Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Ostrit

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Ostrit to jeden z epizodycznych bohaterów serialu „Wiedźmin”. W rolę tę wcielił się Jason Thorpe. Ostrit jest lordem, dworzaninem króla Foltesta w Temerii, beznadziejnie zakochanym w jego siostrze. To pozornie zimny, racjonalny i wyrachowany człowiek, jednak w obliczu wielkiego uczucia poddaje się niepohamowanym namiętnościom, które prowadzą go do tragedii.


WYGLĄD


To dojrzały, szczupły mężczyzna o niebieskich oczach. Ma kilka wyraźnych zmarszczek na czole i mocno posiwiałe włosy z widocznymi zakolami oraz siwą brodę. Chodzi w dopasowanej, zapiętej pod szyję, ciemnozłotej szacie z niewysokim kołnierzem.


BIOGRAFIA


Sezon I


Od sześciu lat Temeria jest terroryzowana przez tajemniczą bestię, która morduje mieszkańców. Triss Merigold, miejscowa czarodziejka, wzywa na pomoc Geralta z Rivii. Lord Ostrit, jako wpływowy dworzanin, początkowo próbuje pozbyć się wiedźmina. Nie jest to jednak możliwe po tym, jak Geralt zostaje przedstawiony królowi Foltestowi oraz jego doradcom, choć sam władca również wydaje się do niego nieprzychylnie nastawiony. Wszyscy sprawiają wrażenie, jakby z jednej strony chcieli pozbyć się potwora, a z drugiej nie odgrzebywać spraw sprzed lat, które mogłyby wyjaśnić przyczynę problemu. Po krótkim dochodzeniu wiedźmin i czarodziejka odkrywają, że bestia może być jednocześnie księżniczką Temerii, jest bowiem najprawdopodobniej córką Addy, siostry króla. Wyrosła jeszcze w jej  łonie, a sposób zabijania ludzi pozwala sądzić, że jest to strzyga, rzadki potwór, powstający w wyniku klątwy. Wkrótce zakradają się również do opustoszałego zamku i znajdują stare listy Addy, w których jej matka wzywa swoje dzieci do zakończenia romansu. Istnieje więc podejrzenie, że Foltest i Adda mieli romans. Ostrit oskarża jednak Foltesta o to, że zgwałcił młodą dziewczynę i przeklął  jej dziecko. Geralt nie daje się na to nabrać – już wcześniej wyczuł zapach Ostrita w całej sypialni Addy. Dworzanin w końcu przyznaje, że był jej sekretnym kochankiem i nieumyślnie rzucił na nią klątwę. Nie chce jednak wyjawić szczegółów. Wiedźmin nokautuje go i przywiązuje w nocy do łóżka Addy. Pyta ponownie o dokładne okoliczności sprawy sprzed lat, chcąc uzyskać wiedzę, jak zdjąć klątwę. Grozi, że zostawi go samego ze strzygą. Ostrit niechętnie zgadza się, żeby opowiedzieć, jak było. W przeszłości spotkał czarodziejkę, która ukrywała się przed Bractwem. Sprzedała mu baranka i kazała zaczekać do pełni księżyca, aby go zabić. Następnie wyrecytował elfią pieśń i kąpał się we krwi zwierzęcia aż do wschodu słońca, kiedy to kogut zapiał trzy razy. Geralt wie już wówczas, że aby zdjąć klątwę, musi walczyć ze strzygą do rana. Wbrew wcześniejszej obietnicy, zostawia Ostrita na pewną śmierć. Strzyga zabija go w brutalny sposób. Potem jednak król Foltest fabrykuje opowieść o jego potężnym poświęceniu i udziale w unicestwieniu bestii, a miejscowi górnicy budują Ostritowi pomnik.

Pełna biografia »

Ostrit - powiązania postaci

Ostrit
Aktor: Jason Thorpe
Data śmierci: sezon I
Miejsce śmierci: Temeria

Ostrit - Opinie

2 + 5 =

Wiedźmin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne