Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Sandy Kominsky

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Sandy Kominsky (Michael Douglas) jest aktorem i nauczycielem aktorstwa. Prowadzi własną szkołę. Ma córkę Mindy (Sarah Baker), jest rozwiedziony. Przyjaźni się z Normanem Newlanderem (Alan Arkin), swoim agentem. Jeździ starym, solidnym mercedesem (chwali się, że ma w nim na wyposażeniu popielniczki – od strony kierowcy i pasażera – co nie jest już spotykane w autach produkowanych obecnie w USA). Lubi wyskoczyć na drinka i kolację do tej samej restauracji od lat, w towarzystwie swojego agenta i przyjaciela. 


WYGLĄD


Wiekowy mężczyzna, siwe, dłuższe włosy. Ubrany ze smakiem i gustownie, ale swobodnie. Lubi nosić ozdobne szale i kaszkiet. Zwykle zakłada luźne, sportowe marynarki lub sweter. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Sandy Kominsky to aktor, prowadzący w Los Angeles szkołę dla adeptów tego zawodu. Jego losy są właściwie związane z losami jego agenta, Normana. Przyjaźnią się, a mimo to Sandy odwleka odwiedziny u umierającej na raka żony Normana, Eileen, ponieważ (choć niechętnie się do tego przyznaje) wizyta taka napawa go lękiem przed własną śmiercią. Kiedy w końcu „dojrzewa” do tego spotkania, zjawia się w domu Normana i uczestniczy w czułej rozmowie z kobietą, która pogodziła się ze swoim losem. 


W szkole aktorskiej Kominsky’ego studiują głównie młodzi ludzie. Jednak zjawia się tam również atrakcyjna pięćdziesięciolatka, Lisa, z którą Sandy ma ochotę się związać. Ich pierwsza randka zostaje przerwana ważnym wydarzeniem – umiera żona Normana, przyjaciela Sandy’ego. Randka druga przybiera bardzo nietypową formę: „Zapraszasz mnie na pogrzeb?” - pyta Lisa. „Pierwsza randka skończyła się w szpitalu, więc to naturalna kolej rzeczy” - żartuje Sandy.


W życiu Sandy’ego Kominsky’ego pojawiają się problemy – osobiste i zawodowe. Czasem musi interweniować w sprawach kłótni i zawistnej postawy swoich studentów, innym razem mierzyć się z niedostatkami swojego zdrowia albo... niedostatkami pieniędzy, kiedy okazuje się, że wskutek zaległości podatkowych jest winny rządowi USA całe 285 tysięcy dolarów za trzy niezapłacone lata podatkowe. Z opresji ratuje go wówczas jego agent i niezawodny przyjaciel, Norman, udzielając mu pożyczki, a właściwie dając mu te pieniądze (choć, jak sprecyzował, daje je skarbówce, bo Normanowi w sprawie pieniędzy nie wierzy ani na jotę). Sandy z kolei wspiera Normana w trudnych relacjach z córką, która, uwikłana w nałóg alkoholowy, zgadza się wreszcie rozpocząć leczenie w ośrodku odwykowym. 


Przyjaźń Sandy’ego z Lisą, ugruntowana przygodami łóżkowymi, kwitnie w najlepsze, choć nie jest wolna od nieporozumień i przerw. W końcu ich wzajemne stosunki rozluźniają się, kiedy Sandy ma wątpliwości, czy powinien spotykać się ze swoją studentką. „Jesteś świetnym nauczycielem aktorstwa” - mówi Lisa, wybierając Sandy’ego w tej roli, a nie w roli kochanka. 


Sezon 2


Sandy poznaje mężczyznę, z którym spotyka się jego córka, Mindy. Dręczą go jednak wątpliwości co do ich związku, ponieważ Martin (Paul Reiser) jest od niej dużo starszy. Kiedy jednak Sandy spędza z nim trochę czasu, odkrywa, że łączą ich wspólne zainteresowania, głównie z racji zbliżonego wieku: słuchali podobnej muzyki, oglądali te same filmy, żyli tymi samymi wydarzeniami… Ta zażyłość między mężczyznami zaczyna z kolei drażnić Mindy, która na pierwszym wspólnym spotkaniu czuje się ignorowana. 


Z córką łączą Sandy’ego dobre stosunki. Mindy pomaga mu w prowadzeniu szkoły. Jednak ojciec nie zawsze jest z nią szczery. 


Sezon 3


W sezonie trzecim Sandy’ego spotyka ogromna strata. Umiera Norman, jego najlepszy przyjaciel i agent. Podczas pogrzebu Sandy, z właściwym sobie poczuciem humoru, wspomina zmarłego przyjaciela w pożegnalnej mowie. 


Okazuje się, że Norman zapisał Sandy’emu w spadku pokaźną sumę pieniędzy, czyniąc jednocześnie swojego przyjaciela jedynym wykonawcą testamentu. Z jednej strony gest ten rozwiązuje problemy materialne Sandy’ego, z drugiej jest dość kłopotliwym zadaniem, zważywszy na to, że chrapkę na część pieniędzy mają także córka Normana, Phoebe (Lisa Edelstein) i jego wnuk. Przy czym, zgodnie z życzeniem zmarłego, mogą oni być spadkobiercami tylko pod pewnymi warunkami, o spełnienie których ma zadbać Sandy. 


Swoją część spadku Sandy postanawia oddać swej córce, Mindy. Jednak, zostawiając jej dużą sumę, zaczyna zastanawiać się, czy nie zmieni to jej relacji z Martinem. Myśli nawet o prawnym zabezpieczeniu przyszłego majątku córki i nakłonieniu jej do podpisania intercyzy. Para postanawia jednak zaufać sobie i Sandy oraz jego była żona wyprawiają swej córce przyjęcie ślubne. 


Ukoronowaniem sezonu jest spełnienie aktorskich marzeń Sandy’ego, kiedy odbiera nagrodę Emmy za swoją ostatnią rolę. 


 

Pełna biografia »

Sandy Kominsky - powiązania postaci

Sandy Kominsky
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Michael Douglas
Profesja: aktor i nauczyciel aktorstwa
Córki: Mindy Kominsky

Sandy Kominsky - Opinie

10 + 2 =

The Kominsky Method - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne