Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Norman Newlander

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Norman Newlander jest agentem aktora i właściciela szkoły aktorskiej, Sandy’ego Kominsky’ego. Prezesuje firmie - agencji artystycznej. Dowcipny, choć nawet żarty wypowiada zawsze z niezmienioną mimiką. Jest zamożny i ma uporządkowane życie. Wdowiec, ma dorosłą córkę, jednak ich wzajemne relacje nie są najlepsze.


WYGLĄD


Norman to elegancki, starszy mężczyzna. Nosi okulary, ma łysinę. Ubiera się z klasą, ale w każdym ubraniu, tym okazjonalnym i mniej oficjalnym, czuje się swobodnie. Sandy, jego przyjaciel, kiedy zobaczył go na pewnym przyjęciu, powiedział o nim, że wygląda jak dobrze ubrany kciuk (obaj panowie często żartowali z siebie, bez obaw, że spowoduje to urazę). 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Życie filmowego Normana zaczyna się od bolesnej straty. Musi pogodzić się z tym, że jego żona, Eileen, umiera, ponieważ choroba okazuje się od niej silniejsza. Ale nie opuszcza go tak zupełnie. Eileen kontaktuje się bowiem z Normanem w jego wyobraźni i towarzyszy mu w różnych życiowych sytuacjach niejako astralnie. Na ekranie widzimy ją oczami Normana fizycznie, choć inne postacie serialu nie dostrzegają jej. Swój szczery ból po utracie żony Norman wyraża w bardzo przekonujący i wzruszający sposób podczas zajęć w szkole aktorskiej swojego przyjaciela Sandy’ego. 


Jednak, kiedy dopiero co uporał się z jedną przeciwnością losu, życie nie daje mu odpocząć i musi zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem, a tym są dla niego bardzo trudne relacje z córką Phoebe, alkoholiczką. Po pogrzebie Eileen córka Normana mieszka z nim przez jakiś czas. Ich wzajemne kontakty są pełne napięć i wzajemnych pretensji. W końcu Phoebe godzi się na podjęcie leczenia odwykowego. 


Po odwiezieniu córki do ośrodka, w czym Normanowi towarzyszy Sandy, wychodzi na jaw sprawa zaległości podatkowych przyjaciela, prowadzącego szkołę aktorską. Norman postanawia pomóc mu finansowo. 


Wkrótce Norman staje się obiektem zainteresowania swojej dawnej znajomej, Diane, sąsiadki w zbliżonym do niego wieku, również wdowy. Kobieta chętnie nie tylko zjadłaby w towarzystwie Normana kolację, ale, jak sugeruje, jest gotowa zbliżyć się do atrakcyjnego w jej oczach wdowca. Norman jednak nie kwapi się do zacieśnienia między nimi związku. Kiedy omawia to ze swoim przyjacielem, rozmowa przebiega w ich stałym, żartobliwym stylu: „Może z Diane zrobiłbyś coś mniej formalnego niż kolacja, na przykład lunch?” - pyta Sandy. „Bardzo dobrze - stwierdza Norman - Lunch jest bezpieczny. Po lunchu nikt się nie napala”. „W twoim wieku nikt się nie napala” - ripostuje Sandy. Choć czas pokaże, że w kwestii seksu i osiemdziesięciolatków może się mylić.  


Sezon 2


Na jednym z pogrzebów, w którym uczestniczą obaj przyjaciele (żartując przy tym, że tak wygląda życie towarzyskie w ich wieku), Norman spotyka swoją dawną sympatię, Madelyn. „To było za Lyndona Johnsona” - stwierdza, przypominając, że byli parą jeszcze w latach sześćdziesiątych. U Normana wyraźnie powracają wspomnienia, a wraz z nimi fascynacja kobietą, z którą, jak opowiada, spędził bardzo przyjemne chwile. „Wymieniliśmy się numerami telefonów i chcemy się spotkać” - oznajmia Sandy’emu w drodze powrotnej z ceremonii. „To był wspaniały pogrzeb!” - dodaje, zadowolony z odświeżenia dawnej przyjaźni. 


Norman i Madelyn zbliżają się mocno do siebie, kiedy najpierw umawiają się na randkę i jedzą wspólnie kolację, a potem na zaproszenie kobiety spędzają wspólnie czas, jeżdżąc konno w jej posiadłości. Madelyn gości potem w domu Normana, gdzie poznaje jego córkę, która właśnie wróciła z leczenia odwykowego. Obie kobiety świetnie dogadują się podczas kolacji, ale Norman czuje się przy tym bardzo nieswojo. Powodem są obawy Normana wobec córki. Nie ufa jej, boi się kolejnych wybuchów z jej strony i powrotu do nałogu. To staje się powodem kłótni Normana i Madelyn. W rezultacie zarówno córka, jak i przyjaciółka Normana opuszczają jego dom. „Musisz przeprosić Phoebe. Ona szczerze stara się uporządkować życie” - doradza mu przyjaciel. Norman, idąc za jego radą, szuka porozumienia nie tylko z córką, ale również z Madelyn. Norman i Phoebe, po wyjaśnieniu sobie wielu zdarzeń z przeszłości, znajdują pokojową ścieżkę. 


W domu Normana pojawia się ktoś jeszcze – dawno niewidziany dorosły wnuk, Robby (Haley Joel Osment), który, jak się okazuje, uciekł z kościoła scjentologicznego, zgarniając przy tym trochę pieniędzy. Kłopotliwy balast z banknotami trzeba jednak oddać, czym z pomocą znajomego zajmie się Norman. 


W ostatnim odcinku sezonu mężczyzna rozważa przejście na emeryturę i poszukuje swojej ścieżki duchowej. 


Sezon 3


W tym sezonie widzowie żegnają się z postacią Normana Newlandera. Pierwszy odcinek ostatniego sezonu serialu rozpoczyna się od pogrzebu Normana. Podczas uroczystości wspominają go w mowach końcowych jego bliscy, w tym przyjaciel Sandy Kominsky i córka Phoebe. Normana oglądamy jednak w kilku scenach retrospektywnych - wspólne chwile z przyjacielem przypomina Sandy Kominsky


 

Pełna biografia »

Norman Newlander - powiązania postaci

Norman Newlander
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Alan Arkin
Córki: Phoebe

Norman Newlander - Opinie

3 + 2 =

The Kominsky Method - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne