Jeszcze nigdy… - fabuła

Amerykański serial komediowo-dramatyczny z podgatunku tak zwanego „coming-of-age”, czyli opowieści o dorastaniu. Główną bohaterką jest 15-letnia, pochodząca z bogatej rodziny Devi Vishwahumar, dziewczyna o indyjskich (konkretnie tamilskich) korzeniach, urodzona jednak już w USA. Devi chodzi do liceum, gdy niespodziewanie umiera jej ojciec, Mohan. Nastolatka bardzo to przeżywa, wpada w poważny kryzys, na dodatek traci czucie w nogach. Pewnego dnia, po mniej więcej trzech miesiącach, zaczyna znów chodzić, ale pierwszy rok w nowej szkole i tak był dla niej koszmarem. Devi próbuje wszystkiego, aby to się nie powtórzyło, chce stać się popularna i lubiana, nie ułatwiają jej tego jednak ani znajomi, ani wychowana w innej kulturze rodzina (zwłaszcza matka, Nalini), ani buzujące w niej hormony i uczucia, którymi obdarza równocześnie Paxtona i Bena...

Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Jeszcze nigdy… obsada

Jeszcze nigdy… - obsada

Addison - Jeszcze nigdy…
Addison
Terry Hu
Andres Ramos - Jeszcze nigdy…
Andres Ramos
Ivan Hernandez
Aneesa Qureshi - Jeszcze nigdy…
Aneesa Qureshi
Megan Suri
Benjamin
Benjamin "Ben" Gross
Jaren Lewison
Devi Vishwakumar - Jeszcze nigdy…
Devi Vishwakumar
Maitreyi Ramakrishnan
Eleanor Wong - Jeszcze nigdy…
Eleanor Wong
Ramona Young
Pełna obsada »
Jeszcze nigdy…
Kategoria: Seriale
Gatunek: Komediowy, Familijny
Czas trwania: 30 min.
Scenariusz: Lang Fisher, Mindy Kaling
Produkcja: USA
Premiera: 2020

Jeszcze nigdy… - ciekawostki

 1. Scenariusz inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami z okresu dorastania scenarzystki i aktorki Very Mindy Chokalingam, znanej bardziej pod amerykańskim pseudonimem Mindy Kaling. Zmieniono jednak scenerię, bowiem Kaling dorastała w Bostonie, a Devi w Los Angeles.

 2.  Bohaterka jest pochodzenia tamilskiego, ale serialowi... oberwało się za rasizm. Twórców oskarżano o stereotypowe pokazywanie żydów i antysemityzm, a także o brak poszanowania kultury hinduskiej (Devi wyśmiewa się z bollywoodzkich tańców)...

 3.  Angielski tytuł filmu „Never Have I Ever” nawiązuje do gry popularnej podczas zakrapianych imprez amerykańskiej młodzieży, w której każdy, na kogo wskaże los, musi odpowiedzieć na pytanie „Czego jeszcze nigdy nie robiłem/robiłam”. Odzwierciedla także charakter Devi.

 4.  Głównym narratorem w serialu jest John McEnroe, znany z temperamentu i licznych skandali, wybitny przed laty tenisista, który czterokrotnie wygrał US Open, a trzykrotnie Wimbledon. Mindy Kaling poprosiła go o objęcie tej funkcji, zanim jeszcze gotowy był scenariusz. Sam McEnroe pojawia się też na ekranie (w stroju surfera). Tenisista do dziś nie zobaczył ani jednego odcinka „Jeszcze nigdy...”, ale też nigdy nie oglądał nawet swoich nagranych występów na kortach.

 5.  Maitreyi Ramakrishnan, odtwórczyni roli Devi, nie odbierała telefonów od producentów zapraszających ją na kręcenie ujęć testowych,  nie znała numeru i zakładała, że to pomyłka. Zareagowała dopiero, gdy wysłano jej maila. Sama aktorka przyznała zresztą potem, że nagranie na casting wysłała raczej jako żart, nakręcony wspólnie z koleżanką.

 6.  Ramakrishnan nie kryje się z tym, że uwielbia Harry'ego Pottera i od lat kolekcjonuje wszystko, co związane jest z Hogwartem.

 7.  Castingi do filmu ogłaszane były głównie w mediach społecznościowych, Mindy Kaling zależało bowiem, aby obsada rzeczywiście była w wieku licealnym.

 8.  Wyjątkiem jest tutaj grający Paxtona Darren Barnet, który w momencie premiery dobijał już do 30.

 9.  Na ekranie bollywoodzką scenkę oglądamy przez zaledwie 30 sekund. Przygotowanie i nakręcenie jej zajęło jednak 30 dni!

 10.  Kojot, którego głaszcze Devi w jednym z odcinków, jest jak najbardziej prawdziwy. Scenę nadzorował jego treser.

 11.  Ekranowy Ben nie miał według scenariusza uczuciowo wiązać się z Devi. Scenariusz zmieniono, gdy twórcy zobaczyli niezwykłą chemię między grającymi te role aktorami.


 12. Jeszcze nigdy… - kiedy 4. sezon?


  Premiera 4. sezonu serialu odbyła się 8 czerwca 2023 r. Ma to być już sezon finałowy.

Jeszcze nigdy… - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Jeszcze nigdy… - Opinie

10 + 4 =

Jeszcze nigdy… - polecane w tej kategorii

Jeszcze nigdy… - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne