Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Martin

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Martin to dojrzały wiekiem mężczyzna po sześćdziesiątce. Ma dość swobodny sposób życia, nie przejmując się zanadto jego powagą. Jest partnerem życiowym dwukrotnie młodszej od siebie Mindy Kominsky. Uczęszcza na zajęcia aktorskie do szkoły jej ojca, Sandy’ego. 


WYGLĄD


Mężczyzna z brzuszkiem i charakterystycznym kucykiem, związanym z kosmyka przerzedzonych, siwych włosów. Ubiera się w luźny sposób (swetry, koszule). Zwykle zachowuje pogodny, dobroduszny wyraz twarzy. 


BIOGRAFIA


Martin pojawia się w serialu jako chłopak Mindy Kominsky. Chłopak niemłody już, któremu wiekiem bliżej do Sandy’ego Kominsky’ego niż wybranki swego serca. Mimo poważnej różnicy w metryce, Martin nie przejmuje się opinią innych co do związku z Mindy, nie ma też obaw przed poznaniem ojca swojej dziewczyny. Z radością odkrywa także, że on i Sandy nawiązują nić przyjaźni, kiedy okazuje się, jak wiele mogliby dzielić zainteresowań (wynikających oczywiście z ich zbliżonego wieku). 


Poważny wiek daje o sobie znać, kiedy Martin słabnie nagle i ląduje w szpitalu, gdzie wykonują mu operację założenia bypassów. Sandy i Norman (zwłaszcza Norman) uważa go za „życiowego” emeryta i kwituje to po swojemu, sarkastycznie brzmiącym dowcipem: „Niech Mindy i Martin przeżyją ze sobą jeszcze kilka miesięcy”. 


Zawał powoduje, że Martin zastanawia się nad sobą i swoim dotychczasowym życiem. Nie miał dużych wymagań ani wygórowanych ambicji. Jest emerytowanym nauczycielem, a obecnie rękodzielnikiem oraz autorem swojej jedynej powieści (której egzemplarze zalegają w pudełkach, więc rozdaje je gościom swojego domu nawet po dwadzieścia sztuk, mówiąc, że to idealna rzecz na prezent). Lubi spokój i bezpieczną rutynę. W rozmowie z Sandym przyznaje, że zawsze żył zachowawczo, nigdy nie ryzykował ani nie dawał się ponieść wyzwaniom („Chciałem zaśpiewać w operze rockowej, a wycofałem się z tego marzenia jak francuska armia” - przyzna przed Sandym). W podobnym tonie opowiada o sobie słuchaczom szkoły aktorskiej, do której, za namową Mindy, zaczął uczęszczać na zajęcia. „Oto jestem. Uczę się aktorstwa. Zamiast siedzieć w domu i zastanawiać się, co zrobiłem z życiem. Bo nie wiem”. 


Patrząc na jego sposób bycia, ma się wrażenie, że Martin to duży chłopiec w ciele podstarzałego już mężczyzny. Ten chłopiec wychodzi z niego na przykład wtedy, gdy za pieniądze Mindy (które otrzymała od ojca) kupuje sportowe auto i szpanerskie ciuchy. 


Jego słabością jest uzależnienie od despotycznej matki, która próbuje narzucić swoje warunki dotyczące ślubu Martina z Mindy. 


Koniec końców jego wola niezależności oraz szczere uczucie do Mindy biorą górę nad przeciwnościami pojawiającymi się ze strony osób trzecich. W ostatnim sezonie Martin wydaje się mężczyzną uszczęśliwionym małżeństwem z Mindy.


 

Pełna biografia »

Martin - powiązania postaci

Martin
Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Paul Reiser

Martin - Opinie

4 + 6 =

The Kominsky Method - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne