Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Fleabag

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Pierwszoplanowa bohaterka serialu „Fleabag”, grana przez Phoebe Waller-Bridge. Reprezentantka współczesnego pokolenia trzydziestolatków. Właścicielka upadającej kawiarni londyńskiej, którą parę lat wcześniej założyła ze swoją najlepszą przyjaciółką. Na swoim koncie ma parę małych kradzieży i wiele długów. Jest ateistką, która pokłada całą swoją wiarę w potędze dobrej fryzury. Posiada wrodzony cynizm i nabyty smutek. Szybciej mówi niż myśli, choć myśli nieustannie. Swoje liczne lęki i obsesje topi w alkoholu i krótkotrwałych relacjach seksualnych. Od niedostatku emocji woli ich przesyt. Feministyczne ideały zamieniłaby na idealne ciało. Jej próby zdystansowania się od przeszłości oddalają ją od relacji teraźniejszych. Z niewielkim sukcesem próbuje podtrzymywać kontakt z siostrą pracoholiczką, wycofanym ojcem i nieznośną macochą. W wolnym czasie biega po cmentarzach dla sportu i karmi świnki morskie.


WYGLĄD


Fleabag jest bardzo wysoką i szczupłą brunetką. Ma krótkie, lekko falowane włosy i piwne oczy. Urodą przypomina gwiazdy kina lat 20. i 30. Jej wybory modowe przywodzą na myśl styl francuski. W ubraniach stawia na prostotę. Jej znakiem rozpoznawczym jest ciemnogranatowy trencz. Lubi malować usta na wyraziste kolory. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Fleabag nieustannie tęskni za swoją najlepszą przyjaciółką Boo, która zginęła w wypadku. Codzienne sytuacje przypominają jej ich dawne spotkania. 


Bohaterka po raz kolejny rozstaje się ze swoim chłopakiem, Harrym. Próbuje wykorzystać moment wolności, podejrzewając, że niedługo znów do siebie wrócą. Spotyka się z różnymi mężczyznami, z którymi wdaje się w krótkotrwałe romanse. Jest w szoku, gdy okazuje się, że Harry postanawia definitywnie zakończyć ich relację. 


Fleabag znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, ponieważ jej kawiarnia od pewnego czasu nie przynosi żadnych dochodów. Dlatego też składa w banku wniosek o pożyczkę biznesową. W trakcie spotkania bohaterka przypadkiem wywołuje niezręczną sytuację, przez co kierownik banku odrzuca jej prośbę. 


Bohaterka wyjeżdża ze swoją siostrą Claire do ośrodka organizującego warsztaty relaksacyjno-medytacyjne dla kobiet. Zajęcia odbywają się w całkowitym milczeniu. Fleabag odkrywa, że obok odbywają się warsztaty dla mężczyzn. Niespodziewanie spotyka na nich kierownika banku, który odrzucił jej wniosek o pożyczkę. Fleabag wysłuchuje zwierzeń mężczyzny. Wyznaje także swojej siostrze, że jej mąż usiłował ją pocałować.


Cała rodzina bierze udział w wystawie organizowanej przez matkę chrzestną głównej bohaterki. W tym dniu Fleabag dowiaduje się, że jej siostra uwierzyła w wersję swojego męża odnośnie ich pocałunku. Zrozpaczona błąka się po ulicach Londynu. Po raz kolejny spotyka kierownika banku, który daje jej możliwość ponownego rozpatrzenia wniosku o pożyczkę.


Sezon 2


Od ostatniego spotkania Fleabag z rodziną mija rok. Bohaterka wybiera się na kolację rodzinną, gdzie poznaje księdza, w którym się zakochuje. Fleabag rezygnuje z krótkotrwałych romansów i próbuje zbliżyć się do niego, jednak mężczyzna daje jej do zrozumienia, że nie porzuci dla niej Boga i kościoła. Ich relacja coraz bardziej się zacieśnia. Ksiądz namawia Fleabag do szczerej spowiedzi, po której dochodzi do pierwszego pocałunku między bohaterami. Fleabag ma nadzieję, że uda im się stworzyć szczęśliwy związek, jednak nie jest pewna, jaką decyzję ostatecznie podejmie ksiądz.


 

Pełna biografia »

Fleabag - powiązania postaci

Fleabag
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Phoebe Waller-Bridge
Ojciec: Tata
Siostry: Claire

Fleabag - Opinie

4 + 10 =
Jag, 2021-01-14 08:13:01
Świetna aktorka! Odpowiedz

Współczesna dziewczyna - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne