Wood („Czysta krew”), Danny Trejo (Od zmierzchu do świtu”) i Paul Reubens („Buffy – postrach wampirów”). Przez Skype'a łączy się dodatkowo Wesley Snipes („Blade”).

  6.  W serialu gościnnie chciała wystąpić Cate Blanchett. Odmówiono jej jednak, gdyż... nigdy nie grała wampira. Był to wymóg producentów, którzy chcieli, by goście nawiązywali jakoś do popkulturowych wampirzych tradycji.

  7.  Wszyscy odtwórcy wampirów mają specjalnie dla nich robione zestawy zębów, tak sprofilowanych, by wystające kły nie zakłócały normalnej wymowy.

  8.  W pierwszym sezonie większość akcji rozgrywa się w plenerze. Niestety, zdjęcia kręcono w Toronto, zimą, gdzie w nocy temperatura spadała regularnie poniżej zera. Była to nauczka dla ekipy i od drugiego sezonu proporcje już się zmieniły, a większość ujęć kręcono we wnętrzach.

  9.  Kurtka noszona przez lidera wilkołaczego gangu, Arjana, to kopia ubioru, który nosi bohater „Amerykańskiego wilkołaka w Londynie”, klasycznego horroru Johna Landisa z 1981 roku.

Artykuły

Co robimy w ukryciu - gdzie obejrzeć

od 19,99 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj
37,99 zł
w abonamencie
Oglądaj

Co robimy w ukryciu - Opinie

3 + 10 =

Co robimy w ukryciu - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne