Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Jak poznałem waszą matkę


5 głosy
How I Met Your Mother
Oceń film
5.00

Jak poznałem waszą matkę - fabuła

W 2030 roku Ted Mosby opowiada dzieciom historię o tym, jak poznał ich matkę. Główny bohater, zanim dotrze do puenty opowieści o poszukiwaniu wielkiej miłości, przedstawia losy czwórki swoich przyjaciół – Marshalla, Lily, Robin i Barneya – oraz wspomina wiele anegdotek, które ich spotkały. Piątka młodych nowojorczyków regularnie zasiada przy tym samym stoliku w pubie MacLaren i dzieli się historiami o nieudanych romansach, problemach zawodowych, nieporozumieniach współlokatorskich i wspólnych podróżach.


Top: s_bukley / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Jak poznałem waszą matkę obsada

Jak poznałem waszą matkę - obsada

Barney Stinson - Jak poznałem waszą matkę
Barney Stinson
Neil Patrick Harris
Lily Aldrin - Jak poznałem waszą matkę
Lily Aldrin
Alyson Hannigan
Marshall Eriksen - Jak poznałem waszą matkę
Marshall Eriksen
Jason Segel
Robin Scherbatsky - Jak poznałem waszą matkę
Robin Scherbatsky
Cobie Smulders
Ted Mosby - Jak poznałem waszą matkę
Ted Mosby
Josh Radnor
Tracy McConnell - Jak poznałem waszą matkę
Tracy McConnell
Cristin Milioti
Pełna obsada »
Jak poznałem waszą matkę
Kategoria: Seriale
Gatunek: Komediowy
Czas trwania: 22 min.
Reżyseria: Pamela Fryman
Scenariusz: Carter Bays, Craig Thomas
Produkcja: USA
Premiera: 19 września 2005

Jak poznałem waszą matkę - ciekawostki

 1. Trzej główni bohaterowie serialu – Ted, Lily i Marshall – byli wzorowani na jego twórcach. Byli to: Carter Bays, Craig Thomas i żona Craiga, którą (tak jak Marshall Lily) poznał jeszcze na studiach.

 2.  W wielu znanych sitcomach (np. „Przyjaciołach”), akcja serialu działa się na żywo przed publicznością i „żywy” był jej śmiech, na bieżąco, z biegiem trwania odcinka. Tymczasem „Jak poznałem waszą matkę” było nagrywane w studio, a śmiech publiczności (tzw. śmiech z puszki) był dodawany później.

 3.  Dyrektorka castingu, Megan Branman, znalazła aktorkę odtwarzającą rolę Robin, gdy, szukając inspiracji, przerzucała kanały w telewizji. Kiedy tylko na nią trafiła, wiedziała, że będzie to strzał w dziesiątkę.

 4.  Piosenka „Hey Beautiful”, będąca muzycznym motywem przewodnim serialu, jest wykonywana przez The Solids – prawdziwy zespół twórców serialu.

 5.  Żona twórcy serialu – Craiga Thomasa – postawiła pewien warunek. Pozwala oprzeć postać Lily na sobie samej tylko wtedy, gdy zagra ją Alyson Hannigan.

 6.  Britney Spears sama zgłosiła się do twórców serialu z pytaniem, czy mogłaby zagrać w jednym z odcinków.

 7.  Twórcy zaplanowali, że gdyby serial nie odniósł takiego sukcesu i miałby się zakończyć na pierwszym lub drugim sezonie, matką miała okazać się Victoria.

 8.  Pomysł słynnego „Slap Bet”, czyli zakładu pomiędzy Marshallem i Barneyem dotyczącego policzkowania, wyszedł od jednego z twórców serialu – Cartera Baysa, który praktykował tego typu zakłady z kolegami z liceum.

 9.  Pub Maclaren’s został nazwany na cześć jednego z asystentów produkcji – Carla MacLarena.

 10.   Mężowie Cobie Smulders, Alyson Hannigan i Neila Patricka Harrisa pojawili się w serialu więcej niż raz.

 11. Burzliwy związek Barneya i Robin nie był zaplanowany od początku zdjęć. Twórcy przekonali się do niego, widząc chemię pomiędzy aktorami odtwarzającymi ich role: Patrickiem Harissem i Cobie Smulders.

 12.  Twórcy serialu zdecydowali się na dwóch aktorów, którzy mieli zagrać Teda – Josha Radnora i Boba Sageta. W ten sposób widzowie mieli uświadomić sobie drogę transformacji, jaką przeszedł Ted, który nie jest już tym samym mężczyzną, którym był na początku.

 13.  W odcinku „Złe wieści”, Jason Segel nie znał scenariusza do przodu, przez co nie wiedział, że ojciec Marshalla umrze. Gdy Hannigan wypowiada swoją kwestię, w której informuje Marshalla o śmierci ojca, na twarzy Segela widać szczerą, nieograną reakcję na wieści.

 14.  Neil Patrick Harris podczas kręcenia serialu wypił tak dużo Red Bulla (zarówno na ekranie, jak i poza nim), że firma Red Bull zapewniła mu dożywotnią dostawę napoju.

 15.  Aktorzy odtwarzający role dzieci Teda nakręcili scenę, w której dowiadują się, z kim związał się w końcu Ted, na końcu drugiego sezonu serialu. Przy czym posiadając taką wiedzę, zostali oni zobowiązani do zachowania tajemnicy.

 16.  Ulubiony odcinek Harissa to numer 100 – ten, w którym cała obsada przedstawia musicalową piosenkę.

 17.  Muzyczne klipy z Robin Sparkles były jednymi z najtrudniejszych scen do nagrania. Wymagały dodatkowego dnia nagrań, a Cobie Smulders tańczyła kilkanaście godzin z rzędu.

 18.  Największą oglądalnością cieszył się, oprócz finałowego, odcinek sezonu pierwszego - „Incydent z ananasem”.

 19.  Ostatnia scena nakręcona w „Jak poznałem waszą matkę” to ta, w której Ted widzi matkę po raz pierwszy na peronie kolejowym.

 20.  Podobnie jak w słynnych „Przyjaciołach”, mimo że Nowy Jork był w „Jak poznałem waszą matkę” przewodnim miastem, w którym toczy się całe życie bohaterów, w rzeczywistości praktycznie wszystkie sceny były kręcone w studiu w Los Angeles. Było ono zaprojektowane tak, by wyglądało jak Nowy Jork.

 21. Na początku 2022 r. ukazał się spin-off „Jak poznałem waszą matkę”, zatytułowany „Jak poznałam twojego ojca” („How I Met Your Father”). Zebrał on jednak dużo gorsze recenzje niż oryginał.

Artykuły

Jak poznałem waszą matkę - gdzie obejrzeć

37,99 zł
w abonamencie
Oglądaj

Jak poznałem waszą matkę - Opinie

6 + 4 =

Jak poznałem waszą matkę - polecane w tej kategorii

Jak poznałem waszą matkę - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne