Fot: Stacey Newman / Shutterstock.com

Bubbles

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Bubbles to jeden z trzech głównych bohaterów serialu komediowego „Chłopaki z baraków”. W rolę tę wcielił się Mike Smith. Do grupy jego najbliższych przyjaciół należą Ricky i Julian. Razem z nimi Bubbles zajmuje się różnego rodzaju nielegalną działalnością, mającą na celu szybkie zdobycie dużych pieniędzy. Podobnie jak oni lubi również dobrą zabawę, alkohol i marihuanę. Jest najmłodszy z tego grona i najbardziej wrażliwy. Z powodu znacznego znerwicowania wielokrotnie nie wytrzymuje i krzyczy na pozostałych oraz znajduje się na granicy płaczu. Często nie ma już siły do swoich przyjaciół. Drażnią go również sytuacje konfliktowe pomiędzy wybuchowym Rickym i poważnym Julianem, ale to zwykle on nakłania wszystkich do pogodzenia się. Bubbles ma także autorskie, indywidualne pomysły biznesowe. W sprytny sposób podkrada wózki sklepowe spod supermarketów, aby po naprawie odsprzedać je w dobrej cenie – ujawnia się tutaj jego natura majsterkowicza. Przez jakiś czas próbuje także prowadzić „Kittyland”, będący specyficznym hotelem i miejscem zabaw dla kotów. W trakcie kilkunastu sezonów serialu Bubbles pokazuje nieprzeciętną wiedzę na wiele tematów oraz rozmaite pasje i zainteresowania – uwielbia zespół Rush i sam gra na gitarze, posiada zapaśnicze alter ego o ksywie „Green Bastard”, ma zdolności brzuchomówcze, uwielbia kolejki elektryczne, ale nade wszystko kocha koty.


WYGLĄD


Bubbles to niewysoki mężczyzna koło trzydziestki. Ma krótkie blond włosy i zielone oczy, znacząco powiększone przez najbardziej charakterystyczny element jego aparycji – ogromne okulary o bardzo grubych szkłach. Zawsze chodzi gładko ogolony i specyficznie układa usta poprzez podniesienie dolnej wargi. Nosi koszule na zatrzaski i mocno gestykuluje, kiedy jest wkurzony. W takich sytuacjach również nerwowo się buja, gwałtownie przenosząc ciężar ciała z jednej nogi na drugą. Wielokrotnie pokazywany jest w otoczeniu kotów.


BIOGRAFIA


Zdecydowanie wyróżnia się spośród pozostałych „chłopaków” tym, że rzadko ląduje w więzieniu. W pewnym sensie przyjaciele zawsze go chronią, znając wrażliwą naturę Bubblesa. Potrafią być wobec niego mili i robić coś wbrew sobie, aby poprawić mu humor. Sam Bubbles bywa czasami głosem rozsądku i sumienia dla Ricka i Juliana, potrafi rozsądzać spory i skłaniać ich do zgody w imię wyższego dobra. Próbując rozładować napięcie, często łaskocze ich po brzuchu. Pasje Bubblesa wielokrotnie popychają do przodu fabułę serialu lub przynajmniej stanowią oś niektórych odcinków – tak dzieje się chociażby przy wątku kolejek elektrycznych. 


Podobnie jak Ricky i Julian mężczyzna nienawidzi nadzorcy Jima Laheya oraz jego pomocnika Randy'ego, ma jednak najbardziej ugodowe podejście i jest zawsze skłonny do rozmowy – wynika to zapewne głównie z tego, że Bubblesa wszyscy lubią, nawet jego wrogowie. Zdarza się czasami, że wspólne akcje „chłopaków” komplikuje Conky, czyli marionetka brzuchomówcy, którą Bubbles zabiera ze sobą w najmniej odpowiednich momentach. Conky podpowiada mu, jak się zachowywać w danej sytuacji, stanowi pewnego rodzaju wyraz nieuświadomionych obaw mężczyzny. Jest to zresztą potem wyjaśnione jako psychologiczny mechanizm: Bubbles używa Conky'ego, aby nie zwariować przy „chłopakach”. Doprowadza to jednak do ekstremalnych sytuacji, gdyż marionetka ponadprzeciętnie działa na nerwy wszystkim dookoła i w pewnym momencie zostaje zastrzelona.


 

Pełna biografia »

Bubbles - powiązania postaci

Bubbles
Fot: Stacey Newman / Shutterstock.com
Aktor: Mike Smith

Bubbles - Opinie

2 + 10 =

Chłopaki z baraków - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne