Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Cahir

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Cahir to jeden z drugoplanowych bohaterów serialu „Wiedźmin”. Wciela się w niego Eamon Farren. Cahir to rycerz z Imperium Nilfgaardu, który szuka księżniczki Ciri. Wielokrotnie widzimy, że jest postacią bezwzględną w swoich dążeniach, nie cofnie się przed niczym dla osiagnięcia celu. Choć zazwyczaj sprytnie planuje kolejne działania, bywa także niezwykle porywczy. Wraz z czarodziejką Fringillą Vigo przewodzi szturmowi na Sodden Hill. Oboje są też wyznawcami idei Białego Płomienia.


WYGLĄD


To młody meżczyzna z krótkimi, zaczesanymi do tyłu, brązowymi włosami. Ma niebieskie, głęboko osadzone oczy, rzadkie brwi i ostre rysy twarzy. Ubrany zawsze na czarno – w takim kolorze nosi zbroję, szaty i pelerynę. Najczęściej widzimy go również z mieczem.


BIOGRAFIA


Sezon I


Cahir prowadzi armię Nilfgaardu do bitwy z królową Calanthe i królem Eistem. Osobiście wypuszcza strzałę, która trafia Eista w oko, zmuszając Cintrę do odwrotu. Siły nilfgaardzkie wdzierają się następnie do miasta, mordując, kogo popadnie. Cahir szuka jednak księżniczki. W końcu zauważa, że jest wyprowadzana z zamku. Trafia strzałą Lazlo, jednego z eskortujących ją rycerzy. Dopada Ciri i próbuje ją pojmać, jednak dziewczyna wydaje serię krzyków, które go powstrzymują. Po jednym z nich ziemia pomiędzy nimi rozstępuje się, tworząc dystans niemożliwy do pokonania.


Cahir i Fringilla szukają ciała Calanthe. Kiedy je znajdują, jeden z towarzyszy czarodziejki odcina i zjada kawałek ręki królowej. Następnie Fringilla rozrywa jego ciało. Z wnętrzności odkrywa, że Ciri jest w lesie Brokilon. Ktoś sugeruje, aby wysłać tam rycerzy, jednak Cahir wie, że nie jest to teren dobry dla armii. Po schwytaniu Myszowora przyprowadza dopplera, który przejmuje jego ciało. Następnie Cahir zabija Myszowora. Zaznacza, że chce widzieć Ciri żywą.  Doppler udaje się do Brokilonu w celu wywabienia stamtąd księżniczki.


Wkrótce Cahir sam pada jednak ofiarą swojego planu. Chce przechwycić Ciri od dopplera, jednak ten przejmuje jego postać i pojmuje wtedy, jak ważna jest księżniczka. Wywiązuje się pomiędzy nimi walka, w której rycerz zostaje ranny, a doppler ucieka. Cahir zabija potem wszystkich w tawernie, upewniając się, że nikt nie jest dopplerem. Po wszystkim, opatrując jego rany, Fringilla wspomina, że wystarczyłby prosty test srebra. Przypomina mu, że jest namaszczony Białym Płomieniem i musi pamiętać o swojej ważnej roli.


Wraz z Fringillą przewodzi armii Nilfgaardu w natarciu na Sodden Hill. Konfrontuje się bezpośrednio z Vilgefortzem, którego pokonuje. Na koniec widzi jednak swoją armię w płomieniach, spopieloną przez moc Yennefer.


 

Pełna biografia »

Cahir - powiązania postaci

Cahir
Fot: Cubankite / Shutterstock.com
Aktor: Eamon Farren

Cahir - Opinie

4 + 10 =

Wiedźmin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne