Fot: Krzysztof Stefaniak / Shutterstock.com

Jack Geller

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Jest on ojcem Moniki i Rossa, mężem Judy. Razem z żoną mieszka na obrzeżach Nowego Jorku. Pochodzi z żydowskiej rodziny i choć respektuje część tradycji idących za jego kulturą, pozostaje dość liberalny. Faworyzuje lekko Rossa, jednak w o wiele mniejszym stopniu niż żona. Łączy go z Monicą bliska, ojcowska więź. Jest też dumny z naukowych sukcesów Rossa. Często możemy go usłyszeć głoszącego pozornie śmieszne, nieprzystające do sytuacji komentarze. Nieraz żarty te mają podtekst seksualny. Służył w armii amerykańskiej. Potajemnie pali papierosy.
W rolę Jacka wciela się Elliott Gould.


WYGLĄD


Jack jest wysokim, przystojnym mężczyzną z siwiejącymi włosami. 


BIOGRAFIA


Jak już zostało wspomniane, bohater również odrobinę faworyzuje Rossa, jednak nie w takim stopniu jak Judy. Do swojej córki zwraca się pieszczotliwie Harmonica, pociesza ją po zerwaniu z Richardem, przekonuje też córkę, by ignorowała sarkastyczne komentarze matki. Bardzo przejmuje się również, gdy dowiaduje się, że przypadkowe zniszczenie wszystkich pamiątek z dzieciństwa złamie Monice serce. By zrekompensować jej straty, daje jej w prezencie luksusowy samochód. 


Początkowo nie jest przychylny nowemu chłopakowi Moniki – Chandlerowi, ale gdy dowiaduje się, że mężczyzna jest jednak w porządku, zaczyna go doceniać. Wspiera on nie tylko związek i późniejsze małżeństwo Moniki i Chandlera, ale również ich starania o dziecko, co jest już lekko niezręczne, choć wyjątkowo zabawne. 


Przywiązanie i szacunek do ojca widzimy w momencie, gdy Monica nadaje synowi imię Jack.


Jack ma również bardzo bliską więź z żoną. Małżonkowie bardzo mocno się kochają. Z wiekiem nie gaśnie też ich pożądanie, z czego wynika zabawna, acz traumatyczna dla Moniki sytuacja, w której przypadkowo jest świadkiem intymnej sceny między Jackiem a Judy. 


 

Pełna biografia »

Jack Geller - powiązania postaci

Jack Geller
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Elliott Gould
Synowie: Ross Geller
Córki: Monica Geller-Bing

Jack Geller - Opinie

8 + 4 =

Przyjaciele - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne